Wypożyczalnia samochodów Dubrownik

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Dubrownik za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Dubrownik.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Dubrownik

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Chorwacja
  3. Wypożyczalnia samochodów Dubrownik
EasyTerra Wynajem Samochodów Dubrownik jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Dubrownik

Wypożyczalnia samochodów Dubrownik
Wypożyczalnia samochodów Dubrownik

Wprowadzenie

Dubrownik to atrakcyjne miasto znajdujące się w Chorwacji i najważniejszy kierunek turystyczny nad Morzem Adriatyckim. W XIX wieku Dubrownik został odkryty przez europejskie rody królewskie i innych bogatych Europejczyków jako miejsce, gdzie mogli spędzać swoje wakacje. Piękne stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.

Ludność

Z powodu rozpadu Jugosławii i następujących po tym wydarzeniu wojen ludność Dubrownika zmalała w latach 90-tych XX wieku. Obecnie populacja znowu wzrasta i liczy 50000 mieszkańców.

Położenie

Dubrownik znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części Chorwacji obok Morza Adriatyckiego. Split znajduje się 165 kilometrów na północny zachód od Dubrownika. Miasto posiada typowy klimat śródziemnomorski z mroźnymi i nieco wilgotnymi zimami oraz suchymi i ciepłymi latami. Temperatura w Dubrowniku jest najbardziej przyjemna w okresie wiosny i jesieni. Często występują silne wiatry.

Gospodarka

Wokół Dubrownika występuje niewielki przemysł. Ważne produkty to na przykład stal, cement i tekstylia.  Istnieje też przemysł chemiczny. Dubrownik to ważny port rybacki.

Turystyka jest dość ważna dla miasta, Dubrownik odwiedza ponad 1 milion ludzi co roku.

Ponadto znajdziesz tu ośrodek edukacji z uniwersytetem oraz centrum edukacji turystycznej i żeglugowej.

Lotniska

Miejskie lotnisko, Lotnisko Dubrownik znane również jako Lotnisko Cilipi znajduje się 20 kilometrów na południe od Dubrownika.

Transport publiczny

Dubrownik posiada dobrą sieć autobusów miejskich. Firma Libertas posiada wyjątkowo nowoczesne autobusy, które zabiorą Cię do każdego miejsca w mieście. Autobusy do innych miast w Chorwacji odjeżdżają z centralnego dworca autobusowego. Możesz kupić bilety do autobusów miejskich gdziekolwiek w mieście, które ważne są przez 1 godzinę. Kupowanie biletów w autobusie jest nieco droższe. Bilety dzienne są również dostępne.

Ruch miejski i parkowanie

Stare miasto jest całkowicie wolne od ruchu miejskiego (z wyjątkiem miejskich autobusów) i dlatego niemożliwa jest tutaj jazda samochodem. Jednakże nie jest to niezbędne ponieważ centrum Dubrownika można z łatwością zwiedzać pieszo, chociaż czasem może być stromo tu i tam. Znalezienie miejsca do parkowania poza centrum miasta jest trudne, szczególnie w letnie miesiące większość miejsc parkingowych jest stale zajęta. Jednakże twój wypożyczony samochód jest doskonałym środkiem transportu do odkrywania całego obszaru Dubrownika.

Hotele

Dubrownik posiada bardzo dużą ilość hoteli do zaoferowania we wszystkich kategoriach cenowych. Szczególnie dobrze reprezentowane są hotele w najwyższej klasie cenowej. 9 z 15 najbardziej luksusowych hoteli Chorwacji znajduje się w Dubrowniku! Chociaż ceny we wszystkich hotelach są nieco wyższe niż w reszcie Chorwacji.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Dubrowniku polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Dubrownik

EasyTerra Wynajem Samochodów Dubrownik porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Chorwacja, ale w mieście innym niż Dubrownik, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Chorwacja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Chorwacja chciałabyś wypożyczyć samochód.