Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Boedapest Car rental Budapest Mietwagen Budapest Autohuur Boedapest Biluthyrning Budapest Location de voitures Budapest Alquiler de coches Budapest Autonoleggio Budapest Billeje Budapest Bilutleie Budapest Autovuokraamo Budapest Aluguer de carros Budapeste Wypożyczalnia samochodów Budapeszt Autovermietung Budapest Mietauto Budapest
Wynajem samochodów Budapeszt

Wynajem samochodów Budapeszt

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Węgry

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Budapeszt. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Budapeszt.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

Miejsca w Budapeszt

EasyTerra Wynajem Samochodów Budapeszt porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Węgry, ale w mieście innym niż Budapeszt, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Węgry, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Węgry.

Informacja o lokalizacji dla Budapeszt

Wynajem samochodów Budapeszt
Wynajem samochodów Budapeszt

Wprowadzenie

Budapeszt to stolica Węgier, składająca się z dwóch części. Na wschodnim brzegu Dunaju leży przeważnie płaski Pest a na zachodnim brzegu znajduje się pagórkowata Buda. Jest to piękne miasto ze wspaniałymi średniowiecznymi zabudowaniami, wąskimi ulicami, kolorowymi domami, starożytnymi łaźniami i interesującymi muzeami. Jednakże istnieje także nowoczesny Budapeszt z drogimi modnymi sklepami, drogimi restauracjami i luksusowymi hotelami. Miasto nazywane jest również "królową Dunaju".

Ludność

Jedna czwarta krajowej ludności to jest 2,5 miliona ludzi żyje w Budapeszcie.

Położenie

Budapeszt znajduje się nad przepiękną rzeką Dunaj, która nie tylko przepływa przez Budapeszt, ale również biegnie przez całe Węgry. Miasto mieści się na północy Węgier niedaleko granicy ze Słowacją. Około 230 kilometrów na północny zachód od Budapesztu leży austriacka stolica Wiedeń.

Gospodarka

Po upadku komunizmu we Wschodniej Europie, gospodarka Budapesztu cierpiała ogromnie, jednakże wciąż stanowi tętniące serce krajowej gospodarki z przemysłem stoczniowym, zakładami tekstylnymi, przemysłem maszynowym i chemicznym. Handel i transport to inne ważne filary gospodarki.
Turystyka jest bardzo ważna dla miasta. W ostatnich latach liczba zagranicznych gości wzrosła ogromnie.

Lotniska

Na wschodzie Budapesztu znajduje się Międzynarodowe Lotnisko Budapeszt Ferihegy. Znajdziesz tu połączenia do praktycznie każdej europejskiej stolicy. Lotnisko używane jest też przez tanie linie lotnicze. Co pół godziny kursują specjalne autobusy (Erzsébet tér) z centrum miasta na lotnisko.

Transport publiczny

Transport publiczny jest bardzo rozbudowany i składa się z autobusów, trolejbusów, tramwajów, metra i specjalnej kolei zębatej (kursującej do obwarowanego wzgórza w Budzie). Prawdopodobnie metro jest najdogodniejszą formą transportu.  Istnieją trzy linie a czwarta jest w trakcie budowy i zostanie otwarta w 2009 roku. W Buda, gdzie znajduje się tylko kilka stacji metra, tramwaje mogą stanowić z powodzeniem dobrą alternatywę.

Budapeszt ma kilka stacji kolejowych. Najważniejsze to Keleti (wschód), Déli (południe) i Nyugati (zachód). Sprawdź dokładnie, z której stacji odjeżdża twój pociąg. Nie zawsze może to mieć sens dla nas. Na przykład: pociągi do Wiednia (który leży na zachód od Budapesztu) odjeżdżają z dworca kolejowego na wschodzie miasta!

Ruch miejski i parkowanie

Budapeszt może być naprawdę zatłoczony. Tylko w okresie letnich wakacji ruch miejski może być relatywnie spokojny. Pamiętaj, że nie wolno Ci skręcać w lewo na dużych skrzyżowaniach. Planuj swoją trasę uważnie, aby uniknąć niepotrzebnych objazdów.

Kierowcy samochodów są często ściągani na pobocze przez policję zwykle z powodu poszukiwań nielegalnych imigrantów. Zachowaj spokój i wręcz im swoje dokumenty. Bardzo szybko pozwolą Ci ruszyć dalej w drogę. Coś do zapamiętania: na Węgrzech nie wolno Ci prowadzić samochodu nawet po jednym łyku piwa.

Miasto podzielone jest na strefy z różnymi opłatami parkingowymi. W tych strefach musisz płacić pomiędzy 8 rano a 6 wieczorem w środku tygodnia oraz od 8 rano do południa w soboty za parkowanie na ulicy. Maksymalny czas parkowania waha się od 2 do 3 godzin. Jeśli chcesz parkować dłużej to powinieneś skorzystać z obszarów P+R. Znajdziesz je w pobliżu ważnych stacji metra i dworców autobusowych. Jeszcze lepiej (i bezpieczniej!) byłoby gdybyś zaparkował samochód na parkingu. Gdziekolwiek zdecydujesz się zaparkować nigdy nie zostawiaj niczego wartościowego w aucie a w szczególności dokumentów.

Miasto jest węzłem drogowym na Węgrzech. Wszystkie ważne autostrady rozpoczynają się w Budapeszcie: M1 do Wiednia, M3 do Debrecen i  M5 do serbskiej granicy oraz M7 nad jezioro Balaton a także do chorwackiej granicy.

Hotele

Budapeszt posiada mnóstwo hoteli. Możesz wynająć proste pokoje w prywatnych rezydencjach, zakwaterowanie bed & breakfast (łóżko i śniadanie), dobre hotele w średniej cenie lub kilka hoteli pięciogwiazdkowych. Niektóre z nich są bardzo nowoczesne inne oferują długą historię i atmosferę. 

W porównaniu do Zachodniej Europy pokoje hotelowe są dostępne w bardzo dobrych cenach. Aby mieć pewność, że będziesz zakwaterowany w tym odpowiednim dla Ciebie hotelu polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Budapeszcie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: