Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Rome Car rental Rome Mietwagen Rom Autohuur Rome Biluthyrning Rom Location de voitures Rome Alquiler de coches Roma Autonoleggio Roma Billeje Rom Bilutleie Roma Autovuokraamo Rooma Aluguer de carros Roma Wypożyczalnia samochodów Rzym Autovermietung Rom Mietauto Rom
Wynajem samochodów Rzym

Wynajem samochodów Rzym

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Włochy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Rzym. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Rzym.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Kiedyś wypożyczałem bezpośrednio przez Avis, Alamo czy Hertz. Teraz też tak robię, ale taniej dzięki EasyTerra."

Lukasz Wysocki
Warszawa, Polska

Miejsca w Rzym

EasyTerra Wynajem Samochodów Rzym porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Włochy, ale w mieście innym niż Rzym, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Włochy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Włochy.

Informacja o lokalizacji dla Rzym

Wynajem samochodów Rzym
Wynajem samochodów Rzym

Wprowadzenie

Trudno opisać to miasto w kilku słowach. To tętniąca życiem, bogata w dzieła sztuki, pomniki oraz niesamowite widoki metropolia, które sprawiają, że utrzymała swój urok na przestrzeni wieków. Ponadto, Rzym jest oczywiście stolicą i zarazem największym miastem Włoch.

Ludność

W tej chwili Rzym liczy 3.8 miliona mieszkańców. Ludzie przybywali do Rzymu z wielu stron przede wszystkim, aby uczyć się, ale i handlować. Ludność zawsze była zatem zróżnicowana. Obecnie, 80% mieszkańców Rzymu posiada korzenie włoskie.

Położenie

Rzym znajduje się w regionie Lazio. Dwie rzeki przepływają przez Rzym i wpływają do pobliskiego Morza Śródziemnego do którego stosunkowo blisko z miasta. To, co jest szczególne w wiecznym mieście to Watykan, czyli stolica Kościała rzymskokatolickiego, która znajduje się w centrum metropolii.

Gospodarka

Dziś, Rzym posiada rozbudowaną i dynamiczną pozycję ekonomiczną, która rozwija się szybciej niż reszta włoskiej gospodarki. Rzymska gospodarka skupia się na innowacji, technologii oraz komunikacji. Jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki jest turystyka. Dodatkowo, inne sektory są również istotne, w tym: sektor bankowy, ubezpieczeniowy, moda, nowe technologie, nieruchomości, przemysł filmowy oraz lotniczy.

Wiele międzynarodowych firm ma swoją siedzibę w rzymskim "Esposizione Universale Roma". Jest to centrum biznesowe, a zarazem jedna z najbardziej eksluzywnych stref miasta. Podobnymi strefami są "Torrino", "Magliana", "Parco de Medici-Laurentine".

Lotniska

Rzym posiada międzynarodowe lotnisko znane jako "Lotnisko Rzym - Fiumicino. jego oficjalna nazwa to "Międzynarodowe Lotnisko Leonardo Da Vinci", które w skrócie oznacza się jako FCO. "Giovan-Battista Pastine" lub "Lotnisko Rzym - Ciampino" to międzynarodowe lotnisko, które jest umiejscowione w południowo-wschodniej części Rzymu. Lotnisko obsługuje głównie loty czarterowe oraz wewnątrz kontynentu europejskiego. Trzecie lotnisko w Rzymie, na północy miasta, pbsługuje głównie loty prywatne oraz helikopterowe.

Transport publiczny

Rzym posiada metro nazywane "Metropolitana" lub "Rome Metro" składające się z dwóch linii. W przyszłości planowana jest jego rozbudowa. Największy z rzymskich dworców kolejowych to stacja Termini. Ponadto, miasto posiada rozbudowaną sieć połączeń autobusowych.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Chroniczne korki w mieście w latach 70-tych oraz 80-tych doprowadziły do wprowadzenia zakazu poruszania się samochodem w ścisłym centrum miasta w godzinach od 6 do 18. Ta strefa określana jest mianem "Zona a Traffico Limitato" lub "ZTL". Ostatnio, następujące strefy są zamknięte dla ruchu ulicznego nocą: "Trastevere" oraz "S. Lorenzo". Jest wielce prawdopodobne, że jeszcze więcej stref zostanie zamkniętych dla ruchu w przyszłości.

Hotele

Rzym posiada olbrzymią liczbę hoteli. Niemniej jednak, zalecamy zarezerwować pokój z wyprzedzeniem. Wiosna oraz jesień to najpopularniejsze okresy dla urlopowiczów.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji, zalecamy skorzystanie z Google oraz z następujących źródeł: