Wypożyczalnia samochodów Rzym

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Rzym za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Rzym

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Rzym
EasyTerra Wynajem Samochodów Rzym jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Rzym

Wypożyczalnia samochodów Rzym
Wypożyczalnia samochodów Rzym

Wprowadzenie

Trudno opisać to miasto w kilku słowach. To tętniąca życiem, bogata w dzieła sztuki, pomniki oraz niesamowite widoki metropolia, które sprawiają, że utrzymała swój urok na przestrzeni wieków. Ponadto, Rzym jest oczywiście stolicą i zarazem największym miastem Włoch.

Ludność

W tej chwili Rzym liczy 3.8 miliona mieszkańców. Ludzie przybywali do Rzymu z wielu stron przede wszystkim, aby uczyć się, ale i handlować. Ludność zawsze była zatem zróżnicowana. Obecnie, 80% mieszkańców Rzymu posiada korzenie włoskie.

Położenie

Rzym znajduje się w regionie Lazio. Dwie rzeki przepływają przez Rzym i wpływają do pobliskiego Morza Śródziemnego do którego stosunkowo blisko z miasta. To, co jest szczególne w wiecznym mieście to Watykan, czyli stolica Kościała rzymskokatolickiego, która znajduje się w centrum metropolii.

Gospodarka

Dziś, Rzym posiada rozbudowaną i dynamiczną pozycję ekonomiczną, która rozwija się szybciej niż reszta włoskiej gospodarki. Rzymska gospodarka skupia się na innowacji, technologii oraz komunikacji. Jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki jest turystyka. Dodatkowo, inne sektory są również istotne, w tym: sektor bankowy, ubezpieczeniowy, moda, nowe technologie, nieruchomości, przemysł filmowy oraz lotniczy.

Wiele międzynarodowych firm ma swoją siedzibę w rzymskim "Esposizione Universale Roma". Jest to centrum biznesowe, a zarazem jedna z najbardziej eksluzywnych stref miasta. Podobnymi strefami są "Torrino", "Magliana", "Parco de Medici-Laurentine".

Lotniska

Rzym posiada międzynarodowe lotnisko znane jako "Lotnisko Rzym - Fiumicino. jego oficjalna nazwa to "Międzynarodowe Lotnisko Leonardo Da Vinci", które w skrócie oznacza się jako FCO. "Giovan-Battista Pastine" lub "Lotnisko Rzym - Ciampino" to międzynarodowe lotnisko, które jest umiejscowione w południowo-wschodniej części Rzymu. Lotnisko obsługuje głównie loty czarterowe oraz wewnątrz kontynentu europejskiego. Trzecie lotnisko w Rzymie, na północy miasta, pbsługuje głównie loty prywatne oraz helikopterowe.

Transport publiczny

Rzym posiada metro nazywane "Metropolitana" lub "Rome Metro" składające się z dwóch linii. W przyszłości planowana jest jego rozbudowa. Największy z rzymskich dworców kolejowych to stacja Termini. Ponadto, miasto posiada rozbudowaną sieć połączeń autobusowych.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Chroniczne korki w mieście w latach 70-tych oraz 80-tych doprowadziły do wprowadzenia zakazu poruszania się samochodem w ścisłym centrum miasta w godzinach od 6 do 18. Ta strefa określana jest mianem "Zona a Traffico Limitato" lub "ZTL". Ostatnio, następujące strefy są zamknięte dla ruchu ulicznego nocą: "Trastevere" oraz "S. Lorenzo". Jest wielce prawdopodobne, że jeszcze więcej stref zostanie zamkniętych dla ruchu w przyszłości.

Hotele

Rzym posiada olbrzymią liczbę hoteli. Niemniej jednak, zalecamy zarezerwować pokój z wyprzedzeniem. Wiosna oraz jesień to najpopularniejsze okresy dla urlopowiczów.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji, zalecamy skorzystanie z Google oraz z następujących źródeł: