Wypożyczalnia samochodów Londyn

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Londyn za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Londyn.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Londyn

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Wielkiej Brytanii
  3. Wypożyczalnia samochodów Anglia
  4. Wypożyczalnia samochodów Londyn
EasyTerra Wynajem Samochodów Londyn jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Londyn

Wypożyczalnia samochodów Londyn
Wypożyczalnia samochodów Londyn

Wprowadzenie

Brytyjska stolica nazywana jest również "najbardziej kulturowo tętniącym miastem (swinging city) Europy". Londyn jest (razem z Nowym Jorkiem, Paryżem i Tokio) jedną z czterech wielkich stolic na świecie. Miasto przepełnione jest historią, posiada kilka dużych muzeów (większość z bezpłatnym wejściem) oraz najlepsze klubowe sceny na świecie. Zawiera również niesamowitą gamę restauracji. Ponadto miasto jest rajem sklepowym z olbrzymimi domami handlowymi, sklepami modowymi i małymi butikami.

Ludność

Londyn liczy 7,5 miliona mieszkańców, chociaż cały obszar metropolii Londynu liczy ponad 12 milionów mieszkańców, co czyni z niej największą metropolię Unii Europejskiej.

Położenie

Londyn został założony przez Rzymian w 43 roku przed narodzinami Chrystusa. Miasto znajduje się na południowym wschodzie Anglii nad rzeką Tamizą, która przepływa przez Londyn z zachodu na wschód. Jest to bardzo duże miasto, cała aglomeracja Londynu liczy 1500 m2.

Gospodarka

Londyn jest jednym z najważniejszych centrów handlowych na ziemi oraz najważniejszym centrów finansowym w Europie. Wiele dużych banków i korporacji ma swoje (europejskie) biura w brytyjskiej stolicy. Miasto jest również ważnym centrum medialnym. BBC jest najbardziej znanym pracodawcą, jednakże również inne stacje radiowe i kanały telewizyjne razem z dużymi gazetami i wydawcami znajdują się w Londynie.

Ponadto turystyka ważna jest dla londyńskiej gospodarki dzięki przyjeżdżającym co roku 16 milionom turystów.

Od dłuższego czasu port w Londynie nie jest juz największym portem w Zjednoczonym Królestwie, niemniej jednak transatlantycki transport morski jest znaczący, stanowi około 50 milionów (metrycznych) ton. 

Lotniska

Miasto posiada 5 lotnisk. Lotnisko Heathrow (24 kilometry na zachód od centrum miasta) to największy port lotniczy w mieście, następnie plasuje się Londyn Gatwick, 45 kilometrów na południu miasta obok autostrady M23 oraz Lotnisko Stansted, około 50 kilometrów na północnym wschodzie Londynu. Lotnisko Luton znajduje się 51 kilometrów na północ od miasta i wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze. Najmniejsze miejskie lotnisko znajduje się najbliżej centrum miasta ze wszystkich (we wschodniej części miasta w pobliżu Docklands) i wykorzystywane jest głównie przez podróżujących biznesmenów.

Transport publiczny

Transport publiczny w brytyjskiej stolicy jest doskonały. Po pierwsze mamy metro ("The Tube"), najszybszy i najbardziej dogodny środek transportu w Londynie. Pomimo, że system metra już w tym momencie jest bardzo rozbudowany w ciągu kilku następnych lat będą prowadzone prace nad jego dalszą rozbudową w związku z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2012.

Niemożliwe jest wyobrazić sobie Londyn bez czerwonych dwupoziomowych autobusów. Nie jest to z pewnością najszybszy środek transportu, jednak zapewnia świetną zabawę i ładne widoki w tym samym czasie.

W nocy prawie wszystkie autobusy wyruszają z Trafalgar Square. Pamiętaj, że te autobusy zatrzymują się tylko na żądanie.

Ruch miejski i parkowanie

Chociaż możesz normalnie korzystać z samochodu poza centrum Londynu to z pewnością odradzamy poruszanie się nim w śródmieściu. Miasto próbuje również temu zapobiec poprzez pobieranie opłat ("Congestion Charge") za wjazd do śródmieścia. Ponadto ciężko jest znaleźć tu miejsce do parkowania a opłaty z tym związane są wysokie.

Hotele

W Londynie nie brakuje hoteli, które wahają się między przyjaznym bed & breakfast (łóżko i śniadanie) aż po eleganckie hotele oraz nowoczesne i luksusowe zakwaterowania. Musisz wziąć pod uwagę, że Londyn jest nie tylko dużą turystyczną atrakcją, ale także ważnym centrum biznesowym i dlatego polecamy zarezerwować miejsce w hotelu ze znacznym wyprzedzeniem jeśli masz życzenie spędzić noc blisko centrum.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Londynie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: