Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur San Jose Car rental San Jose Mietwagen San Jose Autohuur San Jose Biluthyrning San Jose Location de voitures San José Alquiler de coches San José Autonoleggio San José Billeje San José Bilutleie San José Autovuokraamo San Jose Aluguer de carros San José Wypożyczalnia samochodów San Jose Autovermietung San Jose Mietauto San Jose
Wynajem samochodów San Jose

Wynajem samochodów San Jose

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Kostaryka

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w San Jose. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w San Jose.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Szukam jednej prostej strony, która porównuje oferty wszystkich wypożyczalni. EasyTerra to właśnie umożliwia."

Aleksandra Rutkowski
Warszawa, Polska

Miejsca w San Jose

EasyTerra Wynajem Samochodów San Jose porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Kostaryka, ale w mieście innym niż San Jose, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Kostaryka, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Kostaryka.

Informacja o lokalizacji dla San Jose

Wynajem samochodów San Jose
Wynajem samochodów San Jose

Wprowadzenie

San José to stolica Kostaryki, kraju położonego w Ameryce Środkowej. Jest to społeczne, gospodarcze, polityczne i kulturowe centrum państwa a także zatłoczone i dość młode miasto. San José zaczęło się rozwijać dopiero od drugiej połowy XIX wieku. To właśnie dlatego pozostało stosunkowo mało budynków z czasów hiszpańskiej kolonizacji w porównaniu do innych miast Ameryki Łacińskiej. 

Ludność

Oficjalnie miasto liczy 350000 mieszkańców, jednak liczba ta odnosi się do kantonu San José Canton to jest tylko centrum miasta. Włącznie z przedmieściami w San José żyje ponad milion mieszkańców. Kostarykańczycy mówią po hiszpańsku, jednak wielu z nich zna choć trochę angielski.

Położenie

San José znajduje się pośrodku Centralnego Płaskowyżu (środkowe Kordyliery) Kostaryki, na wysokości ponad 1100 metrów. Miasto otaczają zielone góry i doliny.

Gospodarka

Gospodarka Kostaryki opiera się na rolnictwie i ekoturystyce (około 70 % Kostaryki stanowi Park Narodowy). W samym mieście można znaleźć na to niewiele dowodów: San José jest centrum administracyjnym i biznesowym. W ostatnim czasie zagraniczni inwestorzy wyłożyli ogromny wkład finansowy w rozwój farmaceutyków i przemysłu elektronicznego w San José. Biznes hotelowy to również wschodząca gałąź gospodarki. 

Lotniska

Lotnisko Juan Santamaría znajduje się 20 kilometrów na zachód od miasta. Dojazd samochodem zajmuje około 30 minut, chociaż w porannych i wieczornych godzinach szczytu może trwać to znacznie dłużej.

Transport publiczny

Transport publiczny w San José składa się z autobusów. Pytanie brzmi czy chcesz korzystać z systemu autobusowego, ponieważ jest to miejsce, gdzie kieszonkowcy są najbardziej aktywni. Kursują również regionalne połączenia autobusowe oraz międzynarodowe połączenia z sąsiadującymi krajami, Nikaraguą i Panamą. Autobusy są dość komfortowe, jednak nie powinieneś spuszczać oczu z bagażu. Z pewnością nie powinieneś się godzić na przechowanie swojego bagażu w schowkach na bagaż.
W San José taksówki są tanie. Korzystaj tylko z oficjalnych taksówek z taksomierzem. Oficjalne taksówki są czerwone z żółtym trójkątem i liczbą. Taksówki lotniskowe są pomarańczowe.

Ruch miejski i parkowanie

Prawdopodobnie będziesz potrzebował nieco czasu, aby przywyknąć do jazdy po San José. Ulice są wąskie a sposób w jaki lokalna społeczność prowadzi samochody również może wymagać od Ciebie czasu do przystosowania się. Kierowcy skorzystają z każdej nawet najmniejszej luki, aby zyskać kilka metrów, szczególnie w porannych i wieczornych godzinach szczytu. Znaki drogowe również pozostawiają wiele do życzenia. Wielu ulicom brakuje na przykład jakiegokolwiek rodzaju identyfikacji. Poza miastem musisz pamiętać o dziurach na powierzchni drogi. Unikaj jazdy nocą. Jeśli otrzymałeś grzywnę, nigdy nie płać na miejscu, pozwól wypożyczalni samochodów się tym zająć. 

W San José możesz parkować na ulicy, jednak są ulice gdzie jest to zabronione podczas porannych i wieczornych godzin szczytu. W mieście znajduje się wiele parkingów, gdzie możesz spokojnie zostawić swój samochód. Nigdy nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie, nawet butów i oczywiście zamknij dokładnie samochód. Dobrym pomysłem jest zamknięcie szyb podczas jazdy. Jeśli złapiesz gumę, odmawiaj jakiejkolwiek "pomocy" od obcych. Mogą oni połaszczyć się na twoje wartościowe przedmioty. 

Hotele

San José posiada obszerną ilość hoteli. Najlepsze z nich nie znajdują się w centrum miasta, ale poza nim. Chociaż Kostaryka to popularny kierunek z powodu swojej pięknej dzikiej przyrody, niewielu turystów decyduje się spędzić trochę czasu w stolicy. Polecamy jednak zarezerwować pokój z wyprzedzeniem, aby uniknąć spacerowania po mieście w poszukiwaniu miejsca zakwaterowania.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o San José polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: