Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Los Angeles Car rental Los Angeles Mietwagen Los Angeles Autohuur Los Angeles Biluthyrning Los Angeles Location de voitures Los Angeles Alquiler de coches Los Ángeles Autonoleggio Los Angeles Billeje Los Angeles Bilutleie Los Angeles Autovuokraamo Los Angeles Aluguer de carros Los Angeles Wypożyczalnia samochodów Los Angeles Autovermietung Los Angeles Mietauto Los Angeles
Wynajem samochodów Los Angeles

Wynajem samochodów Los Angeles

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Los Angeles. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Los Angeles.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Szukam jednej prostej strony, która porównuje oferty wszystkich wypożyczalni. EasyTerra to właśnie umożliwia."

Aleksandra Rutkowski
Warszawa, Polska

Miejsca w Los Angeles

EasyTerra Wynajem Samochodów Los Angeles porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Stany Zjednoczone, ale w mieście innym niż Los Angeles, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Stany Zjednoczone.

Informacja o lokalizacji dla Los Angeles

Wynajem samochodów Los Angeles
Wynajem samochodów Los Angeles

Wprowadzenie

Rozwój Los Angeles rozpoczął się z ukończeniem kolei transkontynentalnej w 1876 roku. Obecnie jest rozległym miastem i największym w stanie California. Czasami potrzeba dwóch godzin by dojechać z jednej części miasta do następnej. L.A., jak często jest nazywane to zbiór przedmieść. W centrum wciąż znajdują się stare budynki tworzące interesującą mieszankę z nowoczesnymi biurami. W nocy ta część miasta jest praktycznie pusta. Jednakże wizyta w Disneyworldzie, studiach Hoolywood, Beverly Hills oraz nowym muzeum Paula Getty'ego może być bardzo interesująca. Jeśli chcesz wyjść na miasto lub na zakupy to stara część Pasadeny jest najlepszym wyborem.

Ludność

Miasto Los Angeles posiada prawie 5 miliony mieszkańców, jednakże większe tereny podmiejskie wokół miasta liczą przynajmniej 15 milionów mieszkańców.  
Ludność jest bardzo wymieszana. Początkowo miasto zamieszkiwali podróżnicy przybywający z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Obecnie mieszkają tu również imigranci z Ameryki Łacińskiej (Latynosi) oraz innych krajów Pacyfiku (wschód i południowy-wschód Azji)

Położenie

Los Angeles znajduje się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nad Pacyfikiem. Około 150 kilometrów na północny zachód od granicy z Meksykiem. Miasto wzrasta razem z innymi miastami jak Long Beach, Pasadena oraz nawet z dalekowschodnim San Bernardino.
Czasami ciężko jest stwierdzić co należy do miasta, a co nie. Na przykład: Hollywood jest częścią Los Angeles ale zachodnie  Hollywood i pobliskie Beverly Hills to oddzielne miasta.
Na północy miasta znajdują się Góry Świętego Gabriela. Wzdłuż wybrzeża znajdują się niezamieszkane wyspy (Channel Islands), a pięć z nich tworzy park narodowy.

Gospodarka

Miasto posiada bardzo zróżnicowaną gospodarkę. Jej ważnymi elementami są handel międzynarodowy, rozrywka (film, telewizja, muzyka), lotnictwo, ropa oraz turystyka. Połączone porty Los Angeles i Long Beach są szczególnie ważne dla handlu z państwami na Pacyfiku. Razem tworzą największy port w kraju.
Część gospodarki jest niewidoczna lub znajduje się w "szarej strefie". Wielu imigrantów (szczególnie z Meksyku) przebywa nielegalnie w Stanach Zjednoczonych dlatego też zmuszeni są do pracy nielegalnie.

Lotniska

Los Angeles posiada nie mniej niż 5 lotnisk. Większość ludzi przylatuje do Międzynarodowego Lotniska Los Angeles (LAX), które utrzymuje połączenia z wszystkimi większymi miastami na całym świecie i oczywiście miastami wewnątrz USA. Lotnisko znajduje się 24 kilometry na południowy zachód od centrum miasta. Do lotniska nie dociera transport publiczny, ale kursują minibusy między lotniskiem a stacjami dwoma metra (Station of Aviation oraz Station of Union).

Inne lotniska to Lotnisko Long Beach, Lotnisko Bob Hope (Burbank), Lotnisko Orange County/John Wayne (Dla Disneylandu i plaż w regionie Orange County) oraz Lotnisko Ontario znajdujące się dalej na wschodzie.

Transport publiczny

Władze Transportu Stołecznego Hrabstwa Los Angeles (The Los Angeles County Metropolitan Transportation Authority, MTA) zapewniają transport publiczny w mieście. Znajduje się tu rozległa sieć  autobusowa, która jak samochody, często stoi w korku. Autobusy kursujące pod nazwą "Metro Rapid'" są wyjątkiem. Autobusy tej firmy mają prawo wjazdu wszędzie oraz poruszania się pomiędzy najbardziej znanymi miejscami w Los Angeles.
Dla odwiedzających miasto, metro lub szybka kolej miejska to najlepsza forma transportu publicznego. Istnieje 5 linii, a w planach jest budowa 2 następnych. Metro zwykło mieć złą reputację z powodu licznych awarii technicznych, ale w ostatnich latach system ten znacząco się poprawił.

Koleje regionalne odjeżdżają z historycznej stacji Union Station w centrum. Szybkie autobusy długodystansowe firmy Greyhound kursują z terminala autobusowego znajdującego się w siódmej alei na wschodzie (East 7th Avenue). Terminal znajduje się daleko od miejsc wartych zwiedzania, a sama okolica nie należy do bezpiecznych - szczególnie nocą.

Ruch miejski oraz parkowanie

Miasto posiada rozległą, jednakże bardzo skomplikowaną sieć dróg. 27 autostrad biegnie przez miasto z wieloma nierównymi skrzyżowaniami, gdzie łatwo skręcić w złą stronę. Polecamy zakup mapy drogowej Los Angeles oraz przygotowanie się  zanim wyruszy się w pobliże miasta. Drogi są zatłoczone; wiele samochodów spędza godziny w miejskich korkach. W centrum istnieje wiele dróg jednokierunkowych.

Parkowanie na ulicy jest płatne. Możesz dokonać stosownej opłaty za pomocą telefonu: wybierasz specjalny numer (znajdujący się na parkometrach) i wprowadzasz numer swojej karty kredytowej. Jednakże nie wolno Ci przebywać dłużej w jednym miejscu niż jest to ustalone. Samochody przyjazne dla środowiska (hybrydy) mogą parkować za darmo w całym mieście. Samochód musi posiadać specjalną nalepkę.

Samochody, które są zaparkowane w miejscach lub o czasie, gdzie nie powinny zostaną odholowane.

Hotele

Wybierz hotel znajdujący się najbliżej miejsca, które planujesz odwiedzić albo spędzisz godziny w korku. W los Angeles znajduje się ogromna liczba hoteli: od bardzo tanich kwater do superluksusowych pięciogwiazdkowych hoteli, a także wszystko pomiędzy. Ogólnie mówiąc, obszar na południe i na wschodzie Los Angeles uważany jest za niższy standard; lepsza okolica (i hotele) znajdują się na zachodzie. Pytaj czy hotel posiada własne miejsca parkingowe przed zarezerwowaniem noclegu.  

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu dalszych informacji o Los Angeles polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: