Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Curaçao Car rental Curacao Mietwagen Curacao Autohuur Curaçao Biluthyrning Curaçao Location de voitures Curaçao Alquiler de coches Curazao Autonoleggio Curaçao Billeje Curaçao Bilutleie Curaçao Autovuokraamo Curacao Aluguer de carros Curaçao Wypożyczalnia samochodów Curaçao Autovermietung Curacao Mietauto Curacao
Wynajem samochodów Curaçao

Wynajem samochodów Curaçao

Strona główna

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależnie działającą firmą. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia. Curaçao jest jednym z kilkuset państw, w których oferujemy nasze uslugi

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

Curaçao - miasta

EasyTerra Wynajem Samochodów Curaçao porównuje ceny wypożyczalni i firm wynajmujących samochody w następujących miastach:

Informacja o lokalizacji dla Curaçao

Wynajem samochodów Curaçao
Wynajem samochodów Curaçao

Wprowadzenie

Curacao jest największą wyspą wśród wszystkich Antyli Holenderskich, które są częścią Królestwa Niderlandów. Wiecznie słoneczna wyspa przyciąga wczasowiczów, zarówno Amerykanów jak i Europejczyków. Stolicą wyspy jest Willemstad, która mieści się po obydwu stronach zatoki św. Anny. Najstarsza część miasta nazywa się "Punda" ("punkt"), po drugiej stronie leży "Otrabanda" (dosłownie "druga strona").

Ludność

Curacao ma ponad 170 000 mieszkańców. To bardzo międzynarodowy tłum: mieszkańcy pochodzą z 50 różnych krajów.

Położenie

Wyspa ma 61 kilometrów długości i między 5, a 14 kilometrami szerokości. Leży na południu Morza Karaibskiego. Na zachód od wyspy leży Aruba, a na wschód Bonaire. Odległość do południowo-amerykańskiego lądu (Wenezueli) wynosi około 70 kilometrów.

Gospodarka

Pomimo, że gospodarka wyspy nie rozkwitała w ostatnich latach, jej mieszkańcy radzą sobie dużo lepiej, niż Ci z wielu innych południowo-amerykańskich wysp. Rafinerie ropy są głównym pracodawcą, a port (jeden z największych w regionie) także pełni ważną rolę dla gospodarki. Ponadto, wyspa posiada rozbudowany sektor usług, z naciskiem na usługi finansowe. Turystyka ma również znaczący wkład w ekonomię wyspy, mimo że sąsiednie Aruba i Bonaire to popularniejsze cele wakacyjnych podróży.

Lotniska

Międzynarodowym lotniskiem Curacao jest Port Lotniczy Hato, który mieści się na północnym zachodzie od Willemstad. Z lotniska odbywają się loty na inne wyspy Antyli Holenderskich, jak i do Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Europy. Lot do Amsterdamu trwa 9 godzin.

Transport publiczny

Transport publiczny na wyspie zapewnia firma Autobus Bedrijf Curacao, która używa dużych żółtych i niebieskich autobusów nazywanych "konwojami", które zatrzymują się tylko przy formalnych przystankach autobusowych. Ponadto po wyspie poruszają się jeszcze minibusy, nazywane po prostu "busami" (co da się odczytać z ich rejestracji). Te zatrzymają się gdziekolwiek chcesz. Miejskie autobusy odjeżdżają co godzinę, autobusy do miejsc takich jak Willemstand nie mają tak wysokiej częstotliwości. W niedziele częstotliwość przyjazdów jest jeszcze rzadsza.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeżdżenie po Curacao nie jest bardzo trudne, jeśli masz na uwadze kilka faktów. Lokalna społeczność absolutnie nie żyje pośpiesznie i jeździ dosyć wolno (maksymalna dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym to 45 km na godzinę, wszędzie indziej jest to 60 - 80 km na godzinę). Ludzie często wykonują skręty, zawracanie lub nagłe hamowanie bez sygnalizowania, dlatego warto zachować pewną rozsądną odległość. Także na skrzyżowaniach z trzema drogami (w kształcie litery "T"), pierwszeństwo przejazdu ma ruchliwa ulica.

W Willemstad możesz mieć trudność ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Zawsze można znaleźć miejsce parkingowe na dużym darmowym parkingu Waaigat, aczkolwiek nocą nie jest to bezpieczne miejsce. W starej dzielnicy Punda i blisko Wilhelminaplein są również strzeżone parkingi, których stawka wynosi zazwyczaj 0,50 guldena antylskiego. Musisz także zapłacić jeśli chcesz zaparkować blisko tych parkingów. Wszędzie indziej, parkowanie jest darmowe. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie: dobrze zamykaj samochód i nie zostawiaj w nim kosztowności. Zalecamy parkowanie samochodu w dobrze oświetlonych miejscach.

Hotele

Curacao posiada bogatą ofertę noclegową, od luksusowych centrów wakacyjnych po przytulne, mniejsze hotele. Wyspa przyciąga gości przez cały rok, dlatego zalecamy rezerwację pokoju hotelowego z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli chcesz skorzystać z konkretnego hotelu.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji na temat Curacao, zalecamy Google oraz następujące źródła: