Wypożyczalnia samochodów Mediolan

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Mediolan za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Mediolan

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Mediolan

EasyTerra Wynajem Samochodów Mediolan jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Mediolan

Wypożyczalnia samochodów Mediolan
Wypożyczalnia samochodów Mediolan

Wprowadzenie

Mediolan jest utożsamiany ze stylem. To największe miasto na północy Włoch, a zarazem mekka dla miłośników mody. 

Ludność

Mediolan liczy 1.6 miliona mieszkańców. 95% z tych, którzy zamieszkują drugie największe miasto Włoch posiada włoskie korzenie. Wielu imigrantów pochodzi z Azji oraz Północnej Afryki. 

Położenie

Mediolan jest położony w Lombardii, północnej prowincji Włoch. Graniczy on z Alpami, a rzeka Po przepływa przez samo miasto. Mediolan znajduje się na płaskowyżu poniżej alepejskiego pasma górskiego. 

Gospodarka

Z 4.8% włoskiego PKB, finansowa stolica Włoch jest drugim miastem z największym udziałem w produkcie krajowym brutto, po Rzymie. Mediolan stanowi trzon jednych z najbogatszych obszarów na świecie. Miasto jest bardzo uprzemysłowione. To ekskluzywna metropolia znana z domów mody oraz sklepów, z których "Galleria Vittorio Emanuele" jest znana jako najstarsze centrum handlowe na świecie. Mediolan jest jedną ze światowych stolic mody. Razem z Hannoverem, Los Angeles oraz Paryżem, "Fierro Milano" jest jednym z największych centrów wystawowych na świecie. Nowe centrum ekspozycyjne znajduje się na północnym-zachodzie miasta.

Lotniska

Mediolan posiada duże międzynarodowe lotnisko "Malpensa" (MXP). Znajduje się ona na zachód od miasta. Poza możliwością skorzystania z wynajętego samochodu, do miasta można dostać się również pociągiem, tzw. Malpensa Express. "Lotnisko Linate" (LIN), które znajduje się w samym Mediolanie obsługuje głównie loty w Europie i samych Włoszech.

Transport publiczny

Mediolan posiada podziemną sieć połączeń kolejowych, które zapewniają transport z miasta do innych regionów kraju. Ponadto, Mediolan posiada "Passante Ferroviario", tutejsze metro. Poza siecią połączeń autobusowych, Mediolan oferuje również możliwość przemieszczania się po mieście taksówkami, które należą do prywatnych firm. Taksówki są białe. 

Ruch uliczny oraz parkowanie

Duże zanieczyszczenie powietrza spowodowało, że władze Mediolanu zdecydowały się na ograniczenie ruchu ulicznego w samym mieście i także samochodów przyjeżdżających do metropolii. Z tego też powodu, na terenie miasta nie ma żadnych bezpłatnych parkingów. Można zaparkować w centrum miasta, ale w godzinach od 7 rano do 20 wieczorem jest to odpłatne.

Hotele

Hotele w samym Mediolanie są dość drogie. Z pewnością warto zarezerowować pokój przed przyjazdem. Czasami, szczególnie w okresie kiedy w mieście organizowane są targi, oferta wolnych pokoi hotelowych jest bardzo ograniczona. Warto skontaktować się z biurem informacji turystycznej.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Mediolanu, zachęcamy do skorzystania z Google, oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Mediolan

EasyTerra Wynajem Samochodów Mediolan porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach: