Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Funchal Car rental Funchal Mietwagen Funchal Autohuur Funchal Biluthyrning Funchal Location de voitures Funchal Alquiler de coches Funchal Autonoleggio Funchal Billeje Funchal Bilutleie Funchal Autovuokraamo Funchal Aluguer de carros Funchal Wypożyczalnia samochodów Funchal Autovermietung Funchal Mietauto Funchal
Wynajem samochodów Funchal

Wynajem samochodów Funchal

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Portugalia

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Funchal. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Funchal.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem przez EasyTerra wiele razy w różnych krajach. Moje doświadczenie było zawsze bardzo pozytywne!"

Aleksander Kowalski
Poznań, Polska

Miejsca w Funchal

EasyTerra Wynajem Samochodów Funchal porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Portugalia, ale w mieście innym niż Funchal, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Portugalia, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Portugalia.

Informacja o lokalizacji dla Funchal

Wynajem samochodów Funchal
Wynajem samochodów Funchal

Wprowadzenie

Funchal to stolica Madery, grupy portugalskich wysp wulkanicznego pochodzenia leżących wzdłuż wybrzeża Północnej Afryki. Największa wyspa również jest nazywana Madera, oprócz tego inną jedyną zamieszkaną wyspą jest znacznie mniejsze Porto Santo. Znaleźć tu można kilka innych niezamieszkanych wysp, często nieco większych od kamieni.

Nazwa Funchal oznacza "koper włoski", który rośnie na wyspie w dużych ilościach. Centrum wyspy stanowi Katedra Sé, która została zbudowana między w latach 1493-1517. Znajdują się tu również wspaniale zaprojektowane ogrody takie jak Ogród Botaniczny (Jardim Botânico), Ogród Storczykowy (Jardim Orquídea) i ogród należący niegdyś do hotelu Monte Palace.

Madera słynie z wytwarzanego tutaj wina. W XVIII wieku Ameryka była głównym nabywcą. Kiedy podpisano Deklarację Niepodległości w 1776 roku wzniesiono toast z kieliszkiem napełnionym Maderą.

Ludność

Miasto posiada 140000 mieszkańców, co czyni z niego największe miasto na wyspie. Cały archipelag liczy 270000 mieszkańców.

Położenie

Funchal znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy między Santa Cruz i Câmara de Lobos. Inne miasta Madery to Faial (21 kilometrów na północ), Santana (25 kilometrów na północ) i Machico (17 kilometrów na północny zachód). Na północ od miasta leży Pico Ruivo de Santana (1862 m).
Wyspa znajduje się bliżej Maroka (600 kilometrów na wschód) niż Portugalia na stałym lądzie (1100 kilometrów na północny zachód).

Gospodarka

Madera zależna jest od rolnictwa a w szczególności cukru, winogron i bananów. Owoce tropikalne również rosną na wyspie, tutaj są puszkowane i później eksportowane. Ponadto haftowane tekstylia są ważnymi towarami eksportowymi. Rybołówstwo pełni niewielką rolę w gospodarce.
Ostatnio usługi turystyczne stają się coraz ważniejsze.
Madera to autonomiczny region Portugali, co oznacza, że posiada własne regulacje, prawa i podatki. Zależna jest tylko od Portugali na stałym lądzie w kwestiach polityki zagranicznej i obrony.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Madera znajduje się w pobliżu Santa Cruz około 30 minut jazdy samochodem od stolicy. Jego pasy startowe zwykły być naprawdę krótkie, ale z pomocą Unii Europejskiej sytuacja ta poprawiła się znacząco. Odbywają się codzienne loty do Lizbony i kilku innych miast europejskich. Czas przelotu z Lizbony do Madery to około półtorej godziny. Porto Santo także posiada lotnisko. Czas przelotu pomiędzy tymi wyspami zajmuje tylko około 15 minut.

Transport publiczny

Większość linii autobusowych zatrzymuje się w pobliżu przystani na Avenida do Mar e das Comunidades Madeirenses. Istnieją doskonałe połączenia z resztą wyspy. Promy kursują pomiędzy Maderą i Porto Santo a podróż trwa około 2,5 godziny

Ruch drogowy i parkowanie

Na wyspie znajduje się tylko jedna "autostrada" prowadząca z Santa Cruz przez lotnisko i Funchal do Câmara de Lobos. Na północ od Funchal droga ta prowadzi przez tunel w górach. Wypożyczone auto jest doskonałym wyborem do zwiedzania wyspy. Miej na uwadze, że drogi są wąskie i kręte a silne wiatry są powszechnym zjawiskiem na wyspie. Pamiętaj również, że w zasadzie poza miastem nie ma stacji benzynowych.

Funchal posiada kilka parkingów wokół centrum na przykład blisko przystani i Via à Cota 40.

Hotele

W centrum Funchal znajduje się kilka hoteli, jednak większość hoteli turystycznych i kurortów znajduje się na zachód w tak zwanym obszarze hotelowym. Inne centra turystyczne to Câmara de Lobos i Ribeira Brava. Oba znajdują się na zachodzie Funchal. Istnieje duża różnica w cenie między szczytem sezonu i rezerwacją poza sezonem. Ceny często są dwa razy większe w trakcie sezonu letniego i w święta. Wtedy zdecydowanie musisz zarezerwować pokój z wyprzedzeniem.

W poszukiwaniu innych informacji o Funchal polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: