Wypożyczalnia samochodów Gran Canaria

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Gran Canaria za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Gran Canaria

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Gran Canaria

EasyTerra Wynajem Samochodów Gran Canaria jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Gran Canaria

Wprowadzenie

Gran Canaria jest największą i najbardziej popularną z Wysp Kanaryjskich. Gran Canaria jest skalistym, zalesionym regionem wraz z symetrycznym wulkanem znajdującym się w jej ścisłym centrum, który jest jednocześnie zdecydowanie wartym odwiedzenia. Stolicą i głównym portem tej pięknej wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria. To piękne kolonialne miasto jest administracyjnym centrum wschodnich wysp: Gran Canaria, Lanzarote oraz Fuerteventura.

Ludność

Gran Canaria posiada około 789,000 mieszkańców. Las Palmas de Gran Canaria, czyli stolica zamieszkiwana jest przez około 378,000 ludzi. Pierwsze wrażenie po przybyciu sugeruje, iż Gran Canaria ma zdecydowanie więcej mieszkańców, ponieważ co roku około 3 milionów turystów przybywa na wyspę celem wykorzystania tutejszej oferty.

Położenie

Gran Canaria jest jedną z siedmiu Wysp Kanaryjskich na które składają się: Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife, La Gomera, La Palma oraz Hierro. Wyspy Kanaryjskie są umiejscowione na południowy-zachód od Maroka (na afrykańskim kontynencie). Odległość między wyspami a Marokiem oscyluje między 100 a 550 kilometrów. Gran Canaria jest drugą najbliższą względem kontynentu, gdyż znajduje się w odległości 200 kilometrów. Wyspy znajdują się na terenie Oceanu Atlantyckiego.

Gospodarka

Rolnictwo jest bardzo ważne dla gospodarki wyspy. Północna część wyspy jest dużo bardziej zielona na południowej stronie. Północna część z kolei obfituje w plantacje bananów. Ponadto, wyspa chlubi się żyznymi dolinami, gdzie rosną papaje, mango oraz cytrusy. Handel (między innymi) właśnie tymi produktami jest szczególnie istotny dla gospodarki wyspy. Właśnie ze względu na tę wymianę handlową Gran Canaria posiada dużą i nowoczesną zatokę, która dostarcza jednocześnie istotnego zatrudnienia wyspie. Ostatecznie, turystyka ma ważkie znaczenie dla gospodarki wyspy. Turystów przyciąga między innymi nierówne ukształtowanie terenu, zielone południe, sucha północ, piękne plaże, kolonialne miasto Las Palmas de Gran Canaria, atrakcje turystyczne oraz gastronomia. 

Lotniska

Gran Canaria posiada jedno lotnisko: Lotnisko Gran Canaria, które znajduje się 18 kilometrów na południe od stolicy Las Palmas de Gran Canaria. Lotnisko to jest jedynym dostępnym dla turystów i ulokowanym na wschodnich wyspach. Port lotniczy obsługuje loty krajowe oraz międzynarodowe.

Większość turystów dociera do Gran Canaria samolotem. Jest również możliwość dotarcia przez Kadyks, ulokowany na południowo-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii. Pomiędzy samymi wyspami istnieje również wiele połączeń promowych. Ponadto, między portem lotniczym oraz innymi miejscowościami istnieją połączenia autobusowe. Do stolicy zawiezie cię autobus nr 60. Autobus jest jedyną formą transportu publicznego na wyspie. Pozwala on dotrzeć do wielu miejscowości, wiosek, oraz kurortów ulokowanych na wyspie. Oznacza to, iż nie potrzebujesz wynajmować samochodu, aby czuć się mobilnym. Nie trzeba jednak wspominać, iż autobus nie jest zbyt wygodną opcją transportu.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Wypożyczony samochód jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz poznać wyspę. Auto pozwala ci zjechać z utartych ścieżek. Z reguły, drogi na wyspie są w kiepskim stanie. Te mniej uczęszczane są jeszcze gorsze, co w połączeniu z obszarami o dużym nachyleniu oraz dolinami, sprawia, że jazda na czterech kółkach jest więcej niż luksusem. Parkowanie jest problematyczne jedynie w popularnych miejscowościach.

Gran Canaria posiada wiele hoteli. Możesz wybierać między bardzo tanimi oraz bardzo luksusowymi. Podczas sezonu turystycznego, zaleca się zarezerwować hotel z wyprzedzeniem, jeśli nie chcesz ryzykować nieznalezieniem takiej opcji, która ci odpowiada.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Gran Canaria, zalecamy skorzystanie z Google, oraz następujących źródeł:

Wszystkie miasta w Gran Canaria

EasyTerra Wynajem Samochodów Gran Canaria porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: