Wypożyczalnia samochodów Madera

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Madera za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Madera

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Madera

EasyTerra Wynajem Samochodów Madera jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Madera

Wprowadzenie

Madera jest główną wyspą archipelagu o tej samej nazwie. Ta grupa wysp jest popularnym celem podróży dla turystów przez cały rok. Poza słońcem, morzem i plażami, Madera znana jest z produkcji wina, kwiatów o zachwycających barwach oraz z lokalnej sztuki haftu.

W sylwestra na Maderze organizowany jest widowiskowy pokaz sztucznych ogni, według Księgi Rekordów Guinnessa jest to największe tego typu wydarzenie na świecie.

Ludność

Cała grupa wysp ma około 270 000 mieszkańców. Większość z nich żyje na głównej wyspie - Maderze i przeważnie w jej stolicy o nazwie Funchal (140 000 mieszkańców). Jako że zagęszczenie ludności to około 300 ludzi na kilometr kwadratowy, Madera stanowi jeden z najgęściej zaludnionych obszarów w całej Unii Europejskiej.

Położenie

Madera jest częścią Portugalii, ale leży bliżej Afryki niż Europy. Archipelag znajduje się na Morzu Atlantyckim, około 600 kilometrów od wybrzeża marokańskiego. Największa wyspa, Madera, ma 60 kilometrów długości oraz maksymalnie 22 kilometry szerokości. Najwyższym punktem jest szczyt Pico Ruivo (1 862 m).

Gospodarka

Madera jest tak zwaną strefą wolnego handlu, co oznacza, że firmy płacą dużo niższe podatki lub praktycznie żadnych. To ma bardzo pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę. Turystyka pełni ważną rolę jako źródło przychodów, ponieważ statki wycieczkowe z Karaibów do Europy zawsze zatrzymują się w porcie stolicy Funchal. Ponadto Madera produkuje słynne na cały świat wina. Na wyspie uprawia się również trzcinę cukrową i banany.

Lotniska

Najważniejsze lotnisko znajduje się blisko stolicy wyspy Funchal. Port lotniczy Madera (zwany również Portem lotniczym Funchal) posiada wiele połączeń z kontynentalną Europą, Wyspami Kanaryjskimi i Azorami. Z małego lotniska w Porto Santo odbywają się loty do Funchal, Lisbony i Porto.

Transport publiczny

Stolica Funchal posiada bardzo dobry transport publiczny. Najstarsza firma autobusowa nazywa się Horários do Funchal. Obsługuje ona nie tylko transport wewnątrz miasta, ale utrzymuje też połączenia autobusowe do innych miejsc na całej Maderze. Istnieje również kilka mniejszych firm autobusowych.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeśli masz takie życzenie, zwiedzanie wysp za pomocą wynajętego samochodu nie powinno stanowić żadnego problemu. W ostatnich latach buduje się wiele nowych dróg. Prawdziwą frajdę stanowi jednak podążanie starymi, krętymi i często wąskimi drogami wynajętym samochodem. Zachowaj ostrożność, ponieważ możesz napotkać na niespodziewane przeszkody oraz ślepe uliczki.

Hotele

Na Maderze nie brakuje opcji noclegowych. Na głównej wyspie jak i na Porto Santo nie będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem pokoju. Zwłaszcza na Porto Santo wybudowano w ostatnich latach znaczną ilość nowych hoteli oraz kompleksów z apartamentami. Madera jest popularnym celem podróży przez cały rok, ale przede wszystkim w letnich miesiącach lipca i sierpnia.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji o Maderze, polecamy Google i następujące źródła:

Wszystkie miasta w Madera

EasyTerra Wynajem Samochodów Madera porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: