Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Berlijn Car rental Berlin Mietwagen Berlin Autohuur Berlijn Biluthyrning Berlin Location de voitures Berlin Alquiler de coches Berlín Autonoleggio Berlino Billeje Berlin Bilutleie Berlin Autovuokraamo Berliini Aluguer de carros Berlim Wypożyczalnia samochodów Berlin Autovermietung Berlin Mietauto Berlin
Wynajem samochodów Berlin

Wynajem samochodów Berlin

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Niemcy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Berlin. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Berlin.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

Miejsca w Berlin

EasyTerra Wynajem Samochodów Berlin porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Niemcy, ale w mieście innym niż Berlin, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Niemcy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Niemcy.

Informacja o lokalizacji dla Berlin

Wynajem samochodów Berlin
Wynajem samochodów Berlin

Wprowadzenie

W 1990 roku Berlin raz jeszcze stał się stolicą Republiki Federalnej Niemiec po zjednoczeniu Wschodnich i Zachodnich Niemiec. Od tego czasu centrum miasta ("Mitte") przeszło metamorfozę. Wokół placu Potsdamer Platz powstały wyszukane budynki o nowoczesnej architekturze. Znajdziesz tu również wiele teatrów, sklepów i restauracji.

Ludność

Berlin liczy blisko 3,5 miliona mieszkańców i dlatego jest do tej pory największym miastem w Niemczech (większym niż drugi w kolejności Hamburg i trzecie Monachium razem wzięte).

Położenie

Miasto znajduje się na północnym wschodzie Niemiec około 70 kilometrów od granicy z Polską. Jest to bardzo rozległe miasto rozciągające się w odległości 35 kilometrów z północy na południe i 45 kilometrów ze wschodu na zachód. Rzeka Sprewa przepływa prosto przez Berlin.

Gospodarka

Odkąd Berlin raz jeszcze stał się stolicą, przeniesiono do niego parlament oraz ministrów z miasta Bonn, poziom zatrudnienia w sektorze publicznym ogromnie wzrósł. Duże firmy takie jak Siemens i Deutsche Bahn mają swoje główne biura właśnie w Berlinie. Ponadto gospodarka miejska oparta jest głównie w usługach, rosnące sektory to media, reklama oraz IT i technologie komunikacji. 

Berlin jest ważnym ośrodkiem badań i rozwoju. "Science & Business Park" (Park Nauki i Biznesu) w Adlershof jest jednym z największych na świecie. Wiele międzynarodowych konferencji i targów organizuje się tutaj, Internationale Congres Centrum ICC jest największym tego typu centrum w Europie.

Turystyka jest bardzo ważna w lokalnej gospodarce. Miasto przyciąga około 17 milionów odwiedzających każdego roku i dlatego jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem w Europie po Londynie i Paryżu.

Lotniska

Najważniejsze lotnisko to Międzynarodowe Lotnisko Tegel znajdujące się na północnym zachodzie miasta. Na południowym wschodzie znajduje się Lotnisko Schönefeld. Zostanie ogromnie rozbudowane tak by stać się nowym lotniskiem międzynarodowym do 2011 roku. Nazwa lotniska zostanie wtedy zmieniona na Międzynarodowe Lotnisko Berlin-Brandenburgia.

Małe lotnisko Tempelhof zostało zamknięte w październiku 2008 roku.

Transport publiczny

Berlin posiada doskonałą sieć transportu publicznego składającą się z autobusów, tramwajów, metra i pociągów. Większość odwiedzających korzysta głównie z sieci metra, U-Bahn. Metro jest szybkie i wygodne dla podróży do wszystkich wartych odwiedzenia miejsc w mieście.

S-Bahn to miejska kolej składająca się z trzech linii, od wschodu do zachodu, z północy na południe oraz pasa (Ringbahn).

Chociaż stacje U-Bahn i S-Bahn są często pokazane razem na mapach to w rzeczywistości są one oddzielone. 

Ruch miejski i parkowanie

Chociaż Berlin tak jak w przypadku innych wielkich miast posiada problemy z porannymi korkami i wieczornymi godzinami szczytu to dosyć łatwo jest jeździć po mieście i odkrywać je samochodem. Berlin posiada ciasną sieć autostrad i dróg prowadzących przez miasto a miejsca, które warto zwiedzić są dobrze oznakowane.

Centrum miasta to "Umweltzone" (strefa niskiej emisji spalin), gdzie możesz jeździć tylko samochodem ze specjalną naklejką na przedniej szybie. Parkowanie na ulicy jest możliwe, jednak lepiej jest parkować samochód w parkingach piętrowych. 

Hotele

Po zjednoczeniu miasta w Berlinie zostało wybudowanych wiele hoteli. Dlatego też dostępny jest ich szeroki wybór a ceny w hotelach są korzystne w porównaniu do innych europejskich stolic. Jest tu wiele cztero i pięciogwiazdkowych hoteli a oprócz tego znajdują się tu też tańsze domki gościnne i bed & breakfast (łóżko i śniadanie). Podróżujący mający mniejszy budżet mogą skorzystać ze schronisk młodzieżowych ("Jugendherbergen") oraz zwykłych hosteli.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Berlinie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: