Wypożyczalnia samochodów Nowy Jork

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Nowy Jork za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Nowy Jork

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone
  3. Wypożyczalnia samochodów Nowy Jork
EasyTerra Wynajem Samochodów Nowy Jork jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Nowy Jork

Wypożyczalnia samochodów Nowy Jork
Wypożyczalnia samochodów Nowy Jork

Wprowadzenie

Nowy Jork jest tętniącym życiem sercem oraz kołem napędowym gospodarki Stanów Zjednoczonych. Tętniące życiem, ciągle w ruchu miasto, które nigdy nie zasypia. Nowy Jork każdemu może coś zaoferować: imponujące wieżowce, wielki Central Park, słynną Greenwich Village, imponujący Most Brookliński przecinający rzekę Hudson, Statuę Wolności, teatry zarówno na Broadwayu jak i poza nim, liczne sklepy itd. Po zburzeniu World Trade Center, budynek Empire State znowu jest najwyższy w Manhattanie. Jednakże nie potrwa to długo ponieważ w miejscu WTC ("strefa zero") powstanie jeszcze wyższy wieżowiec.
W XVII wieku Nowy Jork był holenderską osadą. Peter Stuyvesant zbudował mur obronny w miejscu, gdzie dzisiaj przebiega Wall Street. Po drugiej stronie East River znajdowała się inna osada,  Breukelen, która nazywała się po angielsku Brooklyn. Jak na całym świecie Holendrzy i Brytyjczycy walczyli ze sobą o dominację nad koloniami, tak też było w przypadku tego obszaru. W 1674 roku Holandia wymieniła Nowy Amsterdam (Nowy Jork) na Surinam.

Ludność

Miasto samo w sobie posiada 8 milionów mieszkańców. Cała metropolia liczy ponad 22 miliony. Jeśli jest na świecie jedno miejsce, które można nazwać "wielokulturowym kotłem" (melting pot) to z pewnścią można nazwać nim ludność Nowego Jorku. Ludzie przybywają do miasta z całego świata i sprawiają, że staje się dla nich nowym domem.

Położenie

Nowy Jork znajduje się na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych u ujścia rzeki Hudson. Jest stolicą stanu Nowy Jork, który przypomina kształtem wachlarz z miastem jako rączką. Stan rozciąga się na jeziora Erie, Ontario i rzekę Świętego Wawrzyńca na granicy z Kanadą. Na wschodzie Nowego Jorku leży Long Island, półwysep, który wcina się daleko w głąb Atlantyku. Zachodnia część to długi ciąg przedmieść. Wschodnia część posiada przepiękne plaże i wiejskie posiadłości bogatych Nowojorczyków.
Miasto składa się z pięciu części (dzielnic). Przede wszystkim mamy Manhattan, półwysep między rzekami Hudson i East River. Na północy leży Bronx, po drugiej stronie East River znajduje się Queens a na południu leży Brooklyn, który łączy się ze Staten Island za pomocą mostu Verrazano-Narrows. Ten most to wrota do portu Nowego Jorku.

Gospodarka

Nawet w czasach kolonialnych Nowy Jork był ważnym centrum finansowym i kontynuuje tę tradycję do dziś. W rzeczywistości miasto jest finansową stolicą świata z wieloma międzynarodowymi bankami i Giełdą Papierów Wartościowych Nowego Jorku na Wall Street. Handluje się również innymi towarami włącznie ze złotem, srebrem, ropą naftową, bawełną, kawą. Największą gazetą w kraju jest New York Times. Dwie z największych stacji telewizyjnych w kraju to CBS i ABC, obie posiadają główne biura w Nowym Jorku. Sektor usług jest także bardzo ważny: konsultacje, marketing, kreacja publicznego wizerunku, reklamy. Nie braknie również wkładu finansowego krajowych i zagranicznych turystów, jak również dyplomatów (Organizacja Narodów Zjednoczonych posiada główne kwatery w Nowym Jorku) oraz ludzi zmierzających na konferencje. Co roku Nowy Jork odwiedza czterdzieści milionów ludzi.

Lotniska

Najważniejszym lotniskiem Nowego Jorku jest Lotnisko Johna F. Kennedy'ego często nazywane po prostu "JFK". Znajduje się w dzielnicy Queens na południowym wschodzie Manhattanu. Nowy AirTrain (kolej) łączy terminal lotniska z miejskim systemem metra. Korzystanie z AirTrain pomiędzy terminalami i dworcem autobusowym jest bezpłatne.
Taksówki kursują do Manhattanu za standardową opłatą (w 2006: 45$). Podróżujący biznesmeni często wybierają podróż helikopterem z JFK na Manhattan (8 minut). Dodatkową korzyścią jest uniknięcie kontroli na lotnisku ponieważ firma operująca helikopterami posiada własną ochronę. 
Międzynarodowe Lotnisko Newark Liberty znajduje się w New Jersey na południowy zachód od Manhattanu. Istnieją połączenia kolejowe i autobusowe z Nowym Jorkiem. Sieć drogowa wokół Newark może być bardzo myląca dla kierowców; Jest to labirynt ulic, autostrad, zjazdów i wiaduktów.
La Guardia to starsze lotnisko znajdujące się dość blisko Manhattanu. Używane jest przeważnie do lotów w Stanach Zjednoczonych oraz do Kanady, ale kursują również loty na Arubę, Bahamy i Bermudy.

Transport publiczny

Miejski system metra jest doskonały, bardzo rozbudowany i wydajny. Dosłownie na każdej stacji metra dostępne są bezpłatne mapy sieci transportu publicznego (metro i autobusy). Płatność odbywa się za pomocą monet lub karty zwanej MetroCard, którą możesz nabyć na określoną przez siebie ilość przejazdów (kupując 10 lub więcej dostajesz 1 gratis). Możesz przesiąść się do innego metra lub autobusu w ciągu dwóch godzin od podstemplowania karty. Niektórzy myślą, że stacje metra nie są bezpieczne, ale obecnie jest to już nieaktualne. Odnosi się to do całego miasta Nowy Jork: miasto poczyniło ogromne postępy w zwalczaniu drobnych przestępstw. Nowy Jork jest obecnie bezpieczniejsze niż wiele innych amerykańskich miast.
Jedną z mocnych stron korzystania z autobusu jest to, że pozwalają zwiedzić miasto w drodze do obranego celu. Autobusy czasami poruszają się bardzo wolno ponieważ zatrzymują się co dwie przecznice.

Ruch miejski i parkowanie

Jazda w Nowym Jorku  a szczególnie na Manhattanie nie jest czymś co moglibyśmy polecić. Wielu Nowojorczyków nie posiada nawet samochodu. Nie tylko ruch miejski jest bardzo duży, ale również niezwykle ciężko jest znaleźć miejsce do zaparkowania swojego samochodu. Jeśli już znajdziesz miejsce do parkowania to "zapłacisz za nie jak za zboże." Z doskonałym systemem metra i wszechobecnymi słynnymi miejskimi "żółtymi taksówkami", nie ma potrzeby jeździć samemu po Nowym Jorku. Jeśli zdecydujesz się wybrać samochodem do miasta, miej na uwadze, że spotkasz głównie drogi jednokierunkowe. Ogólnie mówiąc ruch miejski od zachodu na wschód porusza się ulicami o numeracji parzystej a ze wschodu na zachód ulicami o numeracji nieparzystej. Większe aleje również są jednokierunkowe z wyjątkiem Park Avenue, York Avenue i 11th Avenue.
W śródmieściu Manhattanu można parkować na okres dwóch godzin w Leonard Street Municipal Parking Field (na miejskim parkingu przy ulicy Leaonard). Niektóre hotele na Manhattanie oferują własne parkingi, jednakże często z wysokimi cenami.

Wypożyczony samochód jest bardzo dogodnym środkiem transportu do zwiedzania stanu Nowy Jork oraz innych amerykańskich miast. Upewnij się, że kupiłeś dobrą mapę drogową i zaplanowałeś swoją wycieczkę. Znaki drogowe są doskonałe, ale różne numery oznaczające autostrady mogą być mylące. Upewnij się, że masz spisane numery dróg, które napotkasz na swojej drodze zanim wyruszysz w drogę. W ten sposób nie będziesz miał problemu ze znalezieniem swojej trasy. Oczywiście polecamy unikać godzin szczytu.

Hotele

Nowy Jork posiada mnóstwo hoteli, ale trzeba rezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Zakwaterowanie nie jest tanie: nie znajdziesz odpowiedniego pokoju za mniej niż 100$ za noc. Istnieją tanie alternatywy w New Jersey, na przykład w Weehawken niedaleko promu do Nowego Jorku. Większość luksusowych hoteli znajduje się wzdłuż alej. Miej na uwadze, że hotele przeprowadzają remonty w lipcu i sierpniu.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Nowym Jorku polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Nowy Jork

EasyTerra Wynajem Samochodów Nowy Jork porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Stany Zjednoczone, ale w mieście innym niż Nowy Jork, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Stany Zjednoczone chciałabyś wypożyczyć samochód.