Wypożyczalnia samochodów Funchal

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Funchal za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Funchal

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Wypożyczalnia samochodów Madera
  4. Wypożyczalnia samochodów Funchal
EasyTerra Wynajem Samochodów Funchal jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Funchal

Wypożyczalnia samochodów Funchal
Wypożyczalnia samochodów Funchal

Wprowadzenie

Funchal to stolica Madery, grupy portugalskich wysp wulkanicznego pochodzenia leżących wzdłuż wybrzeża Północnej Afryki. Największa wyspa również jest nazywana Madera, oprócz tego inną jedyną zamieszkaną wyspą jest znacznie mniejsze Porto Santo. Znaleźć tu można kilka innych niezamieszkanych wysp, często nieco większych od kamieni.

Nazwa Funchal oznacza "koper włoski", który rośnie na wyspie w dużych ilościach. Centrum wyspy stanowi Katedra Sé, która została zbudowana między w latach 1493-1517. Znajdują się tu również wspaniale zaprojektowane ogrody takie jak Ogród Botaniczny (Jardim Botânico), Ogród Storczykowy (Jardim Orquídea) i ogród należący niegdyś do hotelu Monte Palace.

Madera słynie z wytwarzanego tutaj wina. W XVIII wieku Ameryka była głównym nabywcą. Kiedy podpisano Deklarację Niepodległości w 1776 roku wzniesiono toast z kieliszkiem napełnionym Maderą.

Ludność

Miasto posiada 140000 mieszkańców, co czyni z niego największe miasto na wyspie. Cały archipelag liczy 270000 mieszkańców.

Położenie

Funchal znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy między Santa Cruz i Câmara de Lobos. Inne miasta Madery to Faial (21 kilometrów na północ), Santana (25 kilometrów na północ) i Machico (17 kilometrów na północny zachód). Na północ od miasta leży Pico Ruivo de Santana (1862 m).
Wyspa znajduje się bliżej Maroka (600 kilometrów na wschód) niż Portugalia na stałym lądzie (1100 kilometrów na północny zachód).

Gospodarka

Madera zależna jest od rolnictwa a w szczególności cukru, winogron i bananów. Owoce tropikalne również rosną na wyspie, tutaj są puszkowane i później eksportowane. Ponadto haftowane tekstylia są ważnymi towarami eksportowymi. Rybołówstwo pełni niewielką rolę w gospodarce.
Ostatnio usługi turystyczne stają się coraz ważniejsze.
Madera to autonomiczny region Portugali, co oznacza, że posiada własne regulacje, prawa i podatki. Zależna jest tylko od Portugali na stałym lądzie w kwestiach polityki zagranicznej i obrony.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Madera znajduje się w pobliżu Santa Cruz około 30 minut jazdy samochodem od stolicy. Jego pasy startowe zwykły być naprawdę krótkie, ale z pomocą Unii Europejskiej sytuacja ta poprawiła się znacząco. Odbywają się codzienne loty do Lizbony i kilku innych miast europejskich. Czas przelotu z Lizbony do Madery to około półtorej godziny. Porto Santo także posiada lotnisko. Czas przelotu pomiędzy tymi wyspami zajmuje tylko około 15 minut.

Transport publiczny

Większość linii autobusowych zatrzymuje się w pobliżu przystani na Avenida do Mar e das Comunidades Madeirenses. Istnieją doskonałe połączenia z resztą wyspy. Promy kursują pomiędzy Maderą i Porto Santo a podróż trwa około 2,5 godziny

Ruch drogowy i parkowanie

Na wyspie znajduje się tylko jedna "autostrada" prowadząca z Santa Cruz przez lotnisko i Funchal do Câmara de Lobos. Na północ od Funchal droga ta prowadzi przez tunel w górach. Wypożyczone auto jest doskonałym wyborem do zwiedzania wyspy. Miej na uwadze, że drogi są wąskie i kręte a silne wiatry są powszechnym zjawiskiem na wyspie. Pamiętaj również, że w zasadzie poza miastem nie ma stacji benzynowych.

Funchal posiada kilka parkingów wokół centrum na przykład blisko przystani i Via à Cota 40.

Hotele

W centrum Funchal znajduje się kilka hoteli, jednak większość hoteli turystycznych i kurortów znajduje się na zachód w tak zwanym obszarze hotelowym. Inne centra turystyczne to Câmara de Lobos i Ribeira Brava. Oba znajdują się na zachodzie Funchal. Istnieje duża różnica w cenie między szczytem sezonu i rezerwacją poza sezonem. Ceny często są dwa razy większe w trakcie sezonu letniego i w święta. Wtedy zdecydowanie musisz zarezerwować pokój z wyprzedzeniem.

W poszukiwaniu innych informacji o Funchal polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Funchal

EasyTerra Wynajem Samochodów Funchal porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Portugalia, ale w mieście innym niż Funchal, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Portugalia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Portugalia chciałabyś wypożyczyć samochód.