Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Bastia Car rental Bastia Mietwagen Bastia Autohuur Bastia Biluthyrning Bastia Location de voitures Bastia Alquiler de coches Bastia Autonoleggio Bastia Billeje Bastia Bilutleie Bastia Autovuokraamo Bastia Aluguer de carros Bastia Wypożyczalnia samochodów Bastia Autovermietung Bastia Mietauto Bastia
Wynajem samochodów Bastia

Wynajem samochodów Bastia

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Francja

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Bastia. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Bastia.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Kiedyś wypożyczałem bezpośrednio przez Avis, Alamo czy Hertz. Teraz też tak robię, ale taniej dzięki EasyTerra."

Lukasz Wysocki
Warszawa, Polska

Miejsca w Bastia

EasyTerra Wynajem Samochodów Bastia porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Francja, ale w mieście innym niż Bastia, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Francja, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Francja.

Informacja o lokalizacji dla Bastia

Wynajem samochodów Bastia
Wynajem samochodów Bastia

Wprowadzenie

Bastia została założona w 1380 roku przez Genuę, które w owym czasie było potężnym miastem-państwem. Nazwa pochodzi od "Bastylli", fortu, który został zbudowany na wzniesieniu w celu obrony miasta. Aż do końca XVIII wieku Bastia była stolicą Korsyki. Jest to nastrojowe miasto z kościołem San Giovanni Battiste wzniesionym w stylu klasycystycznym oraz starym centrum Terra Vechhia z małymi, wąskimi i krętymi ulicami oraz alejkami.

Ludność

Miasto liczy blisko 40000 mieszkańców.

Położenie

Bastia leży na północnym wschodzie wyspy Korsyka na Morzu Śródziemnym. Na północ od miasta znajduje się szeroki półwysep, który rozciąga się aż do Cap Corse, najbardziej wysuniętego na północ punktu na wyspie. Bastia posiada kamieniste plaże co więcej na południu możesz znaleźć przepiękne piaszczyste plaże.

Gospodarka

Od uruchomienia w 1862 roku miejski port ma ogromny wkład w lokalną gospodarkę. Jest nie tylko ważnym portem rybackim, ale również 2,5 miliona ludzi korzysta z jego promów by przypłynąć lub odpłynąć z wyspy. Bastia obsługuje więcej pasażerów niż Marsylia czy Nicea. Ponadto port ważny jest także z powodu eksportu korsykańskiego wina, chociaż po części odbywa się on drogą powietrzną. Stary port w Bastii służy obecnie jako przystań. 

Turystyka ma ogromną wagę w gospodarce miejskiej. Nie tylko Bastia posiada przepiękny wygląd, ale również przyroda i otaczające tereny przyciągają wielu turystów.

Chociaż Bastia jest centrum gospodarczym Korsyki to poziom bezrobocia w mieście jest wysoki. Szacuje się, że około 20 % ludności jest niezatrudnionych. 

Lotniska

Lotnisko Bastia Poretta leży 20 kilometrów na południe od miasta obok autostrady N193. Istnieją połączenia lotnicze z miastami we Francji, innych miast europejskich oraz Maroka.

Transport publiczny

Istnieją doskonałe połączenia autobusowe do innych miejsc w Korsyce. Autobusy odjeżdżają z terminalu autobusowego, który znajduje się obok stacji kolejowej.

Znajdziesz tu połączenia kolejowe z Corte, Ajaccio, Calvi i Ponte Leccia.

Ruch miejski i parkowanie

Stare miasto Bastii najlepiej odkrywać pieszo, jednak wypożyczony samochód może się szczególnie przydać do jazdy wokół niego. W Cytadeli (fort) znajduje się duży parking podziemny.

Korsyka posiada autostrady, ale można je bardziej porównać do głównych dróg. Weź pod uwagę, że wyspa jest górzysta a drogi kręte. Dystans na mapie może wydawać się krótki, ale w rzeczywistości przejazd zajmie Ci więcej czasu niż myślisz. Aby dać Ci przykład, kiedy wyruszasz z Bastii do Ajaccio musisz liczyć się z podróżą trwającą nie mniej niż 2,5 godziny.

Hotele

Bastia oferuje dużą różnorodność hoteli, ogólnie są one wyposażone raczej elementarnie. Nie ma tu cztero lub pięciogwiazdkowych hoteli. W lecie polecamy zarezerwować pokój ze znacznym wyprzedzeniem.

W pobliżu miasta znajduje się kilka miejsc, gdzie można zaparkować przyczepę. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Bastii polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: