Wypożyczalnia samochodów Londyn

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Londyn za Ciebie.

 • Anulowaniegratis
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Londyn

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Wielkiej Brytanii
 3. Wypożyczalnia samochodów Anglia
 4. Wypożyczalnia samochodów Londyn
EasyTerra Wynajem Samochodów Londyn jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Londyn

Wypożyczalnia samochodów Londyn
Wypożyczalnia samochodów Londyn

Wprowadzenie

Brytyjska stolica nazywana jest również "najbardziej kulturowo tętniącym miastem (swinging city) Europy". Londyn jest (razem z Nowym Jorkiem, Paryżem i Tokio) jedną z czterech wielkich stolic na świecie. Miasto przepełnione jest historią, posiada kilka dużych muzeów (większość z bezpłatnym wejściem) oraz najlepsze klubowe sceny na świecie. Zawiera również niesamowitą gamę restauracji. Ponadto miasto jest rajem sklepowym z olbrzymimi domami handlowymi, sklepami modowymi i małymi butikami.

Ludność

Londyn liczy 7,5 miliona mieszkańców, chociaż cały obszar metropolii Londynu liczy ponad 12 milionów mieszkańców, co czyni z niej największą metropolię Unii Europejskiej.

Położenie

Londyn został założony przez Rzymian w 43 roku przed narodzinami Chrystusa. Miasto znajduje się na południowym wschodzie Anglii nad rzeką Tamizą, która przepływa przez Londyn z zachodu na wschód. Jest to bardzo duże miasto, cała aglomeracja Londynu liczy 1500 m2.

Gospodarka

Londyn jest jednym z najważniejszych centrów handlowych na ziemi oraz najważniejszym centrów finansowym w Europie. Wiele dużych banków i korporacji ma swoje (europejskie) biura w brytyjskiej stolicy. Miasto jest również ważnym centrum medialnym. BBC jest najbardziej znanym pracodawcą, jednakże również inne stacje radiowe i kanały telewizyjne razem z dużymi gazetami i wydawcami znajdują się w Londynie.

Ponadto turystyka ważna jest dla londyńskiej gospodarki dzięki przyjeżdżającym co roku 16 milionom turystów.

Od dłuższego czasu port w Londynie nie jest juz największym portem w Zjednoczonym Królestwie, niemniej jednak transatlantycki transport morski jest znaczący, stanowi około 50 milionów (metrycznych) ton. 

Lotniska

Miasto posiada 5 lotnisk. Lotnisko Heathrow (24 kilometry na zachód od centrum miasta) to największy port lotniczy w mieście, następnie plasuje się Londyn Gatwick, 45 kilometrów na południu miasta obok autostrady M23 oraz Lotnisko Stansted, około 50 kilometrów na północnym wschodzie Londynu. Lotnisko Luton znajduje się 51 kilometrów na północ od miasta i wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze. Najmniejsze miejskie lotnisko znajduje się najbliżej centrum miasta ze wszystkich (we wschodniej części miasta w pobliżu Docklands) i wykorzystywane jest głównie przez podróżujących biznesmenów.

Transport publiczny

Transport publiczny w brytyjskiej stolicy jest doskonały. Po pierwsze mamy metro ("The Tube"), najszybszy i najbardziej dogodny środek transportu w Londynie. Pomimo, że system metra już w tym momencie jest bardzo rozbudowany w ciągu kilku następnych lat będą prowadzone prace nad jego dalszą rozbudową w związku z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2012.

Niemożliwe jest wyobrazić sobie Londyn bez czerwonych dwupoziomowych autobusów. Nie jest to z pewnością najszybszy środek transportu, jednak zapewnia świetną zabawę i ładne widoki w tym samym czasie.

W nocy prawie wszystkie autobusy wyruszają z Trafalgar Square. Pamiętaj, że te autobusy zatrzymują się tylko na żądanie.

Ruch miejski i parkowanie

Chociaż możesz normalnie korzystać z samochodu poza centrum Londynu to z pewnością odradzamy poruszanie się nim w śródmieściu. Miasto próbuje również temu zapobiec poprzez pobieranie opłat ("Congestion Charge") za wjazd do śródmieścia. Ponadto ciężko jest znaleźć tu miejsce do parkowania a opłaty z tym związane są wysokie.

Hotele

W Londynie nie brakuje hoteli, które wahają się między przyjaznym bed & breakfast (łóżko i śniadanie) aż po eleganckie hotele oraz nowoczesne i luksusowe zakwaterowania. Musisz wziąć pod uwagę, że Londyn jest nie tylko dużą turystyczną atrakcją, ale także ważnym centrum biznesowym i dlatego polecamy zarezerwować miejsce w hotelu ze znacznym wyprzedzeniem jeśli masz życzenie spędzić noc blisko centrum.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Londynie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Advantage Rent a Car
 • Alamo Rent a Car
 • Avis
 • Budget
 • City Inter-Rent
 • Dollar Rent a Car
 • Easirent
 • Enterprise
 • Europcar
 • FireFly Car Rental
 • Flizzr
 • Green Motion
 • Hertz
 • InterRent
 • Keddy By Europcar
 • McRent
 • National Car Rental
 • Peugeot
 • Renault
 • SIXT Rent a Car
 • Thrifty
 • Your Rent