Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Ancona Car rental Ancona Mietwagen Ancona Autohuur Ancona Biluthyrning Ancona Location de voitures Ancona Alquiler de coches Ancona Autonoleggio Ancona Billeje Ancona Bilutleie Ancona Autovuokraamo Ancona Aluguer de carros Ancona Wypożyczalnia samochodów Ancona Autovermietung Ancona Mietauto Ancona
Wynajem samochodów Ancona

Wynajem samochodów Ancona

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Włochy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Ancona. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Ancona.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem przez EasyTerra wiele razy w różnych krajach. Moje doświadczenie było zawsze bardzo pozytywne!"

Aleksander Kowalski
Poznań, Polska

Miejsca w Ancona

EasyTerra Wynajem Samochodów Ancona porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Lotniska

Dworce kolejowe

Centrum miasta


Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Włochy, ale w mieście innym niż Ancona, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Włochy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Włochy.

Informacja o lokalizacji dla Ancona

Wynajem samochodów Ancona
Wynajem samochodów Ancona

Wprowadzenie

Ankona to stolica włoskiego regionu Marche oraz ważny port morski. Chociaż stare miasto Ankokny zostało poważnie uszkodzone podczas II Wojny Światowej to wciąż zachowały się interesujące budynki, które warto odwiedzić. Po pierwsze  znajduje się tu imponująca katedra na szczycie Colle Guasco. W pobliżu portu mieści się Łuk Trajana, który jest wejściem do ścieżki prowadzącej na nabrzeże portowe.  W okolicy Ankony znajdziesz piękne plaże i wakacyjne kurorty. Publiczne plaże zwykle nie są zbyt czyste, dlatego polecamy odwiedzać plaże, na których za wejście musisz zapłacić. Ponadto z Ankony możesz pojechać na wycieczkę wypożyczonym samochodem. Możesz na przykład pojechać starą rzymską drogą Via Flaminia przez wzniesienia i góry lub odwiedzić dzielnicę słynącą z wina, Verdicchio.

Ludność

Miasto liczy ponad 100000 mieszkańców.

Położenie

Ankona znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego we Włoszech. Miasto znajduje się na zboczu Colle Astagno i Colle Guasco wchodząc w skład cypla Monte Conero. Nadmorskie miasto Rimini znajduje się około 100 kilometrów na północny zachód od Ankony.

Gospodarka

Port morski stanowi koło napędowe lokalnej gospodarki. Jest to miejsce skąd wypływa wiele promów na Morze Adriatyckie oraz stanowi bazę marynarki wojennej Włoch. Część portu zarezerwowana jest dla kutrów rybackich. Ponadto producent sprzętu AGD Indesit posiada swoje główne biura w pobliżu Ankony. Region Marche jest miejscem, gdzie znajdują się zakłady obuwnicze. Region przyciąga głównie włoskich turystów, ale coraz więcej cudzoziemców odkrywa uroki tego miasta i jego okolic.

Lotnisko

Miejskie lotnisko znajduje się 9 kilometrów na wschód od Ankony w Falconara Marittima. Do Lotniska Ankona Falconara można łatwo dojechać wypożyczonym samochodem. Skorzystaj z drogi A14 i autostrady SS16. Zjazd na lotnisko jest dobrze oznaczone.

Transport publiczny

Ankona posiada doskonały transport publiczny obsługiwany przez Conerobus. Autobusy są nowoczesne i nie spóźniają się. Ponadto znajdziesz tu dobre połączenie autobusowe z innymi miejscami w regionie. W niedziele rozkład jazdy jest bardzo ograniczony.

Ruch miejski i parkowanie

Wypożyczony samochód jest idealnym środkiem transportu do odkrywania regionu, jednak stare miasto Ankony lepiej zwiedzać pieszo. W centrum miasta i w jego pobliżu znajduje się wiele parkingów, Degli Archi (w okolicy stacji kolejowej), Cialdini (na drodze via Cialdini), Stamira (piazza Pertini) i Traiano (w pobliżu portu). Ankona znajduje się przy autostradzie A14, co oznacza, że z łatwością możesz dojechać do innych miejsc. Dużą przyjemność może sprawić zwiedzanie miejsc w głębi Włoch z pomocą wypożyczonego samochodu, na przykład łańcucha górskiego Apenin. 

Hotele

Ankona posiada szeroki zakres zakwaterowań. Od prostych bed & breakfasts (łóżko i śniadanie) do domów letniskowych i kurortów wakacyjnych. Większość hoteli znajduje się przy plaży. Dostępne są również nastrojowe farmy do wynajęcia na okres wakacyjny. Jeśli chciałbyś odwiedzić Ankonę w lipcu i sierpniu polecamy zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Poza tymi miesiącami hotele i kurorty zwykle nie są w pełni zarezerwowane. Wiele hoteli jest zamkniętych od września do kwietnia. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Ankonie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: