Wypożyczalnia samochodów Florence

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Florence za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Florence.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Florence

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Florence
EasyTerra Wynajem Samochodów Florence jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Florence

Wypożyczalnia samochodów Florence
Wypożyczalnia samochodów Florence

Wprowadzenie

Florencja to kolebka renesansu, a także dom Machiavellego, Michała Anioła i rodziny Medici. Miasto posiada duży zbiór dzieł sztuki, kultury i historii. Co roku miliony turystów odwiedza to piękne i jakże interesujące miasto w Toskanii. 

Ludność

Florencja to ósme w kolejności największe miasto we Włoszech z około 352000 mieszkańcami. Ponad 91% mieszkańców posiada włoskie pochodzenie. Ponadto ludność Florencji, jak w wielu innych włoskich miastach, starzeje się.

Położenie

Florencja znajduje się w Toskanii, zaraz pod Apeninami, gdzie rozpoczyna swój bieg rzeka Arno i dalej płynie przez Florencję. Miasto otoczone jest wzgórzami, oliwnymi gajami oraz plantacjami winogron.

Gospodarka

Florencja to miasto, które przyciąga miliony turystów każdego roku, swoją bogatą historią, sztuką i kulturą. Sektor turystyczny jest bardzo ważny dla florenckiej gospodarki. Ponadto Florencja jest ważnym ośrodkiem biznesu we Włoszech. Znajdują się tu zarówno małe przedsiębiorstwa jak i międzynarodowe korporacje. Przykładem są najlepsi projektanci z Mediolanu korzystający z florenckich zakładów tekstylnych. Biżuteria jest także wytwarzana we Florencji, jak również skórzane produkty, perfumy itd.

Lotniska

Florencja posiada dwa lotniska w swoim sąsiedztwie. Lotnisko Amerigo Vespucciego (Aeroporto di Firenze) znajduje się 6 kilometrów na północny zachód od miasta. Lotnisko to obsługuje głównie loty krajowe oraz kilka lotów europejskich. Galileo Galilei jest drugim lotniskiem. Jest to jedno z największych lotnisk na północy Włoch obsługujące loty krajowe i loty europejskie.

Transport publiczny

Miasto posiada sieć autobusową. W centrum kursują minibusy dla ludzi, którzy chcą uniknąć spacerów po tym interesującym rejonie miasta. Autobusy te nazywane są "Bussini". Można też znaleźć tu taksówki, które zawyżają ceny podczas świąt z powodu zwiększonej liczby turystów.

Ruch uliczny i parkowanie

Żaden samochód nie może wjechać do centrum miasta. Jedynie pojazdy, które przywożą lub zabierają turystów mają na to pozwolenie. Bezpośrednio poza centrum miasta znajdują się różne większe lub mniejsze parkingi. Jeśli przyjechałeś odwiedzić Florencję tylko na jeden dzień to najlepszym miejscem na postój jest Fortezza da Basso (około 1 Euro na godzinę).

Hotele

Florencja posiada setki hoteli, od tanich do pięciogwiazdkowych. Nawet w przepełnionych okresach można relatywnie tanio znaleźć hotel. Polecamy zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem od połowy kwietnia do października, w Boże Narodzenie oraz w okresie noworocznym.

Źródła zewnętrzne:

W poszukiwaniu dalszych informacji o Florencji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Florence

EasyTerra Wynajem Samochodów Florence porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Florence, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.