Wypożyczalnia samochodów Sycylia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Sycylia za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Sycylia

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Sycylia
EasyTerra Wynajem Samochodów Sycylia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Sycylia

Wprowadzenie

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Turyści nie tylko odwiedzają wyspę, żeby nacieszyć się słońcem, morzem i plażą, ale także zaczerpnąć trochę kultury jako, że wyspa może poszczycić się wieloma pozostałościami z czasów antycznej Grecji. To właśnie Grecy byli pierwszymi mieszkańcami wyspy.

Ludność

Sycylia posiada ponad 5 milionów mieszkańców. Prawie jedna czwarta z nich mieszka w lub wokół największych miast takich jak Palermo czy Katania. Sycylijczycy są dumni ze swojej wyspy i kiedy są pytani o swoją narodowość, często odpowiadają "sycylijska" a nie "włoska".

Położenie

Sycylia jest oddzielona od południowego regionu Włoch, tj. Kalabrii, Cieśniną Mesyńską. Wyspa posiada trójkątny kształt; pierwotną rzymską nazwą Sycylii jest Trinacria.

Gospodarka

Sycylia posiada niezwykle żyzną ziemię i z tego powodu rolnictwo odgrywa ważną rolę w tutejszej gospodarce. Wyspa jest znana jako spichlerz Włoch i produkuje między innymi owoce cytrusowe (cytryny, pomarańcze, limonki), oliwki, migdały oraz winogrona. Wina z tej wyspy są znane na całym świecie, szczególnie te tłoczone ze szczepu Nero d'Avola. Ten rodzaj winogrona pochodzącego z południowo-wschodniej Sycylii stał się niezwykle rozpoznawalny poza granicami Włoch. Rybołówstwo skupione jest głównie wokół tuńczyka oraz sardynek. Wyspa przyciąga turystów przez cały rok, ale lato to zdecydowanie najbardziej popularny okres.

Lotniska

Na Sycylii istnieją trzy ważne lotniska. Najbardziej popularne z nich to lotnisko w Katanii na wschodnim wybrzeżu, a następnie port lotniczy stolicy Lotnisko Palermo. Trapani również posiada lotnisko, ale korzystają z niego głównie tanie linie lotnicze. 

Transport publiczny

Sycylia posiada zaskakująco dobrze rozwiniętą sieć autobusową. Większe miasta korzystają z częstych połączeń autobusowych; te z kolei kursują do małych wiosek co najmniej raz w ciągu dnia. Ponadto, wyspa posiada bardzo dobrą sieć dróg: najważniejszymi drogami są Mesyna - Palermo oraz Mesyna-Katania-Syrakuzy. Poza tym, znajdziesz też pociągi do Neapolu oraz Rzymu (te poaciągi przekraczają Cieśninę Mesyńską specjalnym pociągiem promowym. Palermo i Katania posiadają metro, podczas gdy Mesyna korzysta z systemu komunikacji tramwajowej.

Ruch uliczny i parkowanie

Główne drogi na Sycylii są doskonałe. Na miejscu istnieją cztery autostrady: Katania-Palermo, Palermo-Mazzara, Katania-Noto oraz Mesyna-Palermo (ta ostatnia jest drogą płatną). Jednak jeśli chcesz naprawdę poznać Sycylię wynajętym samochodem, staraj się unikać autostrad na rzecz mniejszych dróg. Weź pod uwagę, że drogi wewnętrzne są wąskie, kręte i często nieasfaltowane.

Hotele

Na Sycylii jest dużo hoteli, pensjonatów oraz innych opcji zakwaterowania. Oczywiście większość hoteli można znaleźć wzdłuż (turystycznego) wschodniego wybrzeża oraz w większych miastach, ale także w mniejszych miasteczkach nie ma problemu ze znalezieniem pokoju.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Sycylii, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Sycylia

EasyTerra Wynajem Samochodów Sycylia porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: