Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Majorca Car rental Majorca Mietwagen Mallorca Autohuur Majorca Biluthyrning Mallorca Location de voitures Majorque Alquiler de coches Mallorca Autonoleggio Maiorca Billeje Mallorca Bilutleie Mallorca Autovuokraamo Mallorca Aluguer de carros Maiorca Wypożyczalnia samochodów Majorka Autovermietung Mallorca Mietauto Mallorca
Wynajem samochodów Majorka

Wynajem samochodów Majorka

Strona główna > Hiszpania

EasyTerra Wynajem Samochodów Majorka jest niezależną firmą porównującą ceny wynajmu samochodów. Nasz system porównuje ceny znanych firm zajmujących się wynajmem samochodów, tak, abyś Ty, klient, mógł zawsze zarezerwować tanio auto.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze. EasyTerra pomaga w znalezieniu najlepszej oferty ceny w porównaniu do jakości."

Dorota Dudek
Katowice, Polska

Majorka - wszystkie miasta

EasyTerra Wynajem Samochodów Majorka porównuje ceny wypożyczalni i firm wynajmujących samochody w następujących miastach:

Informacja o lokalizacji dla Majorka

Wynajem samochodów Majorka
Wynajem samochodów Majorka

Wprowadzenie

Od lat 60-tych, Majorka zaczęła rozwijać się stając się z czasem bardzo popularnym centrum wczasowym. Wyspa posiada piękne plaże na południowym i wschodnim wybrzeżu, a pogoda jest praktycznie zawsze dobra. Brytyjczycy, Niemcy oraz Holendrzy to nacje, które szczególnie ją sobie upodobały. Poza plażami, wielki górski masyw zwany Serra de Tramuntana jest szczególnie godny wizyty. Ponadto, na miejscu jest również wiele doskonałych pól golfowych, a stolica Palma posiada piękne, zabytkowe centrum wraz z imponującą katedrą.

Ludność

Wyspa jest zamieszkiwana stale przez około 800,000 ludzi, z których połowa mieszka w stolicy Palma de Mallorca. W ciągu roku, wiele osób zatrzymuje się na Majorce. Wyspa przyciąga miliony turystów. Ponadto, około 100,000 mieszkańców pochodzących z północnej Europy rezyduje na wyspie w okresie zimowym.

Położenie

Majorka znajduje się na wschodzie Hiszpanii na Morzu Śródziemnym. Jest to największa z Wysp Balearskich, w których skład wchodzi także Ibiza. Stolica Palma de Mallorca znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu.

Gospodarka

Turystyka, turystyka i jeszcze raz turystyka. To jest to na czym oparta jest gospodarka wyspy. Jest to oczywiste jeśli weźmie się pod uwagę popularne plaże na południu oraz na wschodnim wybrzeżu. Bulwary wypełnione są wieżowcami z których wszystkie to hotele i apartamenty dla turystów. Jednakże, wyspa angażuje się także w działalność innego rodzaju. Rolnictwo dostarcza cytrusów, migdałów oraz oliwek, które są eksportowane przez port w Palmie oraz lotnisko. Ponadto, rybołówstwo oraz hodowla zwierząt (świni oraz owiec) są również istotne. W stolicy funkcjonuje również przemysł tekstylny oraz papierowy.

Lotniska

Dziewięć kilometrów na wschód od stolicy leży Lotnisko Międzynarodowe Palma de Mallorca wzdłuż drogi do Santañí. Codziennie odlatują stamtąd regularne oraz czarterowe loty do europejskich miejscowości. Lotnisko jest także wykorzystywane przez tanie linie lotnicze. Autobus nr 1 kursuje na trasie między lotniskiem a centrum Palmy.

Transport publiczny

Jeśli nie masz ochoty na korzystanie z twojego wypożyczonego samochodu w ciągu dnia: transport publiczny na Majorce składa się głównie z autobusów. W niedziele, a także poza sezonem usługi transportu publicznego są ograniczone a co za tym idzie jeździ niewiele autobusów.

W mieście Palma autobusy są obsługiwane przez Empresa Municipal de Transports (EMT). Wyspa oferuje dobre połączenia do najbliższych plaż. Autobus nr 50 jeździ wzdłuż głównych atrakcji oraz centrów zakupowych. Jest to autobus piętrowy z otwartym dachem. Ponadto, w Palmie jeżdżą nocne autobusy, które zaczynają swój kurs w dystrykcie Passeig Marítim.

Majorka ma jedną linię kolejową z Palmy przez Inca do Manacor. Ponadto, istnieje zabytkowy pociąg: Tren de Sóller między Palma a Puerto de Sóller jadący przez niesamowite krajobrazy. 

Z portu w Palmie odpływają promy do Ibizy oraz do miast na kontynencie takich jak: Barcelona, Walencja oraz Denia.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Jazda po Majorce jest z pewnością niezbyt trudna. W ostatnich latach wiele dróg na wyspie było odnowionych oraz na nowo wyasfaltowanych. Ponadto, zwiększyła się liczba rond, co sprawia, że ruch jest bardziej sprawny oraz bezpieczniejszy. Limit prędkości poza obszarami zabudowanymi wynosi 90 km/h.

Parkowanie jest tylko płatne w centrum stolicy Palmy. Blisko drogi znajdującej się przy zatoce w Palmie zlokalizowany jest parking, co oznacza, iż twój samochód jest zostawiony w bezpiecznym miejscu w centrum miasta i za rozsądną cenę.

Hotele

Majorka jest wypełniona hotelami. W okresie zimowym możesz zaryzykować szukanie pokoju hotelowego na miejscu, natomiast latem szanse spadają prawie do zera. Ponadto, rezerwacja pakietu jest z reguły tańszym rozwiązaniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Majorki, zalecamy skorzystanie z Google, oraz następujących źródeł: