Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Edinburgh Car rental Edinburgh Mietwagen Edinburgh Autohuur Edinburgh Biluthyrning Edinburgh Location de voitures Édimbourg Alquiler de coches Edimburgo Autonoleggio Edimburgo Billeje Edinburgh Bilutleie Edinburgh Autovuokraamo Edinburgh Aluguer de carros Edimburgo Wypożyczalnia samochodów Edynburg Autovermietung Edinburgh Mietauto Edinburgh
Wynajem samochodów Edynburg

Wynajem samochodów Edynburg

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Wielkiej Brytanii

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Edynburg. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Edynburg.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

Miejsca w Edynburg

EasyTerra Wynajem Samochodów Edynburg porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Wielkiej Brytanii, ale w mieście innym niż Edynburg, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Wielkiej Brytanii, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Wielkiej Brytanii.

Informacja o lokalizacji dla Edynburg

Wynajem samochodów Edynburg
Wynajem samochodów Edynburg

Wprowadzenie

Edynburg to stolica Szkocji i drugi najpopularniejszy kierunek wakacyjnych podróży do Wielkiej Brytanii (Londyn jest oczywiście numerem jeden). Symbolem miasta jest Zamek w Edynburgu, który "stoi na straży miasta" znajdując się na szczycie wzniesienia. Zarówno "stare miasto" (średniowieczne) i "nowe miasto" (XVIII wiek) znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto Edynburg jest popularnym miejscem, gdzie można zrobić zakupy i imprezować. Coroczny Festiwal w Edynburgu (sierpień) jest sławny na całym świecie. W rzeczywistości odbywa się tu wiele festiwali, które przyciągają wielu turystów: liczba odwiedzających podwaja się na trzy tygodnie przed festiwalem. 

Ludność

Miasto liczy ponad 450000 mieszkańców. Oczekuje się, że ludność wzrośnie do pół miliona w nadchodzących latach. Prawie jeden na pięciu mieszkańców miasta posiada status studenta. Jest to najwyższy średni poziom edukacji w Wielkiej Brytanii.

Położenie

Edynburg znajduje się na wschodzie centralnej Szkocji na południowej stronie zatoki "Firth of Forth" prowadzącej na głębokie wody. Krajobraz terenów otaczających miasto był pierwotnie kształtowany przez aktywność wulkanów, po których lodowce podczas Epoki Lodowcowej uformowały głębokie doliny. Glasgow znajduje się 70 kilometrów na zachód.

Gospodarka

Edynburg jest miastem oferującym usługi z najważniejszymi sektorami usług i finansów. Narodowy Bank Szkocji został założony w Edynburgu ponad 300 lat temu.
Ponadto miasto gości duże banki inwestycyjne i firmy ubezpieczeniowe. Przemysł nigdy nie był ważny dla miasta, jednakże w ostatnich latach pojawił się przemysł elektroniczny.
Jako stolica Szkocji i ważne centrum edukacji, wielu ludzi w Edynburgu znajduje zatrudnienie w (pół)rządowych sektorach.
Co roku miasto odwiedzane jest przez miliony krajowych i zagranicznych turystów. Turystyka jest ważnym sektorem, który generuje setki milionów brytyjskich funtów rocznie.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Edynburg znajduje się 12 kilometrów na zachód od miasta. Znajdziesz tu połączenia z innymi miastami w Wielkiej Brytanii (ponad 40 lotów dziennie w obie strony do Londynu), europejskich stolic oraz Newark i Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Minibusy (Airlink Express) odjeżdżają z lotniska co 15 minut w obie strony do centrum miasta. W 2009 roku zostanie wybudowane połączenie kolejowe między lotniskiem i miastem.

Z lotniska w Glasgow kursuje więcej lotów międzykontynentalnych na przykład Chicago, Nowy Jork, Filadelfii, Toronto i Vancouver.

Transport publiczny

Miasto posiada dwie firmy przewozowe (autobusowe) Lothian i First. Wykorzystują one te same przystanki autobusowe, ale bilet z jednej firmy nie jest ważny w autobusach drugiej. W centrum miasta więcej kursów obsługuje Lothian, podczas gdy First ma więcej linii na obszarach na wschodzie i zachodzie.
W 2007 roku rozpoczną się prace nad lekką koleją, która połączy zachodnie obszary z centrum miasta. Linia ostatecznie będzie również rozbudowana w kierunku lotniska.

Ponadto kursują 3 autobusy turystyczne. Wszystkie odjeżdżają z Waverly Bridge (most), jednak każdy z nich ma inną trasę. Waverly Bridge znajduje się blisko stacji Waverly, głównego dworca kolejowego w mieście. Jest to ostatni przystanek głównej linii kolejowej na wschodnim wybrzeżu (East Coast Main Line), skąd odjeżdża bezpośrednie połączenie do Kings Cross w Londynie.

Znajduje się tu również połączenie promowe z Zeebrugge w Belgiii  mieszane połączenie autobus/łódź do Belfastu w Irlandii Północnej.

Ruch miejski i parkowanie

Po pierwsze: W Wielkiej Brytanii ludzie jeżdżą po lewej stronie drogi, co oznacza, że kierownica w wypożyczonym samochodzie będzie po prawej stronie. Odradzamy ryzykować jazdę w zatłoczonym ruchu miejskim jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś samochodem po lewej stronie drogi. Lepiej będzie jeśli wcześniej potrenujesz tą umiejętność w cichej i spokojnej okolicy.

Edynburg słynny jest ze swoich korków miejskich. Ponadto wiele ulic w centrum miasta jest jednokierunkowych, co wcale nie ułatwia poruszania się po nim. Centrum miasta jest dość małe i łatwo jest je zwiedzać pieszo. Znalezienie miejsca do parkowania może sprawić trudności a także parkowanie często jest ograniczone do wyznaczonego czasu. Na skraju centrum miasta znajduje się kilka parkingów. Niektóre większe to Tarasy Zamkowe po zachodniej stronie centrum miasta oraz centrum St. James i Greenside Place na wschodzie. Łatwiej i taniej jest zaparkować samochód na jednej ze stacji kolejowych lub stref P+R na skraju miasta a stamtąd można kontynuować podróż transportem miejskim.

Hotele

Jako drugi kierunek turystyczny w Wielkiej Brytanii i ważne centrum gospodarcze Edynburg posiada ogromny wybór zakwaterowań. Od luksusowych i bardzo drogich hoteli z najwyższej półki po bardzo tanie, ale czasami obskurne i proste pokoje w domkach gościnnych. W sierpniu (w trakcie Festiwalu w Edynburgu) wszystkie hotele są w pełni zarezerwowane. Jeśli chcesz nocować w sierpniu w Edynburgu upewnij się, że zarezerwowałeś pokój z wyprzedzeniem o kilka miesięcy.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Edynburgu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: