Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Venetië Car rental Venice Mietwagen Venedig Autohuur Venetië Biluthyrning Venedig Location de voitures Venise Alquiler de coches Venecia Autonoleggio Venezia Billeje Venedig Bilutleie Venezia Autovuokraamo Venetsia Aluguer de carros Veneza Wypożyczalnia samochodów Wenecja Autovermietung Venedig Mietauto Venedig
Wynajem samochodów Wenecja

Wynajem samochodów Wenecja

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Włochy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Wenecja. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Wenecja.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Szukam jednej prostej strony, która porównuje oferty wszystkich wypożyczalni. EasyTerra to właśnie umożliwia."

Aleksandra Rutkowski
Warszawa, Polska

Miejsca w Wenecja

EasyTerra Wynajem Samochodów Wenecja porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Włochy, ale w mieście innym niż Wenecja, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Włochy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Włochy.

Informacja o lokalizacji dla Wenecja

Wynajem samochodów Wenecja
Wynajem samochodów Wenecja

Wprowadzenie

Gondole, Plac Świętego Marka, Bazylika, tuzin pałaców, Most Westchnień oraz Pałac Dożów to tylko nieliczne z wielu powodów dla, których warto odwiedzić Wenecję. To wenecka kultura i bogactwo architektury połączone z unikalnymi miejscami czynią z Wenecji tak bardzo popularne miejsce wśród turystów.

Ludność

Wenecja posiada około 266000 mieszkańców (włączając stały ląd wenecki), co czyni z niej 11 największe miasto we Włoszech.

Położenie

Miasto znajduje się na północnym zachodzie Włoch w regionie administracyjnym o nazwie Wenecja Euganejska. Znajduje się nad, a raczej na Morzu Adriatyckim. Wenecja zbudowana jest na 117 wyspach i posiada 150 kanałów oraz 409 mostów. 

Gospodarka

Wenecka gospodarka opiera się głównie na turystyce. Co roku miasto odwiedza około 20 milionów turystów z każdego zakątka świata. Turyści mogą wynająć gondole, odwiedzać muzea, spacerować po wielu wąskich ulicach, kupować pamiątki, cieszyć się wyśmienitym posiłkiem, napić się na piazza (rynku), uczęszczać do opery itd. Ponadto Wenecja znana jest ze swoich szklanych wyrobów, wytwarzanych w mieście i sprzedawanych milionom turystów każdego roku.

Lotniska

Lotnisko Marco Polo jest lotniskiem Weneckim, które znajduje się 12 kilometrów na wschód od miasta. Lotnisko obsługuje loty z włoskich i europejskich miast oraz Nowego Jorku. Niektóre loty, z wyróżnieniem tych z Anglii i Brukseli korzystają z pobliskiego Lotniska Treviso San Guiseppe, które znajduje się 50 kilometrów od Wenecji.

Transport publiczny

Transport publiczny w Wenecji składa się głównie z Vaporetti, którymi są małe łodzie pasażerskie. Droga w jedną stronę kosztuje około  3,10 €. Znaleźć tu można również taksówki wodne, ale są one bardzo drogie. Ponadto znajdują się tu, Targhetto, gondole używane przez miejscową ludność to przewożenia turystów wzdłuż kanału za małą opłatą.

Ruch miejski i parkowanie

Na wyspie Wenecja (gdzie turyści podążają) samochody nie mają dostępu. Najdalszym miejscem, gdzie można wjechać i zaparkować samochód jest Piazzale di Roma, która oferuje dobrą cenę (około 18 € za dzień) za parking podziemny (Autorimesso Comunale). Inne miejsca parkingowe na tym placu należą do osób prywatnych i są znacznie droższe. Jest także możliwość zaparkowania swojego auta na sztucznej wyspie Tronchetto. Lokalne promy odbierają pasażerów z wyspy, a parking jest tańszy, około 14 € za dzień.

Hotele

Wenecja to drogie miejsce jeśli chodzi o nocleg. Nawet poza sezonem ceny pozostają wysokie. Najlepsze hotele znajdują się wokół placów Świętego Marka oraz wzdłuż Wielkiego Kanału. Tańsze hotele znajdują się w centrum miasta, ukryte w wąskich uliczkach.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Wenecji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: