Bezplatna infolinia:
800-1124893
Autohuur Canada Car rental Canada Mietwagen Kanada Autohuur Canada Biluthyrning Kanada Location de voitures Canada Alquiler de coches Canadá Autonoleggio Canada Billeje Canada Bilutleie Canada Autovuokraamo Kanada Aluguer de carros Canadá Wypożyczalnia samochodów Kanada Autovermietung Kanada Mietauto Kanada
Wynajem samochodów Kanada

Wynajem samochodów Kanada

Strona główna

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależnie działającą firmą. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia. Kanada jest jednym z kilkuset państw, w których oferujemy nasze uslugi

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem przez EasyTerra wiele razy w różnych krajach. Moje doświadczenie było zawsze bardzo pozytywne!"

Aleksander Kowalski
Poznań, Polska

Informacja o lokalizacji dla Kanada

Wynajem samochodów Kanada
Wynajem samochodów Kanada

Wstęp

Ten kraj mieszczący się w północnej części Ameryki Północnej znany jest ze swojej pięknej i różnorodnej przyrody. Wodospad Niagara jest jednym z największych i najbardziej znanych wodospadów na świecie. Kanada posiada również wiele rzek, słodkowodnych jezior, lodowców i wspaniałych gór. Prawdopodobnie najbardziej znanym górzystym regionem są Góry Skaliste. Ten łańcuch górski pokrywa obszar o długości ponad 4800 km. Narodowe i regionalne parki są warte odwiedzenia. Na zachodzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach piaszczyste plaże otaczane przez las tropikalny. 

Historia

Pierwotnie Kanada była krajem Eskimosów (inuitów) i Indian. Wiele indiańskich plemion żyło i polowało na bezkresnych preriach. Indianie którzy utrzymywali się z rolnictwa żyli w regionie, który dzisiaj nazywamy południowym Ontario. To właśnie oni jako pierwsi nawiązali kontakt z europejskimi poszukiwaczami. Około czterysta lat temu, Anglicy i Francuzi przybyli do Kanady i osiedli w różnych częściach kraju. Od tamtego czasu imigranci z całego świata przybywają do Kanady. Szczególnie w okresie po Drugiej Wojnie Światowej wielu holenderskich imigrantów przybyło do Kanady. Konsekwencją tego jest zróżnicowana historia kraju. Różne grupy etniczne żyły w odosobnieniu i rozwijały się niezależnie. 

Kultura i społeczeństwo

Kanada to kraj imigrantów. Większość Kanadyjczyków to w rzeczywistości ludzie, którzy urodzili się poza jej granicami. Wielu z nich przybyło z Europy, jednakże w ciągu lat do Kanady przybywali także Azjaci. Tylko mała liczba Kanadyjczyków (około 4%) pochodzi od rdzennych mieszkańców. Dzięki imigrantom Kanada jest znana jako multikulturowe społeczeństwo.

Kanada jest krajem dwujęzycznym, zarówno angielski jak i francuski są używanymi językami. W prowincji Quebec, francuski jest językiem oficjalnym będąc wyjątkiem w skali kraju. Poza prowincją Quebec tylko nieliczni uznają francuski jako swój język ojczysty. Więcej niż połowa Kanadyjczyków (około 63%) uznaje angielski jako swój podstawowy język.

Kanada nie posiada oficjalnej religii. Około połowa obywateli należy do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Istnieją także grupy protestanckie oraz ateiści. 

Sytuacja polityczna

Kanada jest monarchią parlamentarną. Głową rodziny królewskiej jest królowa Elżbieta II. Dopiero od roku 1982 brytyjski parlament przestał sprawować faktyczną władzę w Kanadzie. Kanada jest teraz krajem w całości niepodległym. W skład Kanady wchodzi dziesięć prowincji i trzy terytoria. Tak jak w przypadku władz w Holandii, rząd prowincjonalny wybierany jest na drodze demokratycznych wyborów. Dotyczy to również rządu narodowego. Partia z największą ilością głosów tworzy rząd. Od lutego 2006 roku konserwatyści tworzą rząd. Obecnym premierem jest Stephen Harper.

Gospodarka

Kanada jest jednym z największych państw na świecie nie tylko w odniesieniu do jej powierzchni, ale także w stosunku do jej gospodarki. Standard życia jest wysoki a ludzie cieszą się wysoką edukacją. Kanadyjska gospodarka jest skupiona głównie na eksporcie. W świecie jest wielkie zapotrzebowanie na kanadyjskie produkty i usługi. Większość obywateli zatrudnionych jest w sektorze usług.  Znaczna część posiada zatrudnienie w przemyśle oraz rolnictwie. Kanada kieruje swoją gospodarkę w stronę swojego większego sąsiada, Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tak więc eksport do USA jest wysoki. Co więcej, eksport do Europy, Azji i reszty świata stale rozwija się.

Kanadyjska waluta to dolar kanadyjski. Jeden dolar do równowartość 0,72 eurocenta.

Ukształtowanie terenu i klimat

Z powierzchnią około dziesięć milionów kilometrów kwadratowych i linią brzegową liczącą blisko 24000 kilometrów Kanada jest największym krajem na półkuli zachodniej. Kraj graniczy z Oceanem Atlantyckim, Pacyfikiem i Oceanem Arktycznym. W centralnej Kanadzie możemy znaleźć rozległe prerie.  

Kanadyjska populacja nie jest rozłożona równomiernie na terenie całego kraju.  Północna część posiada najmniej mieszkańców, natomiast najwięcej ludzi żyje w pasie leżącym wzdłuż południowej granicy. Stolicą kraju jest Ottawa. Jest to miasto z ponad milionową liczbą mieszkańców.

Kanada jest krajem z dużą różnorodnością w klimacie. W większości miesięcy temperatura na północy kraju nie sięga powyżej zera stopni Celsjusza. W szczególności zima na północy potrafi być naprawdę mroźna. Temperatura może spaść poniżej szokującego poziomu minus czterdziestu stopni Celsjusza. Dobry zimowy kożuch nie jest wygórowanym luksusem. Na szczęście istnieją też części Kanady ze znacznie łagodniejszym klimatem. Szczególnie na południu lata potrafią być ciepłe i wilgotne. Najcieplejszymi regionami Kanady są Południowe Ontario i Kolumbia Brytyjska.

Infrastruktura i ruch krajowy

Bezspornym faktem jest, że dalekie odległości najłatwiej pokonać samolotem. W kraju istnieje wielu różnych przewoźników lotniczych, zapewniających transport podróżnym z różnych regionów kraju, tak dogodnie jak to tylko możliwe. Największym lotniskiem w Kanadzie jest Międzynarodowe Lotnisko Toronto Pearson niedaleko Toronto. Znaczną rolę odgrywają też lotniska w Montrealu i Vancouver. Obsługują one międzynarodowy transport lotniczy. 

Ważnymi środkami transportu po Kanadzie są także autobusy i kolej. Różnorodne linie kolejowe wiodą przez przepiękne odcinki przyrody. Pozwalając pasażerom cieszyć się krajem bardziej niż mogliby to robić z pokładu unaszącego się w przestworzach samolotu. Podróż pociągiem jest równie droga co podróż samolotem, jednakże pozwala na lepszy wgląd w kanadyjską wieś. Istnieje też wielu przewoźników autobusowych operujących transportem regionalnym. Dalekie odległości obsługiwane są przez firmę "Greyhound". Cena transportu autobusowego jest relatywnie niska.

Ostatnim środkiem transportu są samochody i nadają się one do podróżowania po całej Kanadzie. Kanada posiada wiele pięknych przyrodniczo miejsc, które są niedostępne dla kolei lub autobusów. Samochody oferują Ci wolność i możliwość opuszczenia głównych dróg. Oznacza to, że samochody pozwolą Ci najlepiej docenić wspaniałą kanadyjską przyrodę. 

Tradycyjne potrawy

Kuchnia Kanadyjska jest różnorodna jak jej klimat i przyroda. Dzięki tym wszystkim aspektom, oferuje Ci bogactwo potraw. Na wybrzeżu głównym składnikiem potraw są ryby, natomiast w środku kontynentu kuchnia skupia się na mięsie. Spośród wszystkich dostępnych gatunków ryb w kanadyjskich restauracjach najczęściej spotykany jest łosoś. Zwykle nie pochodzi on ze stawów hodowlanych i przyrządzany jest na grillu (czasami na węglu drzewnym). Co więcej, w większych miastach widać wpływ kuchni europejskiej. Dla lubiących kuchnię francuską Quebec oferuje bardzo dobrze zaopatrzone restauracje.

Alkohol można tu kupić i spożywać od 18 roku życia. W niektórych prowincjach wiek ten jest jeszcze wyższy.

Strefy czasowe

Dzięki swojemu olbrzymiemu rozmiarowi Kanada podzielona jest na kilka stref czasowych. Jest ich nie mniej niż sześć. Od wschodu do zachodu: czas nowofunlandzki, czas atlantycki, czas wschodni, czas centralny, czas górski i czas pacyficzny. Różnica w czasie to od 3,5 godziny (nowofunlandzki) do 8 godzin (Pacyfik) wcześniej w porównaniu do czasu środkowoeuropejskiego.

Zakwaterowanie

Nie musisz się martwić o odpowiednie zakwaterowanie w Kanadzie. Można tu znaleźć hotele o zróżnicowanej cenie, jak również domy parterowe i wielkie kompleksy hotelowe. Znaleźć tu również można tańsze hostele lub pola namiotowe, gdzie cena za noc powinna być rozsądna. Ostatecznie, możesz zdecydować się na nocleg na farmie, gdzie możesz poznać wiejską część Kanady.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Kanadzie polecamy skorzystać z przeglądarki Google oraz następujących źródeł: