Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Fuerteventura Car rental Fuerteventura Mietwagen Fuerteventura Autohuur Fuerteventura Biluthyrning Fuerteventura Location de voitures Fuerteventura Alquiler de coches Fuerteventura Autonoleggio Fuerteventura Billeje Fuerteventura Bilutleie Fuerteventura Autovuokraamo Fuerteventura Aluguer de carros Fuerteventura Wypożyczalnia samochodów Fuerteventura Autovermietung Fuerteventura Mietauto Fuerteventura
Wynajem samochodów Fuerteventura

Wynajem samochodów Fuerteventura

Strona główna > Hiszpania

EasyTerra Wynajem Samochodów Fuerteventura jest niezależną firmą porównującą ceny wynajmu samochodów. Nasz system porównuje ceny znanych firm zajmujących się wynajmem samochodów, tak, abyś Ty, klient, mógł zawsze zarezerwować tanio auto.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Kiedyś wypożyczałem bezpośrednio przez Avis, Alamo czy Hertz. Teraz też tak robię, ale taniej dzięki EasyTerra."

Lukasz Wysocki
Warszawa, Polska

Fuerteventura - wszystkie miasta

EasyTerra Wynajem Samochodów Fuerteventura porównuje ceny wypożyczalni i firm wynajmujących samochody w następujących miastach:

Informacja o lokalizacji dla Fuerteventura

Wynajem samochodów Fuerteventura
Wynajem samochodów Fuerteventura

Wprowadzenie

Fuerteventura jest drugą największą Wyspą Kanaryjską (wyspy należą do Hiszpanii). Nazwa oznacza ni mniej ni więcej "silny wiatr" i co ciekawe klimat tej wyspy różni się od tego na reszcie archipelagu. Często można odczuć chłodnawy wiatr (Gota Fria) na przemian z gorącym przybywającym z Sahary (Calima). To sprawia, że wyspy te są rajem dla surferów. Na miejscu znajdziecie piękne plaże, ale środek wyspy cechuje się nierówną, wręcz ostrą, a zarazem jałową i suchą powierzchnią.

Ludność

Wyspa posiada jedynie 45,000 mieszkańców, co sprawa iż jest to najrzadziej zaludniona Wyspa Kanaryjska. Ponad połowa mieszkańców rezyduje w stolicy regionu czyli Puerto del Rosario (które, przypadkowo, nie jest zbyt atrakcyjne) leżącym na wschodnim wybrzeżu.

Położenie

Fuerteventura ma długość około 100 i szerokość około 5-30 kilometrów. Wyspa znajduje się 100 kilometrów od wybrzeża Moroka. Fuerteventura znajduje się na wschód od Gran Canaria i na południowy-zachód od Lanzarote. Głównymi miejscowościami turystycznymi są Corralejo na północy oraz Morro del Jable na południowym odcinku zwanym Jandia. Bezpośrednio na północ od Corralejo leży mała wyspa Los Lobos z wulkanem wysokim na 127 metrów. W centrum tej wyspy leży stara stolica Betancuria, najstarsza miejscowość w regionie z piękną katedrą Św. Marii. Muzeum archeologiczne oraz etnograficzne (Museu Arqueologico y Etnografico) jest także warte odwiedzenia. 

Gospodarka

Podobnie jak reszta Wysp Kanaryjskich, Fuerteventura opiera swoją gospodarkę w dużej mierze o turystykę. Ponadto, hodowla zwierząt jest istotnym elementem, co może być z łatwością zauważalne na wyspie: praktycznie wszędzie można zobaczyć kozy, które hoduje się dla ich mięsa i mleka. Ponadto, mieszkańcy uprawiają pomidory oraz ziemniaki. Port Puerto del Sosaria odgrywa (skromną) rolę w miejscowej gospodarce.

Lotniska

Lotnisko na Fuerteventura znajduje się jedynie pięć kilometrów na południe od stolicy Puerto del Rosario, blisko kurortu Caleta de Fuste. Lotnisko znajduje się na głównej drodze FV-1. Blisko postoju taksówek można znaleźć informację na temat z góry ustalonych stawek za przejazd do określonych miejscowości na wyspie. Lotnisko oferuje też dojazd autobusami do stolicy, Caleta de Fuste oraz Morro del Jable. Jest całkiem prawdopodobne, iż w ciągu najbliższych kilku lat powstanie drugie lotnisko na południu wyspy.

Transport publiczny

Pomimo faktu, iż transport publiczny uległ poprawie w ciągu ostatnich lat, nadal jego zasięg jest dość ograniczony. Istnieją połączenia autobusowe między najważniejszymi miejscowościami oraz stolicą, ale nie wykorzystują one często najlepszych tras. Miło jest zwiedzać tę wyspę w spokojny sposób. Nie możesz bowiem liczyć na oficjalne czasy odjazdu i przyjazdu. Najlepiej spytać się miejscowych o rozkład jazdy autobusów. Ponadto, nie będziesz narzekał na brak taksówek. To w praktyce całkiem tania opcja transportu.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Główna droga na Fuerteventura biegnie z północy na południe przez stolicę i jest całkiem dobrej jakości. Pozostałe drogi są również przyzwoite, w innym przypadku są wysypane żwirem lub piaskiem. Mniejsze drogi biegną przez góry, co oznacza, iż często są bardzo kręte. Jeśli chcesz skręcić w lewo przy głównych drogach, często musisz ustawić swój samochód po prawej stronie i wtedy wykonać manewr. W ten sposób nie będziesz blokował ruchu za tobą.

Sieć dróg jest dobra. Główne drogi są asfaltowane i jest wiele innych kategorii dróg wysypanych piaskiem bądź żwirem. Na wyspie nie ma autostrady, ale główna droga łącząca północ wyspy z południem jest dobrą drogą z jednym pasem w każdym kierunku. Często będziesz prowadził w górzystym terenie z dużą ilością zakrętów, ale drogi są wystarczająco szerokie aby dwa samochody mogły się wyminąć. Na drogach lokalnych warto korzystać z klaksonu i uprzedzać ludzi, gdy zbliżasz się z przeciwnego kierunku.

Parkowanie nie jest nigdzie problemem. Pamiętaj, że nie możesz parkować przy krawężnikach pomalowanych na żółto lub biało. Niebieska linia oznacza, że musisz zapłacić za parkowanie.

Hotele

Fuerteventura posiada bogatą ofertę hoteli oraz domków wczasowych, ale nie na każdą kieszeń. Z trudem można znaleźć tańsze opcje zakwaterowania. Na miejscu nie ma też pól biwakowych, choć w niektórych miejscach możesz rozbić namiot (zapytaj na miejscu!). Turystyka nie jest na tej wyspie rozwinięta aż tak jak, na przykład, na Gran Canaria. Domki wczasowe znajdują się często w odległych miejscowościach (ale bardzo pięknych!), więc wypożyczenie samochodu jest praktycznie koniecznością. W szczycie sezonu musisz go zarezerwować z wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Fuerteventura, zalecamy skorzystanie z Google, oraz następujących linków: