• Opnie klientów 8.6 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Holandia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Holandia za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
  • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Holandia

EasyTerra Wynajem Samochodów Holandia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Holandia

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Holandia.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.6/10 w 505 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Holandia?

Wypożyczalnia samochodów Holandia

Informacja o lokalizacji dla Holandia

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Holandia, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 215 punktów odbioru w Holandia. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Ten mały kraj jest najbardziej znany ze swoich tulipanów, drewnianych chodaków oraz wiatraków. Jednakże Holandia ma o wiele więcej do zaoferowania. Krajobraz, mimo że głównie płaski, jest bardzo zróżnicowany. Odwiedzający mogą udać się na miły spacer wokół torfowisk lub złapać trochę wiatru w żagle na wybrzeżu. W niektórych miastach można nawet wziąć wycieczkę kanałami. Holendrzy są przyjaźni i mówią dobrze po angielsku. Z tego powodu brak znajomości holenderskiego nie powinien być wymówką w odwiedzeniu tego kraju.

Historia

Obszar znany dziś jako Holandia był zamieszkiwany przez dziesiątki setek lat. Wykopaliska sugerują jak kraj mógł wyglądać w przeszłości. Megalityczne wytwory kultury pucharów lejkowatych są najbardziej znanymi pozostałościami prehistorii. Były one tworzone w okresie ery kamienia łupanego.

Pierwsze informacje na temat Holandii pojawiają się w okresie Imperium Rzymskiego. Na koniec I wieku przed naszą erą, obecne tereny holenderskie znajdowały się w rękach Rzymian. Rzeka Ren stanowiła granicę Imperium Rzymskiego. W tamtym okresie miasta takie jak Utrecht, Nijmegen oraz Maastricht zostały założone. Po upadku Zachodniego Imperium Rzymskiego w 450 roku, kraj został podzielony na trzy części: wzdłuż wybrzeża mieszkali Fryzowie, na wschodzie Saksoni a na południu Frankowie. Imperium Franków pod przywództwem Karola Wielkiego szybko się rozwijało. W tym okresie, ludność zamieszkująca tereny Holandii przeszła na chrześcijaństwo. IX wiek przyniósł zmianę: Imperium Franków zostało podzielone: Holandia stała się częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego (obecne Niemcy). W kraju panował niepokój i wielu książąt toczyło ze sobą zacięte boje. Na wybrzeżu, doszło do utworzenia hrabstwa Holandii.

Po tzw. ciemnych wiekach średniowiecza, Zachodnia Europa stopniowo zaczęła się rozwijać. Zwiększył się handel, a i ludności zaczęło przybywać. Region Holandii wraz z Dordrechtem jako najważniejszym miastem, stał się bardzo ważny. W połowie wieku piętnastego, Holandia została włączona w skład Imperium Burgundzkiego. Niemiecki Cesarz Karol V doszedł tam do władzy. HiszpaniaAmeryka oraz Niemcy stanowiły część tego samego imperium. Karol V zjednoczył Holandię z dzisiejszą Belgią oraz Luksemburgiem, pod nazwą Siedemnastu Prowincji (lub Niderlandów Hiszpańskich). W 1555 roku przekazał on władzę swojemu synowi, Filipowi II.

Filip II był katolikiem i nie pozwolił regionom Holandii przejść na protestantyzm. W 1568 roku, doprowadziło to wojny osiemdziesięcioletniej. Filip II wysłał Księcia Alvę, hiszpańskiego generała, do Holandii aby stłumić bunty. Holendrzy dowodzeni przez Wilhelma I Orańskiego stawili czoła hiszpańskiej opresji. Ich walka o niepodległość trwała do 1648 roku. W tym roku republika holenderska w końcu uzyskała niepodległość.

Holenderski handel na dużą skalę został zapoczątkowany w okresie wojny osiemdziesięcioletniej. Statki zostały ulepszone, kolonie zostały utworzone (również tzw. Indie holenderskie) a siła floty oraz wymiany handlowej uległa wzmocnieniu. Po wojnie z Hiszpanami, nastał tzw. Złoty Wiek. Republika była najbogatszym państwem zachodniej cywilizacji.

Pod koniec XVII wieku, ta fala rozwoju ustała. Wilhelm II umarł pozostawiając kraj bez silnego lidera. Miasta oraz prowincje były w dużym stopniu uniezależnione. W tym okresie doszło do wielu starć o charakterze handlowym z Anglikami a co za tym idzie Holendrzy zbiednieli. W 1795 roku, republika została zaatakowana przez Francję. Do 1813 roku, kraj był okupowany przez Napoleona.

Na początku XIX wieku imperium Napoleona uległo upadkowi. Potęgi tamtych czasów, Rosja, Wielka Brytania, Prusy, zjednoczyły Belgię, Luksemburg oraz Holandię w Zjednoczone Królestwo Niderlandów. Pierwsza konstytucja powstała w 1798 roku, a królestwo szybko odrobiło zaległości z poprzednich lat.

Obecna Belgia zaczęła walczyć o swoją niepodległość w 1830 roku, a w 1839 roku, po wielu starciach, uzyskała niezależność. Luksemburg pozostawał częścią Holandii aż do 1890 roku. Był to wiek niepokojów w Europie. W Holandii doszło również do wielu zmian. W 1848 roku, liberalny polityk Johan Thorbecke stworzył zarys nowej konstytucji. Holandia stała się monarchią konstytucyjną, która później przekształciła się w demokrację. Katolicy odzyskali swoje prawa. Pozycja Indonezji uległa wzmocnieniu. Miejscowa ludność była tłumiona siłą.

Holandia pozostała neutralna w trakcie I wojny światowej. Okres międzywojenny charakteryzował się filaryzacją społeczeństwa. Doprowadziło to do wewnętrznego podziału i skupieniu się ludzi tylko wokół tych posiadających podobne do nich poglądy. Bezrobocie rosło, a Indonezja zaczęła domagać się niepodległości.

Pomimo wcześniejszych obietnic, Niemcy zaatakowali Holandię w 1940 roku. Po II wojnie światowej, Holandia straciła Indonezję będącą do tej pory jej kolonią. Nowa Gwinea pozostała holenderska do 1962 roku. Doszło do uprzemysłowienia, a poziom życia uległ polepszeniu. Niderlandy zdecydowały się na współpracę z Belgią oraz Luksemburgiem, a tym samym doszło do utworzenia Beneluxu.

W latach 60,70, oraz 80-tych w kraju oddziaływała fala demokratyzacji. Kościół stracił wiele ze swojego dotychczasowego wpływu i rozpoczął się proces defilaryzacji. Emancypacja zataczała coraz szersze kręgi, a wśród młodych dochodziło do kulturowej rewolucji. Zanieczyszczenie powietrza oraz ochrona środowiska znalazły się w agendzie politycznej. Wiele grup imigrujących pracowników przybyło do Holandii celem szukania pracy. Wielu z nich nigdy nie wróciło do swoich krajów z przyczyn czysto ekonomicznych.

Obecnie, Holandia jest nowoczesnym i uprzemysłowionym państwem. Kraj jest członkiem NATO oraz Unii Europejskiej. W kraju istnieje pozytywne podejście do współpracy między krajami europejskimi, a kraj odgrywał istotną rolę w trakcie wprowadzania waluty euro w 1999 roku. Holandia jest jednym z najbardziej tolerancyjnym krajów na świecie. Nie jest więc zaskakującym fakt, iż był to pierwszy kraj, który zalegalizował małżeństwa wśród osób tej samej płci.

Społeczeństwo i kultura

Holandia mają ponad 16.5 miliona mieszkańców i są najgęściej zaludnionym krajem w Europie. To kraj zdecydowanie wielokulturowy. Ponad 80% ludności posiada holenderskie korzenie. Trochę ponad 10% mieszkańców urodziło się poza Europą, głównie w Turcji, Maroku, Surinamie oraz na Antylach Holenderskich. Fryzowie mają szczególną pozycję wśród ludności holenderskiej. W 2005 roku, zostali oni oficjalnie uznani jako mniejszość społeczna. Kraj nie posiada żadnego miasta, które miałoby więcej niż milion mieszkańców. Cztery największe miasta to: Amsterdam (stolica), Rotterdam, Haga oraz Utrecht. Razem z przylegającymi obszarami, tworzą one strefę zurbanizowaną znaną jako "Randstad". Ten obszar ma około 7 milionów mieszkańców.

Fryzyjski oraz holenderski to oficjalne języki w tym gęsto zaludnionym państwie. Praktycznie wszyscy mówią i używają języka holenderskiego. Fryzyjski jest używany głównie w północnej prowincji, Fryzji. Jest to język którym posługuje się coraz mniej ludzi. Ponadto, istnieje wiele różnych dialektów, szczególnie na wschodzie i południu kraju.

Holandia swoich korzeni może upatrywać w chrześcijaństwie. Dziś, tylko połowa ludności należy do kościoła. Większość społeczności wierzącej należy do kościoła rzymskokatolickiego. Większość z nich żyje w południowych prowincjach: Barbancji Północnej oraz Lumburgii. Około 20% ludności to protestanci (głównie z Kościoła reformowanego). Ta część ludności jest umiejscowiona głównie na północy kraju. Ponadto, w kraju mieszka ok. 920,000 muzułmanów. Są oni głównie pochodzenia tureckiego i marokańskiego. Ta część społeczeństwa jest w dużej mierze skoncentrowana wokół dużych miast.

Vincent van Gogh, Piet Mondriaan, M.C. Escher oraz Rembrandt van Rijn są malarzami rozpoznawalnymi na arenie międzynarodowej. Holandia jest znana również ze swoich filozofów, między innymi: Erasmus z Rotterdam oraz Spinozy.

Ten mały kraj jest również znany ze swoich tulipanów, wiatraków, drewnianych chodaków, fajanse z Delft oraz wałów przeciwpowodziowych. Ogólnie rzecz ujmując, Holendrzy są otwarci, szczerzy i tolerancyjni. Równość jest uważana za bardzo ważną. Podobnie jak w Skandynawii, jest to odzwierciedlone w rozbudowanym systemie opieki społecznej. Ponadto, kraj jest znany ze swojej liberalnej polityki narkotykowej oraz zalegalizowanej prostytucji, między innymi w Amsterdamie.

Sytuacja polityczna

Holandia jest monarchia konstytucyjną z królową Beatrix jako głową państwa i szefową rządu. Jej rola jest głównie związana z ceremoniałem. Jej najstarszy syn, książę Wilhelm Aleksander, jest w kolejce, aby odziedziczyć tron. Władza wykonawcza spożywa w rękach rządu. Premier jest przewodniczącym rządu. Od 22 lipca, 2002, Jan Peter Balkenende jest premierem. Od XIX wieku, rząd składał się z różnych koalicji. Żadna z partii nie jest wystarczająco duża, aby rządzić samodzielnie.

Dobrze znaną partią jest Partia Pracy (PvdA), Chrześcijańscy Demokraci (CDA), Partia Liberalna (VVD), Partia Socjalistyczna(SP) Partia Zielonych (GL). VVD jest prawicowa, PvdA, SP oraz GL są lewicowe a CDA, partia premiera Balkenenda, jest partią centrową. Coraz więcej osób głosuje na partie lewicowe.

Ludność Holandii starzeje się. System opieki społecznej jest pod presją na skutek nowych zjawisk. Imigracja jest jednym z najpilniejszych spraw w polityce wewnętrznej ostatnich lat.

Gospodarka

Holandia posiada świetną wolnorynkową gospodarkę. Handel zagraniczny jest szczególnie istotny dla gospodarki holenderskiej. Wpływ rządu ulega zmniejszeniu, co z kolei prowadzi do wzrostu znaczenia sił rynkowych. Zdolność nabywcza per capita jest wysoka a bezrobocie jest stosunkowo niskie.

Ponad trzy czwarte duńskiej ludności są aktywne zawodowo w sektorze usług. Tylko niewielki procent pracuje w rolnictwie. Pomimo to, sektor produkcyjny jest duży. Holandia eksportuje najwięcej produktów rolniczych, po Stanach Zdjenoczonych oraz FrancjiNiemcy, Belgia, Wielka Brytani, Francja, Włochy oraz Stany Zjednoczone są ważnymi partnerami handlowymi.

Działalność przemysłowa koncentruje się wokół przetwórstwa żywności. Znanymi firmami są Unilever oraz Heineken. Produkcja sprzętu elektronicznego (np. Philips)jest niezwykle ważna dla gospodarki. Sektor usługowy jest w dużej mierze skoncentrowany na zewnątrz. Sektor bankowy i transportowy są największymi sektorami gospodarczymi. Dogodne położenie kraju powoduje iż jest on naturalnym węzłem komunikacyjnym i transportowym w Europie.

Jako kraj współzakładający Unię Europejską, Holandia była w 1999 wśród pierwszych krajów, które przyjęło euro jako swoją walutę narodową.

Geografia i klimat

Holandia ma powierzchnię około 41,500 kilometrów kwadratowych. Poza częścią kontynentalną, do kraju należy wiele wysp na północy. Texel jest największą z tzw. Wysp Wattowych (około 216 kilometrów kwadratowych). Holandia graniczy z Niemcami (na wschodzie), Belgią (na południu), Morzem Północnym oraz Morzem Wattowym. Cała linia wybrzeża liczy sobie 450 km długości i całości jest zwrócona w stronę Morza Północnego. Całkowita długość granic państwa to 1,027 kilometrów.

Nietuzinkową charakterystyką Holandii jest płaskość krajobrazu. Nie jest zatem niespodzianką dlaczego kraj jest nazywany "Krajem Nizin". Ponad połowa jej powierzchni znajduje się ponad metr poniżej poziomu morza, a duże obszary znajdują się poniżej poziomu morza. Rozbudowana sieć zapór oraz wydm chroni kraj przed widmem powodzi. Niektóre zapory mają wysokość nawet 25 metrów. Liczne stacje z pompami utrzymują właściwy poziom wody.

Najwyższym szczytem Holandii jest Vaalsberg. Ta góra znajduje się na południowym-wschodzie kraju i wznosi się na wysokość 321 metrów. Najniższym punktem jest Zuidplaspolder, który leży 7 metrów poniżej poziomu morza. W wysokich jak i w niskich Niderlandach istnieją bagna. W związku z tym, iż w przeszłości wiele torfu było usunięte, powstało wiele jezior. Te z kolei są teraz używane w celach rekreacyjnych. Na południu Holandii (Zuid-Limburg) istnieje krajobraz płaskowyżowy. Tamtejsza gleba jest bardzo stara i węgiel oraz margiel są tam znajdywane.

Flevoland jest rezultatem polderyzacji (powstawania polderów). To największa wyspa stworzona przez człowieka na świecie. Między prowincją Holandii Północnej i Fryzją, znajduje się tzw. Afsluitdijk, zapora długości 32 kilometrów, która w 1932 roku oddzieliła Zuyderzee od Morza Wattowego, tworząc z niego to, co dziś jest największym jeziorem w Holandii: IJsselmeer. Najważniejszymi rzekami kraju są: Ren, Waal, Skalda oraz Moza.

Kraj posiada umiarkowany klimat morski. Lata są chłodne a zimy delikatne. Lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące. Grudzień, styczeń oraz luty to najchłodniejsze miesiące. Na wybrzeżu temperatury osiągają 16 stopni Celsjusza latem i 3 stopnie Celsjusza zimą. Bardziej w głąb kontynentu, średnie temperatury latem wynoszą 17 stopni Celsjusza a zimą 2 stopnie Celsjusza. Opady spadają w ciągu całego roku a ich średnia wysokość to 780 mm. Warto zatem pamiętać o zabraniu parasola.

Transport oraz infrastruktura

Transport publiczny odgrywa w Holandii ważną rolę, a rząd stara się zachęcić ludzi do korzystania z niego, tak aby zmniejszyć zanieczyszczenie spalinami środowiska naturalnego. Podróż pociągiem jest dobrym sposobem na poruszanie się po kraju. Obszary zurbanizowane oraz wiejskie mogą być z powodzeniem odwiedzone dzięki połączeniom kolejowym. Koleje Państwowe (NS) są główną firmą dostarczającą usług przejazdów kolejowych. Podróżowanie pociągiem jest stosunkowo tanio.

Na miejscu istnieje też bogata siatka połączeń autobusowych. Autobus zabierze odwiedzającego do większej ilości miejsc niż pociąg. Jednakże biorąc pod uwagę, że autobus zatrzymuje się w większej ilości miejsc, podróż nim może zabrać więcej czasu. Czasem, kombinacja podróży autobusem i pociągiem jest najlepszą opcją. Istnieje wiele firm autobusowych. Jednakże, nie zwracając na to większej uwagi, współpracują one ze sobą bardzo sprawnie. Bilety na podróż mogą być kupione bezpośrednio u kierowcy autobusu. Możesz kupić pocztówkę w kiosku, na przystanku autobusowym lub z automatu przy jednym z supermarketów.

Podróż samochodem jest bardzo przyjemna. Kraj posiada dobrze rozbudowaną siatkę dróg. Drogi są w bardzo dobrym stanie. Zanieczyszczenie spalinami jest poważnym problemem, szczególnie w rejonie Randstad. Przewagą nad samochodami (wynajmowanymi lub innym środkiem zmotoryzowanym) jest to, że nie musisz się martwić o czasy odjazdów pociągów i autobusów.

Odległości oraz ograniczenia prędkości wyznaczone są w kilometrach. Należy stosować się do ograniczeń prędkości: istnieje wiele kamer rejestrujących szybkość poruszających się aut, a mandaty są wysokie. Ponadto, pamiętaj aby nie spożywać więcej alkoholu przed jazdą jako, że limit wynosi 1.5 promila. Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe.

Holandia to mały kraj. Nie będziesz jechał więcej niż kilka godzin aby dostać się z zachodu do wschodniej granicy (nie wliczając w to korków i i opóźnień). Oznacza to, iż nie ma zwyczaju korzystania z wewnętrznych lotów. Z myślą o lotach międzynarodowych utworzono: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Schiphol posiada dobrze rozbudowaną siatkę połączeń międzynarodowych. Mniejsze lotniska to: Lotnisko w Eindhoven - Welschap, Lotnisko w Rotterdamie oraz Lotnisko w Groningen - Eelde.

Transport często odbywa się również szlakami wodnymi, szczególnie ten dotyczący ładunków. Wszystkie wyspy holenderskie są dostępne dzięki połączeniom promami. Ponadto, istnieje wiele połączeń promowych s Holandii do innych miejsc takich jak Anglia. Rotterdam to największy port przeładunkowy na świecie. Inne ważne porty to: Amsterdam, Groningen, IJmuiden, Terneuzen, Vlissingen oraz Zaanstad.

Holandia to w końcu kraj miłośników jazdy rowerem. W miastach czy wioskach, zobaczycie wiele osób na rowerach. W Holandii, to bardzo popularny środek poruszania się. Ludzie nie tylko jeżdżą w celach rekreacyjnych, ale także aby pokonywać krótkie dystanse. Istnieje wiele pięknych tras rowerowych, a ruch uliczny jest dostosowany do wielu cyklistów.

Strefa czasowa

Niemcy leżą w strefie czasowej GMT+1 lub strefie czasu środkowoeuropejskiego (CET). Latem zegarki przesuwane są o godzinę do przodu co oznacza, że ściemnia się o godzinę później.

Jedzenie & picie

Typowym daniem holenderskim jest "stamppot". To danie zawdzięcza swoją nazwę sposobowi w jaki jest przygotowany. Składniki są ugniatane z ziemniakami w jednym garnku (patelni). Przykładami jest "hutspot" (z marchewkami), "andijviestamppot" (z cykorią) oraz "zuurkoolstamppot" z kapustą kiszoną. Ponadto, kuchnia holenderska zawiera wpływy kuchni francuskiej, włoskiej oraz niemieckiej. Kraj posiada wiele produktów wegetariańskich. Niektóre ze specjałów holenderskich to drop (cukierki ziołowe), hagelslag (czekoladowa posypka), stroopwafels (holenderskie ciasteczka waflowe z syropem) oraz pepernoten (ciasteczka cynamonowe).

Większość Holendrów nie jada ciężkich śniadań ani obiadów. Kanapka oraz szklanka mleka lub filiżanka kawy wystarczy. Kolacja jest zwykle wcześnie. Większość ludzi je kolację między 17.30 a 20. Warto mieć to na uwadze jeśli chcesz wyjść aby zjeść. W większości restauracji kuchnia zamyka dość wcześnie.

Holendrzy piją dużo herbaty oraz kawy. Ponadto, produkty mleczne są bardzo dobrej jakości. Można pić wodę z kranu. Poza tym, wielu Holendrów lubi napić się lampki wina lub piwa w pubie.

Zakwaterowanie

Wiele miejsc w Holandii posiada hotele. Szczególnie w miastach znajdziesz wystarczającą ilość hoteli. Możesz również zdecydować się na zakwaterowanie w domku wypoczynkowym. Na miejscu istnieją również parki wypoczynkowe, gdzie możesz wynająć bungalow. Latem, pola biwakowe są atrakcyjnym i tanim miejscem na spędzenie nocy w Holandii. Wzdłuż wybrzeża oraz blisko jezior znajdziesz wiele pól kampingowych. Można też znaleźć wiele takich pól dobrej jakości i w dobrej cenie, a zarazem w ustronnych miejscach. Wreszcie, w miastach są hostele. Oferują one tanie opcje zakwaterowania szczególnie atrakcyjne dla młodych. Jakość zakwaterowania w Holandii jest z reguły bardzo wysoka i będziesz miło przyjęty.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Holandii, zachęcamy do skorzystania z Google, oraz następujących linków:

Informacje praktyczne

  • Waluta
    Euro
  • Kierunek jazdy
    W prawo
  • Maksymalna prędkość w mieście
    50 km/h
  • Maksymalna prędkość na autostradzie
    80 km/h
  • Język
    Dutch
  • Popularna klasa samochodu
    Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
  • Budget
  • Green Motion
  • Enterprise
  • Alamo
  • Thrifty
  • Europcar
  • Hertz
  • Keddy By Europcar
  • Dollar Rent a Car
  • Flizzr
  • Avis
  • Goldcar
  • Sixt
  • ACE Rent A Car
  • Advantage Rent a Car
  • addCarRental
  • National Car Rental
  • Your Rent
  • McRent
  • National
  • Dollar
  • CITROEN
  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Holandia