Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Montpellier Car rental Montpellier Mietwagen Montpellier Autohuur Montpellier Biluthyrning Montpellier Location de voitures Montpellier Alquiler de coches Montpellier Autonoleggio Montpellier Billeje Montpellier Bilutleie Montpellier Autovuokraamo Montpellier Aluguer de carros Montpellier Wypożyczalnia samochodów Montpellier Autovermietung Montpellier Mietauto Montpellier
Wynajem samochodów Montpellier

Wynajem samochodów Montpellier

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Francja

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Montpellier. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Montpellier.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem przez EasyTerra wiele razy w różnych krajach. Moje doświadczenie było zawsze bardzo pozytywne!"

Aleksander Kowalski
Poznań, Polska

Miejsca w Montpellier

EasyTerra Wynajem Samochodów Montpellier porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Francja, ale w mieście innym niż Montpellier, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Francja, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Francja.

Informacja o lokalizacji dla Montpellier

Wynajem samochodów Montpellier
Wynajem samochodów Montpellier

Wprowadzenie

Montpellier jest stolicą regionu Langwedocji-Roussillon na południu Francji. Miasto szczyci się historycznym centrum z małymi, wąskimi uliczkami i pięknymi placami. La Place de la Comédie znajduje się w sercu miasta i tak też jest nazywane ponieważ jest domem dla ulicznych artystów i muzyków. Montpellier posiada uroczą katedrę i interesujące muzea takie jak Muzeum Sztuki Fabre.

Ludność

Miasto liczy 250000 mieszkańców jednak cały obszar zurbanizowany Montpellier posiada pól miliona mieszkańców.

Położenie

Montpellier leży na pagórkowatym terenie w południowej Francji, około 10 minut od wybrzeża. Miasto rozciąga się wzdłuż rzeki Lez, która wpływa do Morza Śródziemnomorskiego. 

Gospodarka

Montpellier stanowi centrum nauki i badań, głównie na polu biotechnologii (badania nad nowymi lekami, ale również dla rozwoju rolnictwa) oraz IT i komunikacji. Ponadto turystyka stanowi ważną część gospodarki. Miasto przyciąga nie tylko turystów, ale także podróżujących biznesmenów zmierzających na relatywnie wiele odbywających się tu konferencji. 

Lotniska

Miejskie lotnisko Aéroport Montpellier Méditerranée znajduje się 7 kilometrów na południowy wschód od miasta. Niektóre linie lotnicze kursują do Montpellier tylko w okresie letnim a w zimę loty zaplanowane są z mniejszą częstotliwością.

Transport publiczny

Transport publiczny Montpellier składa się z linii tramwajowych i autobusowych. Dwie linie tramwajowe przecinają się w centrum miasta tworząc kształt przypominający literę X. Trzecia linia tramwajowa jest w trakcie budowy i będzie gotowa do użytku w 2012 roku. W trakcie dnia tramwaje kursują co 3 lub 45 minut. W nocy częstotliwość ta jest mniejsza. Tramwaje kursują do północy, w przeciwieństwie do autobusów, które kursują do 21:00. Dla turystów chcących udać się na plażę linia autobusowa numer 28 docierająca na plażę Palavas les Flots jest najbardziej interesująca. Lepiej jednak będzie udać się w to miejsce samochodem ponieważ z ostatniego przystanku na plażę czeka nas 15 minutowy spacer. Ponadto kursuje autobus nocny z centralnego dworca autobusowego do dyskotek i nocnych klubów w całym mieście. 

Ruch miejski i parkowanie

Weź pod uwagę, że centrum Montpellier może być naprawdę zatłoczone oraz wypełnione pieszymi. Znajdziesz tu kilka parkingów, jednak znalezienie wolnego miejsca parkingowego może czasami stanowić wyzwanie. Samochód jest doskonałym środkiem transportu na odkrywanie miasta i udanie się na plaże. Jednak jeśli chcesz dostać się do centrum to lepiej, żebyś zaparkował swój samochód na końcu linii tramwajowej i dalej kontynuował podróż tramwajem.

Hotele

W Montpellier i w jego okolicy znajduje się duża różnorodność zakwaterowań. Od czterogwiazdkowych hoteli i kurortów do podstawowych hosteli i bed & breakfast (łóżko i śniadanie). W mieście znajdują się również miejsca na przyczepy. Ogólnie mówiąc znalezienie miejsca zakwaterowania w tanich hotelach nie stanowi problemu, jednak w bardziej luksusowych hotelach wygląda to inaczej i dlatego często są w pełni zarezerwowane w trakcie odbywających się konferencji w Montpellier. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Montpellier polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: