Wypożyczalnia samochodów Wenecja

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Wenecja za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Wenecja.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Wenecja

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wenecja
EasyTerra Wynajem Samochodów Wenecja jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Wenecja

Wypożyczalnia samochodów Wenecja
Wypożyczalnia samochodów Wenecja

Wprowadzenie

Gondole, Plac Świętego Marka, Bazylika, tuzin pałaców, Most Westchnień oraz Pałac Dożów to tylko nieliczne z wielu powodów dla, których warto odwiedzić Wenecję. To wenecka kultura i bogactwo architektury połączone z unikalnymi miejscami czynią z Wenecji tak bardzo popularne miejsce wśród turystów.

Ludność

Wenecja posiada około 266000 mieszkańców (włączając stały ląd wenecki), co czyni z niej 11 największe miasto we Włoszech.

Położenie

Miasto znajduje się na północnym zachodzie Włoch w regionie administracyjnym o nazwie Wenecja Euganejska. Znajduje się nad, a raczej na Morzu Adriatyckim. Wenecja zbudowana jest na 117 wyspach i posiada 150 kanałów oraz 409 mostów. 

Gospodarka

Wenecka gospodarka opiera się głównie na turystyce. Co roku miasto odwiedza około 20 milionów turystów z każdego zakątka świata. Turyści mogą wynająć gondole, odwiedzać muzea, spacerować po wielu wąskich ulicach, kupować pamiątki, cieszyć się wyśmienitym posiłkiem, napić się na piazza (rynku), uczęszczać do opery itd. Ponadto Wenecja znana jest ze swoich szklanych wyrobów, wytwarzanych w mieście i sprzedawanych milionom turystów każdego roku.

Lotniska

Lotnisko Marco Polo jest lotniskiem Weneckim, które znajduje się 12 kilometrów na wschód od miasta. Lotnisko obsługuje loty z włoskich i europejskich miast oraz Nowego Jorku. Niektóre loty, z wyróżnieniem tych z Anglii i Brukseli korzystają z pobliskiego Lotniska Treviso San Guiseppe, które znajduje się 50 kilometrów od Wenecji.

Transport publiczny

Transport publiczny w Wenecji składa się głównie z Vaporetti, którymi są małe łodzie pasażerskie. Droga w jedną stronę kosztuje około  3,10 €. Znaleźć tu można również taksówki wodne, ale są one bardzo drogie. Ponadto znajdują się tu, Targhetto, gondole używane przez miejscową ludność to przewożenia turystów wzdłuż kanału za małą opłatą.

Ruch miejski i parkowanie

Na wyspie Wenecja (gdzie turyści podążają) samochody nie mają dostępu. Najdalszym miejscem, gdzie można wjechać i zaparkować samochód jest Piazzale di Roma, która oferuje dobrą cenę (około 18 € za dzień) za parking podziemny (Autorimesso Comunale). Inne miejsca parkingowe na tym placu należą do osób prywatnych i są znacznie droższe. Jest także możliwość zaparkowania swojego auta na sztucznej wyspie Tronchetto. Lokalne promy odbierają pasażerów z wyspy, a parking jest tańszy, około 14 € za dzień.

Hotele

Wenecja to drogie miejsce jeśli chodzi o nocleg. Nawet poza sezonem ceny pozostają wysokie. Najlepsze hotele znajdują się wokół placów Świętego Marka oraz wzdłuż Wielkiego Kanału. Tańsze hotele znajdują się w centrum miasta, ukryte w wąskich uliczkach.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Wenecji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Wenecja

EasyTerra Wynajem Samochodów Wenecja porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Wenecja, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.