Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Frankfurt Car rental Frankfurt Mietwagen Frankfurt Autohuur Frankfurt Biluthyrning Frankfurt Location de voitures Francfort Alquiler de coches Francfort Autonoleggio Francoforte Billeje Frankfurt Bilutleie Frankfurt Autovuokraamo Frankfurt Aluguer de carros Frankfurt Wypożyczalnia samochodów Frankfurt Autovermietung Frankfurt Mietauto Frankfurt
Wynajem samochodów Frankfurt

Wynajem samochodów Frankfurt

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Niemcy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Frankfurt. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Frankfurt.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

Miejsca w Frankfurt

EasyTerra Wynajem Samochodów Frankfurt porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Niemcy, ale w mieście innym niż Frankfurt, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Niemcy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Niemcy.

Informacja o lokalizacji dla Frankfurt

Wynajem samochodów Frankfurt
Wynajem samochodów Frankfurt

Wprowadzenie

Frankfurt znajduje się na obu brzegach rzeki Men. Miasto stanowi bijące serce finansów Niemiec i kontynentu europejskiego. Lśniące drapacze chmur  przypominają Manhattan w Nowym Jorku, dlatego też Frankfurt również nazywany "Mainhattanem". Miasto jest ważnym punktem, gdzie spotykają się zarówno drogi samochodowe, kolejowe jak i ruch powietrzny.

Niemcy ogólnie mówią o mieście pełną nazwą "Frankfurt nad Menem", aby rozróżnić go od mniejszego Frankfurtu nad Odrą w niemieckim landzie Brandenburgia. 

Ludność

Miasto posiada ponad 650000 mieszkańców. Nie mniej niż 20 % mieszkańców stanowią cudzoziemcy, od dyrektorów banków po emigrantów szukających pracy. Nadzwyczajnym faktem jest, że liczba mieszkańców pozostała niezmienna od lat 60-tych XX wieku. 

Położenie

Frankfurt znajduje się w centrum Niemiec na obu brzegach Menu (rzeka, która wpada do Renu, 35 kilometrów na zachód od miasta). Na północnym wschodzie od miasta znajduje się niski łańcuch górski Taunus.

Gospodarka

Sercem gospodarki we Frankfurcie jest sektor finansów. Największa Giełda Papierów Wartościowych na kontynencie europejskim znajduje się w tym mieście, jak również Europejski Bank Centralny, Niemiecki Bank Rezerw Federalnych oraz biura największych niemieckich korporacji bankowych. Ponadto miasto jest ważnym centrum międzynarodowych kongresów i targów takich jak Internationale Automobil-Ausstellung (Największa na świecie wystawa samochodów) oraz Frankfurter Buchmesse (Największy na świecie targ książek).

Frankfurt to jedno z europejskich miast, które ma największy przychód na jednego mieszkańca.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Frankfurt Ren Men znajduje się 12 kilometrów poza miastem i obsługuje blisko 55 milionów pasażerów rocznie, co stanowi trzeci największy wynik w Europie. 

Tanie linie lotnicze kursują z Lotniska Frankfurt Hahn. Jego nazwa jest nieco zwodnicza ponieważ lotnisko znajduje się 120 kilometrów na zachód od miasta. 

Transport publiczny

Frankfurt posiada doskonałą sieć transportu publicznego. Znajduje się tu 7 linii metra (U-Bahn), 9 linii tramwajowych oraz 42 linie autobusowe. W piątki i soboty kursują autobusy nocne. 

S-Bahn (podmiejski system kolei) zabierze Cię w miejsca poza Frankfurtem oraz ma dobre połączenia w całym obszarze Ren Men.

Ruch miejski i parkowanie

Jak w przypadku innych niemieckich miast, tak i w przypadku centrum Frankfurtu znajduje się tak zwana "Umweltzone" (strefa obniżonej emisji spalin). Tylko samochody ze specjalną naklejką na przedniej szybie mają pozwolenie na wjazd do tej strefy. Wymagania na zezwolenia dla takich samochodów w tej strefie będą zaostrzone w następnych latach.

Znalezienie miejsca do parkowania nie jest trudne we Frankfurcie z wyjątkiem dużych międzynarodowych wystaw. Miasto posiada dynamiczny system parkingowy, który prowadzi samochody do miejsc wolnych w jednym z 19 parkingów piętrowych.

Na granicy miasta jest kilka parkingów typu "parkuj i jedź", gdzie możesz zostawić swój samochód i kontynuować podróż środkami transportu publicznego do centrum.

Hotele

Frankfurt posiada szeroki zakres hotelowych ofert w każdej kategorii cenowej. Bądź świadom, że trudno będzie znaleźć miejsce do zakwaterowania w trakcie trwania dużych targów i wystaw a ponadto ceny, nawet w mniejszych i mniej ekskluzywnych hotelach, poszybują w górę.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Frankfurcie nad Menem polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: