Bezplatna infolinia:
☎ +49 89 244473 702 (International)
Autohuur Chicago Car rental Chicago Mietwagen Chicago Autohuur Chicago Biluthyrning Chicago Location de voitures Chicago Alquiler de coches Chicago Autonoleggio Chicago Billeje Chicago Bilutleie Chicago Autovuokraamo Chicago Aluguer de carros Chicago Wypożyczalnia samochodów Chicago Autovermietung Chicago Mietauto Chicago
Wynajem samochodów Chicago

Wynajem samochodów Chicago

Strona główna > Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone

EasyTerra Wynajem Samochodów jest niezależną firmą oferującą samochody do wynajęcia w Chicago. Nasz system porównuje ceny znanych wypożyczalni i firm wynajmu samochodów. Gwarantuje to, że klient jest w stanie w dowolnym miejscu zarezerwować tani samochód do wynajęcia, w tym usługę w Chicago.

Gdzie chciałbyś wynająć samochód?

Zwrot w innej lokalizacji?

Gdzie chciałbyś zwrócić wynajęty samochód?

Data odbioru
o
Data powrotu
o
 
Szukaj
Wielkie marki. Duży wybór. Ogromne oszczędności.

"Najtańsza wypożyczalnia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. EasyTerra pozwala naprawdę przeanalizować najlepsze oferty."

Patryk Kurcharski
Kalisz, Polska

"Chcę po prostu porównać wszystkie oferty wypożyczalni w jednym miejscu i EasyTerra właśnie to robi!"

Wiktoria Sosińska
Malbork, Polska

"Wypożyczałem samochód w EasyTerra wiele razy i w różnych państwach. Zawsze byłem zadowolony."

Paweł Kujawa
Rzeszów, Polska

"Wypożyczałem samochody w Avis, Hertz czy Europcar. Nadal tak robię, ale używam strony EasyTerra bo jest taniej."

Katarzyna Kubiak
Zielona Góra, Polska

Miejsca w Chicago

EasyTerra Wynajem Samochodów Chicago porównuje ceny firm wynajmujących samochody w następujących miejscach:

Jeżeli szuka Pan(i) samochodu do wynajęcia w Stany Zjednoczone, ale w mieście innym niż Chicago, prosimy odwiedzić naszą stronę Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone, na której można zarezerwować samochód do wynajęcia w Stany Zjednoczone.

Informacja o lokalizacji dla Chicago

Wynajem samochodów Chicago
Wynajem samochodów Chicago

Wprowadzenie

Chicago to miejsce, w którym narodziły się drapacze chmur. Jest to również rodzinne miasto pierwszego czarnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. Ponadto Chicago odgrywa ważną rolę w rozwoju kilku rodzajów muzyki, od jazzu przez rock i house aż do hip-hopu. W Chicago jest wiele miejsc do odwiedzenia i zobaczenia. Większość turystów udaje się tylko do centrum (śródmieście), jednak jeśli masz więcej czasu to powinieneś zwiedzić także inne dzielnice w mieście. Tylko wtedy "naprawdę" zdołasz poznać prawdziwe Chicago!

Ludność

Miasto liczy około 3 miliony mieszkańców, jednak na obszarze zurbanizowanym Chicago żyje blisko 10 milionów ludzi.

Położenie

Chicago to największe miasto z tak zwanego "środkowego zachodu", stanów amerykańskich położonych na północy i w centrum państwa. Miasto znajduje się na południowym zachodzie jeziora Michigan, jednego z czterech wielkich jezior. Rzeka Chicago płynie przez centrum miasta.

Gospodarka

Chicago rozrosło się dzięki swojemu strategicznemu położeniu. Na zachód od miasta znajdują się obszary górnicze i rolnicze a na wschód największy rynek konsumencki w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu miasto było w idealnym położeniu by stać się magazynem a także ważnym węzłem kolejowym, przez który transportowano wiele dóbr. Budowa kanału między jeziorem Michigan i rzeką Mississippi wniosła duży wkład w rozwój miasta. Chicago wciąż stanowi ważny przystanek na drodze wschód-zachód w Stanach Zjednoczonych. Pozycja ważnego węzła transportowego zostaje podkreślona przez Międzynarodowe Lotnisko O'Hare, które jest jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie.

Chicago to także duże centrum przemysłowe. Na przykład produkuje się tu maszyny rolnicze, silniki oraz maszyny i meble. Przemysł żywności również odgrywa ważną rolę. Miasto jest drugim największym centrum finansowym w Stanach Zjednoczonych (po Nowym Jorku). Miasto gości także wiele dużych konferencji i spotkań.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko O'Hare to jedno z największych lotnisk na świecie i znajduje się 29 kilometrów na północny zachód od miasta. Do lotniska można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem. Ze śródmieścia Chicago podążaj drogą ekspresową Kennedy'ego, z północy i z południa drogą I-294 a z zachodu Chicago I-88. Zjazdy na lotnisko są dobrze oznaczone. Bliżej miasta znajduje się mniejsze lotnisko Międzynarodowe Lotnisko Midway około 16 kilometrów od CBD. Do lotniska można dojechać drogą I-55.

Transport publiczny

"El" ("podniesiony pociąg", system metra, który kursuje głównie nad ziemią) zabierze Cię praktycznie wszędzie w Chicago. Istnieje 7 linii a bezpłatne mapy sieci metra możesz znaleźć na jego stacjach (ale również w centrum informacyjnym dla odwiedzających). Ponadto w Chicago kursuje wiele autobusów. Na uwagę zasługuje to, że następny przystanek oznaczony jest na elektronicznej tablicy wewnątrz autobusu.

Ruch miejski i parkowanie

Z pewnością nie możemy polecić jazdy po centrum Chicago. Śródmieście Chicago jest bardzo zatłoczone a parkowanie kosztuje fortunę. Układ ulic może wydawać się prosty (regularny kształt prostokąta), jednak pozory mogą być mylące. Wiele ulic ma kilka poziomów co oznacza, że nie jest łatwo znaleźć właściwą drogę. Centrum miasta można z łatwością zwiedzić pieszo. W mieście znajduje się rozbudowany system tuneli i mostów dla pieszych.

Hotele

Chicago ma szeroki zakres hoteli, jednak ceny są wysokie w centrum miasta. Większość hoteli (biznesowych) znajduje się w The Loop (CBD) i w pobliżu Magnificent Mile (słynna ulica ze sklepami w Chicago). Midway i North Lincoln mają hotele w średniej kategorii cenowej. Zarezerwowanie hotelu z dala od centrum miasta nie jest takim złym pomysłem, jednak pamiętaj wybrać hotel, który znajduje się blisko stacji "El".

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Chicago polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: