Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Dortmund Car rental Dortmund Mietwagen Dortmund Autohuur Dortmund Biluthyrning Dortmund Location de voitures Dortmund Alquiler de coches Dortmund Autonoleggio Dortmund Billeje Dortmund Bilutleie Dortmund Autovuokraamo Dortmund Aluguer de carros Dortmund Wypożyczalnia samochodów Dortmund Autovermietung Dortmund Mietauto Dortmund
Wynajem samochodów Dortmund

Wynajem samochodów Dortmund

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Niemcy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Dortmund. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Dortmund.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

Miejsca w Dortmund

EasyTerra Wynajem Samochodów Dortmund porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Niemcy, ale w mieście innym niż Dortmund, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Niemcy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Niemcy.

Informacja o lokalizacji dla Dortmund

Wynajem samochodów Dortmund
Wynajem samochodów Dortmund

Wprowadzenie

Dortmund znajduje się w samym sercu kraju związkowego Nadrenii Północnej - Westfalii w Zagłębiu Ruhry. Centrum miasta zostało mocno zbombardowane w czasie II Wojny Światowej. Chociaż niektóre budynki zostały odnowione to wygląd nowoczesnego miasta dominuje. Dortmund szczególnie znany jest jako miasto pełne sklepów, z dużymi domami handlowymi i małymi wyspecjalizowanymi sklepami. Jest to również miasto zieleni: prawie połowa zurbanizowanego terenu zajęta jest przez parki, fontanny i lasy.

Ludność

Dortmund liczy około 600000 mieszkańców i dlatego jest największym miastem w Zagłębiu Ruhry.

Położenie

Miasto leży w zachodnich Niemczech na północ od rzeki Rur. Górny bieg rzeki Emscher przepływa ze wschodu na zachód przez miasto. Miasto połączone jest z Morzem Północnym przez Kanał Dortmund-Ems. Wewnętrzna część portu w Dortmundzie straciła znacznie na wartości a część portu używana jest dzisiaj w obsłudze statków wycieczkowych.

Gospodarka

Dortmund znany był wcześniej jako miasto przemysłowe (węgiel i stal), ale od lat 80-tych XX wieku skupiał się bardzo na innych sektorach gospodarki. Dzisiaj jest centrum usług i technologii. Miasto jest węzłem kolejowym i autostradowym oraz w transporcie i logistyce i z tego powodu odgrywa ważną rolę w lokalnej gospodarce. 

Jednakże Dortmund utrzymuje również jeden z najwyższych wskaźników bezrobocia w Niemczech, wielu ludzi, którzy pracowali w "starym" przemyśle nie mogą znaleźć miejsca w "nowej gospodarce" Dortmundu.

Lotniska

Lotnisko Dortmund znajduje się na wschodzie miasta i z łatwością można do niego dojechać wypożyczonym samochodem autostradą Ruhry (A44) lub obwodnicą dortmundzką. Droga na lotnisko jest dobrze oznakowana. Lotnisko Dortmund wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze. 

Transport publiczny

Miasto posiada doskonały system transportu publicznego, który jest częścią Verkehrsverbund Rhein-Ruhr. Przez zintegrowany system kolei, metra i autobusów możesz nie tylko komfortowo dostać się do różnych obszarów Dortmundu, ale także do miejsc w całym Zagłębiu Ruhry. Istnieje również wisząca jednoszynowa kolej (H-Bahn) łącząca dwa uniwersytety w mieście Eichlinghofen i Parku Naukowym.

Ruch miejski i parkowanie

Dortmund został odbudowany po II Wojnie Światowej z szerokimi ulicami, dzięki którym do każdego obszaru w mieście można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem. Jednakże bardzo brakuje miejsc do parkowania w centrum miasta. Prawdą jest, że duże centra handlowe mają parkingi piętrowe jednak popyt wyprzedza podaż. W najlepszym wypadku możesz zaparkować samochód przy granicy śródmieścia i dalej podróżować transportem publicznym. Jeśli chcesz dotrzeć do innych miast, Dortmund jest idealnie usytuowany: 6 autostrad przecina się w mieście (A1, A2, A40, A42, A44 i A45).

Hotele

Miasto ma dobry wybór hoteli, większość w średniej klasie. Wiele konferencji odbywa się w Dortmundzie i w tym okresie zaleca się zarezerwować pokój ze znacznym wyprzedzeniem. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Dortmundzie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: