Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Frankfurt za Ciebie.

Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
search_main.worry_free_block.title
  • search_main.worry_free_block.usp.no_worries_deductible
  • search_main.worry_free_block.usp.unlimited_mileage
  • search_main.worry_free_block.usp.top_rated_suppliers
  • search_main.worry_free_block.usp.full_full_fuel_policy

Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Frankfurt za Ciebie.

Book before 25 February 2019 and pick up your rental by Sunday 7 April 2019
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Niemcy
  3. Frankfurt
EasyTerra Wynajem Samochodów Frankfurt jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Frankfurt

Wypożyczalnia samochodów Frankfurt
Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

Wprowadzenie

Frankfurt znajduje się na obu brzegach rzeki Men. Miasto stanowi bijące serce finansów Niemiec i kontynentu europejskiego. Lśniące drapacze chmur  przypominają Manhattan w Nowym Jorku, dlatego też Frankfurt również nazywany "Mainhattanem". Miasto jest ważnym punktem, gdzie spotykają się zarówno drogi samochodowe, kolejowe jak i ruch powietrzny.

Niemcy ogólnie mówią o mieście pełną nazwą "Frankfurt nad Menem", aby rozróżnić go od mniejszego Frankfurtu nad Odrą w niemieckim landzie Brandenburgia. 

Ludność

Miasto posiada ponad 650000 mieszkańców. Nie mniej niż 20 % mieszkańców stanowią cudzoziemcy, od dyrektorów banków po emigrantów szukających pracy. Nadzwyczajnym faktem jest, że liczba mieszkańców pozostała niezmienna od lat 60-tych XX wieku. 

Położenie

Frankfurt znajduje się w centrum Niemiec na obu brzegach Menu (rzeka, która wpada do Renu, 35 kilometrów na zachód od miasta). Na północnym wschodzie od miasta znajduje się niski łańcuch górski Taunus.

Gospodarka

Sercem gospodarki we Frankfurcie jest sektor finansów. Największa Giełda Papierów Wartościowych na kontynencie europejskim znajduje się w tym mieście, jak również Europejski Bank Centralny, Niemiecki Bank Rezerw Federalnych oraz biura największych niemieckich korporacji bankowych. Ponadto miasto jest ważnym centrum międzynarodowych kongresów i targów takich jak Internationale Automobil-Ausstellung (Największa na świecie wystawa samochodów) oraz Frankfurter Buchmesse (Największy na świecie targ książek).

Frankfurt to jedno z europejskich miast, które ma największy przychód na jednego mieszkańca.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Frankfurt Ren Men znajduje się 12 kilometrów poza miastem i obsługuje blisko 55 milionów pasażerów rocznie, co stanowi trzeci największy wynik w Europie. 

Tanie linie lotnicze kursują z Lotniska Frankfurt Hahn. Jego nazwa jest nieco zwodnicza ponieważ lotnisko znajduje się 120 kilometrów na zachód od miasta. 

Transport publiczny

Frankfurt posiada doskonałą sieć transportu publicznego. Znajduje się tu 7 linii metra (U-Bahn), 9 linii tramwajowych oraz 42 linie autobusowe. W piątki i soboty kursują autobusy nocne. 

S-Bahn (podmiejski system kolei) zabierze Cię w miejsca poza Frankfurtem oraz ma dobre połączenia w całym obszarze Ren Men.

Ruch miejski i parkowanie

Jak w przypadku innych niemieckich miast, tak i w przypadku centrum Frankfurtu znajduje się tak zwana "Umweltzone" (strefa obniżonej emisji spalin). Tylko samochody ze specjalną naklejką na przedniej szybie mają pozwolenie na wjazd do tej strefy. Wymagania na zezwolenia dla takich samochodów w tej strefie będą zaostrzone w następnych latach.

Znalezienie miejsca do parkowania nie jest trudne we Frankfurcie z wyjątkiem dużych międzynarodowych wystaw. Miasto posiada dynamiczny system parkingowy, który prowadzi samochody do miejsc wolnych w jednym z 19 parkingów piętrowych.

Na granicy miasta jest kilka parkingów typu "parkuj i jedź", gdzie możesz zostawić swój samochód i kontynuować podróż środkami transportu publicznego do centrum.

Hotele

Frankfurt posiada szeroki zakres hotelowych ofert w każdej kategorii cenowej. Bądź świadom, że trudno będzie znaleźć miejsce do zakwaterowania w trakcie trwania dużych targów i wystaw a ponadto ceny, nawet w mniejszych i mniej ekskluzywnych hotelach, poszybują w górę.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Frankfurcie nad Menem polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Frankfurt

EasyTerra Wynajem Samochodów Frankfurt porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach: