Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Bologna Car rental Bologna Mietwagen Bologna Autohuur Bologna Biluthyrning Bologna Location de voitures Bologne Alquiler de coches Bolonia Autonoleggio Bologna Billeje Bologna Bilutleie Bologna Autovuokraamo Bologna Aluguer de carros Bolonha Wypożyczalnia samochodów Bolonia Autovermietung Bologna Mietauto Bologna
Wynajem samochodów Bolonia

Wynajem samochodów Bolonia

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Włochy

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Bolonia. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Bolonia.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

Miejsca w Bolonia

EasyTerra Wynajem Samochodów Bolonia porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Włochy, ale w mieście innym niż Bolonia, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Włochy, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Włochy.

Informacja o lokalizacji dla Bolonia

Wynajem samochodów Bolonia
Wynajem samochodów Bolonia

Wprowadzenie

Pomimo bombardowań podczas II Wojny Światowej Bolonia pozostała jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast. Miasto znane jest jako Czerwona Bolonia z powodu politycznych upodobań swoich obywateli, a także z powodu wielu budynków zbudowanych z czerwonej cegły; Bolonia miasto nauki - z powodu wielu swoich uniwersytetów; Gruba Bolonia - z powodu swojej kuchni.

Ludność

Bolonia posiada około 382000 mieszkańców, co czyni z niej siódme największe miasto we Włoszech. Dzięki dużej liczbie studentów jest to dynamiczne miasto. Ponad 94% ludności jest pochodzenia włoskiego.

Położenie

Bolonia znajduje się nad Apeninami w prowincji  Emilia-Romania na linii dwóch dobrze znanych magnesów turystycznych: Wenecji i Florencji.

Gospodarka

Przed II Wojną Światową w Bolonii znajdował się dobrze rozwinięty przemysł z czego 40% zostało zniszczone podczas wojny. Obecnie Bolonia jest centrum włoskiego przemysłu zaawansowanych technologii. Ponadto miasto gości wiele targów. Znajduje się tu również wiele uniwersytetów. Miasto wkłada wiele wysiłku w organizację licznych wydarzeń kulturalnych by stać się atrakcyjnym kulturowo. W 2000 roku Bolonia została Europejską Stolicą Kultury.

Lotniska

Bolonia posiada międzynarodowe lotnisko: Lotnisko Guglielmo Marconi, które znajduje się na północnym zachodzie miasta. Używane jest głównie przez europejskie linie lotnicze. Z Bolonii możesz polecieć między innymi do Rzymu, Wenecji, Południowych Włoszech, Pizy, Londynu, Paryża i Frankfurtu.

Transport publiczny

Bolońska stacja kolejowa jest ważnym centrum sieci kolejowej w północnych Włoszech. Ma to związek ze strategicznym położeniem miasta. Pociągi do Rzymu i Milanu zatrzymują się na tej stacji. Większość pociągów należy do firmy Eurostar. W Bolonii można znaleźć dobrą sieć autobusową. Ponadto możesz skorzystać z autobusów do włoskich lub innych europejskich miast, które ruszają z Bolonii. 

Ruch miejski i parkowanie

Bolonia to średniej wielkości miasto, gdzie szczególnie w centrum miasta pojawiają się problemy z ruchem miejskim. Występuje tam wiele korków, co w konsekwencji prowadzi do zanieczyszczenia. W sobotnie popołudnia i niedziele ruch miejski jest zakazany w centrum miasta.

Hotele

Tanie hotele są ciężko dostępne w tym mieście, szczególnie pokoje jednoosobowe. Ma to związek z targami, które są organizowane regularnie w mieście. Jednakże kiedy nie odbywają się targi (zapytaj w biurze turystycznym) wiele hoteli oferuje znaczne zniżki. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Bolonii polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: