• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Funchal

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Funchal za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 20% u różnych wypożyczalni - Ważne do 4 czerwca 2024
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Funchal

EasyTerra Wynajem Samochodów Funchal jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Popularne lokalizacje wynajmu samochodów w mieście Funchal

Następujące lokalizacje wypożyczalni są najbardziej popularne przy wynajmie samochodu w Funchal

Promocje na wynajem samochodów w Funchal

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Funchal.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Wypożyczalnie samochodów w Funchal

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Funchal. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Keddy By Europcar

  9.6 (3484)
  Od zł 131 / dzień
 • Thrifty

  9 (5588)
  Od zł 64 / dzień
 • Alamo

  9 (8848)
  Od zł 162 / dzień
 • Guerin

  9 (1117)
  Od zł 127 / dzień
 • Enterprise

  8.7 (1983)
  Od zł 191 / dzień
 • Europcar

  8.5 (8274)
  Od zł 91 / dzień
 • Drive On Holidays

  8.5 (1275)
  Od zł 110 / dzień
 • Dollar Rent a Car

  8.4 (4456)
  Od zł 141 / dzień
 • wheego

  8 (39)
  Brak dostępnych taryf
 • Centauro

  7.9 (5020)
  Od zł 108 / dzień
 • Goldcar Key'n Go

  7.8 (131)
  Od zł 191 / dzień
 • Avis

  7.5 (6078)
  Od zł 82 / dzień
 • Hertz

  7.3 (6996)
  Od zł 77 / dzień
 • Bravacar

  7.3 (78)
  Od zł 102 / dzień
 • Budget

  7.1 (9771)
  Od zł 119 / dzień
 • OK Mobility

  6.9 (258)
  Od zł 77 / dzień
 • Sixt

  6.9 (3436)
  Od zł 126 / dzień
 • Payless Car Rental

  6.8 (491)
  Brak dostępnych taryf
 • Drive and go

  6.5 (268)
  Brak dostępnych taryf
 • Goldcar

  5.8 (5591)
  Od zł 122 / dzień
 • InterRent

  5.7 (5827)
  Brak dostępnych taryf
 • SurPrice car rentals

  5.6 (522)
  Od zł 53 / dzień
 • FireFly Car Rental

  7.4 (3861)
  Brak dostępnych taryf
 • Rhodium Car Rental

  6.6 (163)
  Brak dostępnych taryf
 • Rent a star

  9.2 (798)
  Brak dostępnych taryf
 • National Car Rental

  8.5 (407)
  Brak dostępnych taryf
 • Global Rent a Car

  7.3 (140)
  Brak dostępnych taryf

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Funchal?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Funchal

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Portugalia, ale w mieście innym niż Funchal, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów w kraju: Portugalia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Portugalia chciałabyś wypożyczyć samochód.

Wypożyczalnie samochodów w Funchal

EasyTerra Wynajem Samochodów Funchal porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

175 B Estrada Monumental
Estrada Monumental 274
Estrada Monumental 284
Largo Antonio Nobre 164
R. do Vale da Ajuda
R. do Vale da Ajuda 52
R. Dr. Ernesto de Oliveira 123

Informacja o lokalizacji dla Funchal

Wprowadzenie

Funchal to stolica Madery, grupy portugalskich wysp wulkanicznego pochodzenia leżących wzdłuż wybrzeża Północnej Afryki. Największa wyspa również jest nazywana Madera, oprócz tego inną jedyną zamieszkaną wyspą jest znacznie mniejsze Porto Santo. Znaleźć tu można kilka innych niezamieszkanych wysp, często nieco większych od kamieni.

Nazwa Funchal oznacza "koper włoski", który rośnie na wyspie w dużych ilościach. Centrum wyspy stanowi Katedra Sé, która została zbudowana między w latach 1493-1517. Znajdują się tu również wspaniale zaprojektowane ogrody takie jak Ogród Botaniczny (Jardim Botânico), Ogród Storczykowy (Jardim Orquídea) i ogród należący niegdyś do hotelu Monte Palace.

Madera słynie z wytwarzanego tutaj wina. W XVIII wieku Ameryka była głównym nabywcą. Kiedy podpisano Deklarację Niepodległości w 1776 roku wzniesiono toast z kieliszkiem napełnionym Maderą.

Ludność

Miasto posiada 140000 mieszkańców, co czyni z niego największe miasto na wyspie. Cały archipelag liczy 270000 mieszkańców.

Położenie

Funchal znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy między Santa Cruz i Câmara de Lobos. Inne miasta Madery to Faial (21 kilometrów na północ), Santana (25 kilometrów na północ) i Machico (17 kilometrów na północny zachód). Na północ od miasta leży Pico Ruivo de Santana (1862 m).
Wyspa znajduje się bliżej Maroka (600 kilometrów na wschód) niż Portugalia na stałym lądzie (1100 kilometrów na północny zachód).

Gospodarka

Madera zależna jest od rolnictwa a w szczególności cukru, winogron i bananów. Owoce tropikalne również rosną na wyspie, tutaj są puszkowane i później eksportowane. Ponadto haftowane tekstylia są ważnymi towarami eksportowymi. Rybołówstwo pełni niewielką rolę w gospodarce.
Ostatnio usługi turystyczne stają się coraz ważniejsze.
Madera to autonomiczny region Portugali, co oznacza, że posiada własne regulacje, prawa i podatki. Zależna jest tylko od Portugali na stałym lądzie w kwestiach polityki zagranicznej i obrony.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Madera znajduje się w pobliżu Santa Cruz około 30 minut jazdy samochodem od stolicy. Jego pasy startowe zwykły być naprawdę krótkie, ale z pomocą Unii Europejskiej sytuacja ta poprawiła się znacząco. Odbywają się codzienne loty do Lizbony i kilku innych miast europejskich. Czas przelotu z Lizbony do Madery to około półtorej godziny. Porto Santo także posiada lotnisko. Czas przelotu pomiędzy tymi wyspami zajmuje tylko około 15 minut.

Transport publiczny

Większość linii autobusowych zatrzymuje się w pobliżu przystani na Avenida do Mar e das Comunidades Madeirenses. Istnieją doskonałe połączenia z resztą wyspy. Promy kursują pomiędzy Maderą i Porto Santo a podróż trwa około 2,5 godziny

Ruch drogowy i parkowanie

Na wyspie znajduje się tylko jedna "autostrada" prowadząca z Santa Cruz przez lotnisko i Funchal do Câmara de Lobos. Na północ od Funchal droga ta prowadzi przez tunel w górach. Wypożyczone auto jest doskonałym wyborem do zwiedzania wyspy. Miej na uwadze, że drogi są wąskie i kręte a silne wiatry są powszechnym zjawiskiem na wyspie. Pamiętaj również, że w zasadzie poza miastem nie ma stacji benzynowych.

Funchal posiada kilka parkingów wokół centrum na przykład blisko przystani i Via à Cota 40.

Hotele

W centrum Funchal znajduje się kilka hoteli, jednak większość hoteli turystycznych i kurortów znajduje się na zachód w tak zwanym obszarze hotelowym. Inne centra turystyczne to Câmara de Lobos i Ribeira Brava. Oba znajdują się na zachodzie Funchal. Istnieje duża różnica w cenie między szczytem sezonu i rezerwacją poza sezonem. Ceny często są dwa razy większe w trakcie sezonu letniego i w święta. Wtedy zdecydowanie musisz zarezerwować pokój z wyprzedzeniem.

W poszukiwaniu innych informacji o Funchal polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  Portuguese
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Keddy By Europcar
 • Thrifty
 • Alamo
 • Guerin
 • Enterprise
 • Europcar
 • Drive On Holidays
 • Dollar Rent a Car
 • wheego
 • Centauro
 • Goldcar Key'n Go
 • Avis
 • Hertz
 • Bravacar
 • Budget
 • OK Mobility
 • Sixt
 • Payless Car Rental
 • Drive and go
 • Goldcar
 • InterRent
 • SurPrice car rentals
 • FireFly Car Rental
 • Rhodium Car Rental
 • Rent a star
 • National Car Rental
 • Global Rent a Car