Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Sardinië Car rental Sardinia Mietwagen Sardinien Autohuur Sardinië Biluthyrning Sardinien Location de voitures Sardaigne Alquiler de coches Cerdeña Autonoleggio Sardegna Billeje Sardinien Bilutleie Sardinia Autovuokraamo Sardinia Aluguer de carros Sardenha Wypożyczalnia samochodów Sardynia Autovermietung Sardinien Mietauto Sardinien
Wynajem samochodów Sardynia

Wynajem samochodów Sardynia

Strona główna > Włochy

EasyTerra Wynajem Samochodów Sardynia jest niezależną firmą porównującą ceny wynajmu samochodów. Nasz system porównuje ceny znanych firm zajmujących się wynajmem samochodów, tak, abyś Ty, klient, mógł zawsze zarezerwować tanio auto.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

Sardynia - wszystkie miasta

EasyTerra Wynajem Samochodów Sardynia porównuje ceny wypożyczalni i firm wynajmujących samochody w następujących miastach:

Informacja o lokalizacji dla Sardynia

Wprowadzenie

Sardynia jest drugą największą wyspą na Morzu Śródziemnomorskim (tylko Sycylia jest większa). Najbardziej popularne plaże są umiejscowione na północnym oraz południowym wybrzeżu, ale między nimi Sardynia także oferuje wiele. Piękna natura, urodziwe wioski i ostre klify. Wyspa kusi by zwiedzać ją wynajętym samochodem.

Ludność

Sardynia jest słabo zaludnioną wyspą: posiada 1.6 miliona mieszkańców na powierzchni 25,000 km². Najwieksze skupiska ludności występują wzdłuż wybrzeża; w centrum wyspy mieszka bardzo niewiele ludzi.

Położenie

Sardynia jest umiejscowiona na południe od francuskiej wyspy Korsyki i około 230 kilometrów na północ od tunezyjskiego wybrzeża. W samym środku wyspy leży górski masyw z Punta La Marmora (1,834 m) oraz Monte Limbara (1,362 m), które są najwyższymi szczytami.

Gospodarka

Rolnictwo oraz hodowla zwierząt to podstawowe elementy sardyńskiej gospodarki. W tym szczególne znaczenie odgrywa hodowla kóz oraz owiec. Mleko jest wykorzystywane do robienia wspaniałego sera. Ponadto, mieszkańcy uprawiają warzywa, owoce cytrusowe oraz ryż. Sardyńskie wina cieszą się doskonałą opinią. Rybołówstwo nie jest aż tak istotne, chociaż na miejscu łowi się tuńczyka, który jest następnie eksportowany do Japonii. Ponadto, Sardynia posiada przemysł górniczy. Granit, węgiel, złoto oraz boksyty to niektóre z minerałów, które się wydobywa na tej wyspie. Turystyka jest najważniejszym źródłem dochodu oraz zatrudnienia. Co roku, wyspa przyciąga około 2.5 miliona mieszkańców.

Lotniska

Sardynia posiada trzy międzynarodowe lotniska. Lotnisko w Cagliari, Lotnisko Elmas leży na północy stolicy, wzdłuż głównej drogi SS130. Dwa inne lotniska są głównie wykorzystywane przez tanie linie lotnicze: Alghero na północnym-zachodzie oraz Olbia na północnym-wschodzie (port dla tzw.Costa Smeralda).

Transport publiczny

Transport publiczny jest dobry, a obsługuje go Azienda Regionale Sarda Trasporti. Wszystkie większe miasta posiadają regularne połączenia; do małych wiosek można się często dostać tylko raz dziennie. Do najmniejszych z nich dojedziesz tylko wynajętym samochodem. Ponadto, na Sardynii kursują pociągi. W Sassari oraz Cagliari znajdziesz również tramwaje, częściowo podziemne. Trenino Verde jest bardzo małym pociągiem kursującym na wąskich torach i mogącym cię zabrać do przepięknych rejonów Sardynii. Ponadto, z wyspy odpływają promy z takich miast jak Cagliari, Porto Torres, Olbia, Golfo Aranci czy Arbatax.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Sardynia jest jedynym regionem we Włoszech, gdzie nie znajdziesz autostrad. Główne drogi są wspaniałe. To one łączą główne miasta. Drogi lokalne są często wąskie i kręte. Tam musisz z reguły jeździć ostrożnie i powoli. Jeśli jedziesz swoim wynajętym samochodem dalej wewnątrz wyspy, zobaczysz, że niektóre z dróg mogą być niewyasfaltowane. Zwracaj zatem uwagę na luźne kamienie. Najlepiej unikać centrów miast oraz miejsc z atrakcjami turystycznymi. Drogi są wąskie, a niektóre fragmenty mogą być wyłączone z ruchu.

Hotele

Sardynia posiada znakomitą bazę noclegową. Większość z opcji noclegowych znajduje się wzdłuż wybrzeża, a także w centrach turystycznych. Jeśli chcesz poznać lepiej Sardynię, nie ma lepszej okazji niż wypożyczyć samochód oraz zarezerwować pokój w jednym z hoteli wewnątrz wyspy. Rezerwacje są tylko potrzebne w ciągu letnich miesięcy i jeżli chciałbyś zatrzymać się przy wybrzeżu.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Sardynii, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków: