Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Madeira Car rental Madeira Mietwagen Madeira Autohuur Madeira Biluthyrning Madeira Location de voitures Madère Alquiler de coches Madeira Autonoleggio Madera Billeje Madeira Bilutleie Madeira Autovuokraamo Madeira Aluguer de carros Madeira Wypożyczalnia samochodów Madera Autovermietung Madeira Mietauto Madeira
Wynajem samochodów Madera

Wynajem samochodów Madera

Strona główna > Portugalia

EasyTerra Wynajem Samochodów Madera jest niezależną firmą porównującą ceny wynajmu samochodów. Nasz system porównuje ceny znanych firm zajmujących się wynajmem samochodów, tak, abyś Ty, klient, mógł zawsze zarezerwować tanio auto.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze. EasyTerra pomaga w znalezieniu najlepszej oferty ceny w porównaniu do jakości."

Dorota Dudek
Katowice, Polska

Madera - wszystkie miasta

EasyTerra Wynajem Samochodów Madera porównuje ceny wypożyczalni i firm wynajmujących samochody w następujących miastach:

Informacja o lokalizacji dla Madera

Wprowadzenie

Madera jest główną wyspą archipelagu o tej samej nazwie. Ta grupa wysp jest popularnym celem podróży dla turystów przez cały rok. Poza słońcem, morzem i plażami, Madera znana jest z produkcji wina, kwiatów o zachwycających barwach oraz z lokalnej sztuki haftu.

W sylwestra na Maderze organizowany jest widowiskowy pokaz sztucznych ogni, według Księgi Rekordów Guinnessa jest to największe tego typu wydarzenie na świecie.

Ludność

Cała grupa wysp ma około 270 000 mieszkańców. Większość z nich żyje na głównej wyspie - Maderze i przeważnie w jej stolicy o nazwie Funchal (140 000 mieszkańców). Jako że zagęszczenie ludności to około 300 ludzi na kilometr kwadratowy, Madera stanowi jeden z najgęściej zaludnionych obszarów w całej Unii Europejskiej.

Położenie

Madera jest częścią Portugalii, ale leży bliżej Afryki niż Europy. Archipelag znajduje się na Morzu Atlantyckim, około 600 kilometrów od wybrzeża marokańskiego. Największa wyspa, Madera, ma 60 kilometrów długości oraz maksymalnie 22 kilometry szerokości. Najwyższym punktem jest szczyt Pico Ruivo (1 862 m).

Gospodarka

Madera jest tak zwaną strefą wolnego handlu, co oznacza, że firmy płacą dużo niższe podatki lub praktycznie żadnych. To ma bardzo pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę. Turystyka pełni ważną rolę jako źródło przychodów, ponieważ statki wycieczkowe z Karaibów do Europy zawsze zatrzymują się w porcie stolicy Funchal. Ponadto Madera produkuje słynne na cały świat wina. Na wyspie uprawia się również trzcinę cukrową i banany.

Lotniska

Najważniejsze lotnisko znajduje się blisko stolicy wyspy Funchal. Port lotniczy Madera (zwany również Portem lotniczym Funchal) posiada wiele połączeń z kontynentalną Europą, Wyspami Kanaryjskimi i Azorami. Z małego lotniska w Porto Santo odbywają się loty do Funchal, Lisbony i Porto.

Transport publiczny

Stolica Funchal posiada bardzo dobry transport publiczny. Najstarsza firma autobusowa nazywa się Horários do Funchal. Obsługuje ona nie tylko transport wewnątrz miasta, ale utrzymuje też połączenia autobusowe do innych miejsc na całej Maderze. Istnieje również kilka mniejszych firm autobusowych.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeśli masz takie życzenie, zwiedzanie wysp za pomocą wynajętego samochodu nie powinno stanowić żadnego problemu. W ostatnich latach buduje się wiele nowych dróg. Prawdziwą frajdę stanowi jednak podążanie starymi, krętymi i często wąskimi drogami wynajętym samochodem. Zachowaj ostrożność, ponieważ możesz napotkać na niespodziewane przeszkody oraz ślepe uliczki.

Hotele

Na Maderze nie brakuje opcji noclegowych. Na głównej wyspie jak i na Porto Santo nie będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem pokoju. Zwłaszcza na Porto Santo wybudowano w ostatnich latach znaczną ilość nowych hoteli oraz kompleksów z apartamentami. Madera jest popularnym celem podróży przez cały rok, ale przede wszystkim w letnich miesiącach lipca i sierpnia.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji o Maderze, polecamy Google i następujące źródła: