Wypożyczalnia samochodów Sardynia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Sardynia za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Sardynia

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Sardynia

EasyTerra Wynajem Samochodów Sardynia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Sardynia

Wprowadzenie

Sardynia jest drugą największą wyspą na Morzu Śródziemnomorskim (tylko Sycylia jest większa). Najbardziej popularne plaże są umiejscowione na północnym oraz południowym wybrzeżu, ale między nimi Sardynia także oferuje wiele. Piękna natura, urodziwe wioski i ostre klify. Wyspa kusi by zwiedzać ją wynajętym samochodem.

Ludność

Sardynia jest słabo zaludnioną wyspą: posiada 1.6 miliona mieszkańców na powierzchni 25,000 km². Najwieksze skupiska ludności występują wzdłuż wybrzeża; w centrum wyspy mieszka bardzo niewiele ludzi.

Położenie

Sardynia jest umiejscowiona na południe od francuskiej wyspy Korsyki i około 230 kilometrów na północ od tunezyjskiego wybrzeża. W samym środku wyspy leży górski masyw z Punta La Marmora (1,834 m) oraz Monte Limbara (1,362 m), które są najwyższymi szczytami.

Gospodarka

Rolnictwo oraz hodowla zwierząt to podstawowe elementy sardyńskiej gospodarki. W tym szczególne znaczenie odgrywa hodowla kóz oraz owiec. Mleko jest wykorzystywane do robienia wspaniałego sera. Ponadto, mieszkańcy uprawiają warzywa, owoce cytrusowe oraz ryż. Sardyńskie wina cieszą się doskonałą opinią. Rybołówstwo nie jest aż tak istotne, chociaż na miejscu łowi się tuńczyka, który jest następnie eksportowany do Japonii. Ponadto, Sardynia posiada przemysł górniczy. Granit, węgiel, złoto oraz boksyty to niektóre z minerałów, które się wydobywa na tej wyspie. Turystyka jest najważniejszym źródłem dochodu oraz zatrudnienia. Co roku, wyspa przyciąga około 2.5 miliona mieszkańców.

Lotniska

Sardynia posiada trzy międzynarodowe lotniska. Lotnisko w Cagliari, Lotnisko Elmas leży na północy stolicy, wzdłuż głównej drogi SS130. Dwa inne lotniska są głównie wykorzystywane przez tanie linie lotnicze: Alghero na północnym-zachodzie oraz Olbia na północnym-wschodzie (port dla tzw.Costa Smeralda).

Transport publiczny

Transport publiczny jest dobry, a obsługuje go Azienda Regionale Sarda Trasporti. Wszystkie większe miasta posiadają regularne połączenia; do małych wiosek można się często dostać tylko raz dziennie. Do najmniejszych z nich dojedziesz tylko wynajętym samochodem. Ponadto, na Sardynii kursują pociągi. W Sassari oraz Cagliari znajdziesz również tramwaje, częściowo podziemne. Trenino Verde jest bardzo małym pociągiem kursującym na wąskich torach i mogącym cię zabrać do przepięknych rejonów Sardynii. Ponadto, z wyspy odpływają promy z takich miast jak Cagliari, Porto Torres, Olbia, Golfo Aranci czy Arbatax.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Sardynia jest jedynym regionem we Włoszech, gdzie nie znajdziesz autostrad. Główne drogi są wspaniałe. To one łączą główne miasta. Drogi lokalne są często wąskie i kręte. Tam musisz z reguły jeździć ostrożnie i powoli. Jeśli jedziesz swoim wynajętym samochodem dalej wewnątrz wyspy, zobaczysz, że niektóre z dróg mogą być niewyasfaltowane. Zwracaj zatem uwagę na luźne kamienie. Najlepiej unikać centrów miast oraz miejsc z atrakcjami turystycznymi. Drogi są wąskie, a niektóre fragmenty mogą być wyłączone z ruchu.

Hotele

Sardynia posiada znakomitą bazę noclegową. Większość z opcji noclegowych znajduje się wzdłuż wybrzeża, a także w centrach turystycznych. Jeśli chcesz poznać lepiej Sardynię, nie ma lepszej okazji niż wypożyczyć samochód oraz zarezerwować pokój w jednym z hoteli wewnątrz wyspy. Rezerwacje są tylko potrzebne w ciągu letnich miesięcy i jeżli chciałbyś zatrzymać się przy wybrzeżu.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Sardynii, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Sardynia

EasyTerra Wynajem Samochodów Sardynia porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: