Wypożyczalnia samochodów Chicago

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Chicago za Ciebie.

 • Anulowaniegratis
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Chicago

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone
 3. Wypożyczalnia samochodów Chicago
EasyTerra Wynajem Samochodów Chicago jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Chicago

Wypożyczalnia samochodów Chicago
Wypożyczalnia samochodów Chicago

Wprowadzenie

Chicago to miejsce, w którym narodziły się drapacze chmur. Jest to również rodzinne miasto pierwszego czarnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. Ponadto Chicago odgrywa ważną rolę w rozwoju kilku rodzajów muzyki, od jazzu przez rock i house aż do hip-hopu. W Chicago jest wiele miejsc do odwiedzenia i zobaczenia. Większość turystów udaje się tylko do centrum (śródmieście), jednak jeśli masz więcej czasu to powinieneś zwiedzić także inne dzielnice w mieście. Tylko wtedy "naprawdę" zdołasz poznać prawdziwe Chicago!

Ludność

Miasto liczy około 3 miliony mieszkańców, jednak na obszarze zurbanizowanym Chicago żyje blisko 10 milionów ludzi.

Położenie

Chicago to największe miasto z tak zwanego "środkowego zachodu", stanów amerykańskich położonych na północy i w centrum państwa. Miasto znajduje się na południowym zachodzie jeziora Michigan, jednego z czterech wielkich jezior. Rzeka Chicago płynie przez centrum miasta.

Gospodarka

Chicago rozrosło się dzięki swojemu strategicznemu położeniu. Na zachód od miasta znajdują się obszary górnicze i rolnicze a na wschód największy rynek konsumencki w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu miasto było w idealnym położeniu by stać się magazynem a także ważnym węzłem kolejowym, przez który transportowano wiele dóbr. Budowa kanału między jeziorem Michigan i rzeką Mississippi wniosła duży wkład w rozwój miasta. Chicago wciąż stanowi ważny przystanek na drodze wschód-zachód w Stanach Zjednoczonych. Pozycja ważnego węzła transportowego zostaje podkreślona przez Międzynarodowe Lotnisko O'Hare, które jest jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie.

Chicago to także duże centrum przemysłowe. Na przykład produkuje się tu maszyny rolnicze, silniki oraz maszyny i meble. Przemysł żywności również odgrywa ważną rolę. Miasto jest drugim największym centrum finansowym w Stanach Zjednoczonych (po Nowym Jorku). Miasto gości także wiele dużych konferencji i spotkań.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko O'Hare to jedno z największych lotnisk na świecie i znajduje się 29 kilometrów na północny zachód od miasta. Do lotniska można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem. Ze śródmieścia Chicago podążaj drogą ekspresową Kennedy'ego, z północy i z południa drogą I-294 a z zachodu Chicago I-88. Zjazdy na lotnisko są dobrze oznaczone. Bliżej miasta znajduje się mniejsze lotnisko Międzynarodowe Lotnisko Midway około 16 kilometrów od CBD. Do lotniska można dojechać drogą I-55.

Transport publiczny

"El" ("podniesiony pociąg", system metra, który kursuje głównie nad ziemią) zabierze Cię praktycznie wszędzie w Chicago. Istnieje 7 linii a bezpłatne mapy sieci metra możesz znaleźć na jego stacjach (ale również w centrum informacyjnym dla odwiedzających). Ponadto w Chicago kursuje wiele autobusów. Na uwagę zasługuje to, że następny przystanek oznaczony jest na elektronicznej tablicy wewnątrz autobusu.

Ruch miejski i parkowanie

Z pewnością nie możemy polecić jazdy po centrum Chicago. Śródmieście Chicago jest bardzo zatłoczone a parkowanie kosztuje fortunę. Układ ulic może wydawać się prosty (regularny kształt prostokąta), jednak pozory mogą być mylące. Wiele ulic ma kilka poziomów co oznacza, że nie jest łatwo znaleźć właściwą drogę. Centrum miasta można z łatwością zwiedzić pieszo. W mieście znajduje się rozbudowany system tuneli i mostów dla pieszych.

Hotele

Chicago ma szeroki zakres hoteli, jednak ceny są wysokie w centrum miasta. Większość hoteli (biznesowych) znajduje się w The Loop (CBD) i w pobliżu Magnificent Mile (słynna ulica ze sklepami w Chicago). Midway i North Lincoln mają hotele w średniej kategorii cenowej. Zarezerwowanie hotelu z dala od centrum miasta nie jest takim złym pomysłem, jednak pamiętaj wybrać hotel, który znajduje się blisko stacji "El".

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Chicago polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Advantage Rent a Car
 • Alamo Rent a Car
 • Avis
 • Budget
 • Dollar Rent a Car
 • Eaglerider
 • Enterprise
 • Europcar
 • Hertz
 • National Car Rental
 • SIXT Rent a Car
 • Thrifty

Wypożyczalnie samochodów w Chicago

EasyTerra Wynajem Samochodów Chicago porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Stany Zjednoczone, ale w mieście innym niż Chicago, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Stany Zjednoczone chciałabyś wypożyczyć samochód.