• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów RPA

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w RPA za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 20% u różnych wypożyczalni - Ważne do 4 czerwca 2024
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów RPA

EasyTerra Wynajem Samochodów RPA jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w RPA

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w RPA.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Van pasażerski
SUV

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w RPA?

Wypożyczalnia samochodów RPA

Informacja o lokalizacji dla RPA

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w RPA, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 114 punktów odbioru w RPA. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Republika Południowej Afryki leży na południowym krańcu kontynentu afrykańskiego. Podróżowanie w RPA może być wielką przygodą. Krajobraz różni się: począwszy od gór, przez pustynie i kończąc na tropikalnych równinach. Temperatury są przyjemne w ciągu całego roku i ogólnie rzecz biorąc jest mało opadów. RPA jest krajem zróżnicowanym nie tylko pod tym względem. Różnica między bogatymi a biednymi jest nadal bardzo duża i można spotkać się odmiennymi grupami społecznymi.

Historia

Republika Południowej Afryki to jedna z najstarszych stref archeologicznych w Afryce. Znaleziska archeologiczne datuje się na miliony lat. Kraj był zamieszkiwany przez różne ludy, takie jak Khoi czy San. Ludy te są uznawane za najstarszych mieszkańców Afryki.

W 1652 roku, Holender Jan van Riebeeck utworzył osadę w obecnej RPA. Osada miała za zadanie przechowywać ładunki i należała do Zjednoczonej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC). Wiele statków korzystało z tej osady jako miejsca odpoczynku w swojej podróży na wschód. Później, rodziny przeprowadziły się do kraju afrykańskiego i siedlisko zaczęło przeradzać się w kolonię rolniczą. Oprócz Holendrów, Niemcy, Francuzi oraz Szkoci przybyli do Południowej Afryki. Podczas panowania Holendrów brakowało rąk do pracy. Aby zaradzić temu problemowi, do kraju sprowadzono niewolników z Indonezji, Madagaskaru czy Indii. Kultura rdzennej ludności została zniszczona przez kolonizatorów.

W 1795 roku Brytyjczycy przybyli do dzisiejszego RPA. Chcieli oni zapobiec temu, aby kraj dostał się w ręce Francuzów. W 1797 roku zdobyli kontrolę nad południowo-zachodnim krańcem Afryki: Przylądkiem Dobrej Nadziei. Wkrótce Brytyjczycy znieśli niewolnictwo. Nastał czas niepokojów. Wielu rolników przeniosło się w głąb lądu i chcieli założyć tam własne republiki. Afrykańska grupa etniczna, Zulusi, zbuntowała się przeciwko temu i zdołała przepędzić rolników. Niedługo później Brytyjczycy zdołali zdobyć kontrolę nad terytorium zajętym przez Zulusów.

Na końcu XIX wieku, w kraju odkryto złoża diamentów oraz złota. Te odkrycia zaczęły stymulować wzrost ekonomiczny i rozpoczęły okres wielkiej imigracji. Nowi kolonizatorzy przybyli do kraju i miejscowa ludność została jeszcze bardziej podporządkowana. Burowie (potomkowie, między innymi, Holendrów, Francuzów oraz Niemców) zbuntowali się przeciwko rządom Brytyjczyków kilkakrotnie. Te bunty zostały nazwane wojnami burskimi. Burowie znali dobrze teren i stosowali metody partyzanckie. Ostatecznie, zostali pokonani przez oddziały brytyjskie.

W 1902 roku doszło do porozumienia. Brytyjczycy zdobyli kontrolę nad wszystkimi republikami, a szkoły zmuszone zostały do nauczania angielskiego. Czarni nie mieli prawa głosu: to było założenie, które później stało się znane jako Apartheid. Burowie ponownie zaczęli się buntować: nie chcieli uczyć się angielskiego. Język afrykanerski (afrikaans) zaczął się rozwijać.

W 1910, Unia Południowo-Afrykańska została utworzona łącząc republiki Kolonia Przylądkowa, Natal, Wolne Państwo Orańskie oraz Transvaal. Luis Botha został pierwszym premierem. Razem z Janem Smutsem stworzył Partię Południowo-Afrykańskiej. W 1934 roku, ta partia złączyła się z Partią Narodową tworząc Partię Zjednoczoną. Partia rozpadła się wraz z wybuchem II wojny światowej. Unia wspierała Wielką Brytanię, ale Partia Narodowa poparła nazistowskie Niemcy. Po II wojnie światowej, prawicowe skrzydło separatystów (Partia Narodowa) przejęło władzę w Republice Afryki Południowej. Ta partia chciała zwiększenia segregacji rasowej (Apartheid). Ludzie czarnoskórzy mieli niewiele praw. Czarne organizacje polityczne zostały zakazane. W 1960, Południowa Afryka stała się niepodległym państwem. Kraj stał się republiką. Ludzie czarnoskórzy występowali kilkakrotnie przeciw Apartheidowi. Rząd odpowiedział przemocą i wiele osób zginęło. Wielu z tych, którzy byli przeciwni Apartheidowi znalazło się w więzieniu. Jednym z nich był młody człowiek - Nelson Mandela, który odzyskał wolność nie wcześniej niż po 27 latach.

Apartheid zwrócił uwagę opinii zagranicznej. Wiele krajów odmówiło współpracy gospodarczej z RPA w przyszłości. W 1990 roku rząd południowoafrykański upadł. Apartheid został zniesiony. Nelson Mandela z Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) został ogromnym zwycięzcą nowych wyborów. Został on pierwszym czarnym prezydentem RPA.

Handel zagraniczny zaczął się wzmacniać i RPA przystąpiła do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zdrowie i edukacja poprawiły się. Dziś ANC pozostaje partią rządzącą w Republice Południowej Afryki. Pomimo wielu udoskonaleń, kraj walczy z olbrzymią biedą, przestępstwami oraz rosnącą epidemią AIDS.

Społeczeństwo i kultura

Republika Południowej Afryki posiada 45 milionów mieszkańców. Różnorodność kultur, języków, religii jest cechą charakterystyczną tego kraju. Trzy czwarte ludności stanowią czarnoskórzy. Ci mieszkańcy przynależą do różnych grup etnicznych. Zulusi, w liczbie 5 milionów, są najliczniejszą grupą etniczną. Innymi ważnymi grupami czarnoskórych są ludy Sotho (Północni oraz Południowi), Zhosa, Tswana, Swazi oraz Venda. Mniej niż 14% ludności stanowią biali. Są oni potomkami kolonizatorów (między innymi Holendrów, Niemców, Francuzów oraz Brytyjczyków). Średnia długość życia dla białych jest wyższa niż dla ludności kolorowej. Blisko 9% ludności to właśnie ludność mieszana. Są oni przodkami afrykańskich oraz azjatyckich niewolników z czasów dominacji holenderskiej. Około 3% ludności południowoafrykańskiej jest pochodzenia indyjskiego. Są to potomkowie najemnych pracowników, którzy przybyli z Indii opanowanych przez Brytyjczyków do Afryki Południowej. Ponadto, od 1920 roku wielu Chińczyków emigrowało do dzisiejszego RPA.

Większość ludności (ponad 70%) jest chrześcijańska. Wiele kościołów zostało zbudowanych z myślą o czarnej jak i białej ludności. Czarne niezależne kościoły posiadają w sumie ponad 6 milionów członków. Te kościoły trzymają się afrykańskich tradycji i sprzeciwiają się europejskim przekonaniom religijnym. Istnieją także trzy kościoły białych mieszkańców: Neder-Duitse Gereformeerde Kerk, the Neder-Duitse Hervormde Kerk oraz Reformowany Kościół Afryki. Większość ludności z Indii to Hindusi. Reszta podobnie jak ludność kolorowa to muzułmanie. Ponadto, istnieje wiele plemion afrykańskich wraz ze swoimi rytuałami.

W przeszłości, RPA posiadała dwa języki: angielski oraz afrykanerski. Afrykanerski (afrikaans) powstała z języka holenderskiego i nadal go przypomina. Dziś, RPA posiada nie mniej niż 11 oficjalnych języków: angielski, afrykanerski, zulu, swazi, ndebele, połnocny-sotho, południowy-sohto, tsonga, tswana, venda oraz xhosa. Ponadto, oprócz tych języków, istnieje wiele dialektów (np. dialekty San). Niewielka liczba ludności południowoafrykańskiej mówi po niemiecku oraz portugalsku.

Olbrzymia różnorodność kulturowa sprawia, że Afryka Południowa to prawdziwy tygiel kulturowy. Muzyka oraz taniec, dla przykładu, są bardzo zróżnicowane. Muzyka jest bardzo popularna w RPA przy czym duży nacisk jest kładziony na europejskie gatunki muzyczne. W szczególności na wsiach, afrykańska tradycyjna kultura jest nadal kultywowana. Niestety, tradycyjna kultura powoli zanika.

Sytuacja polityczna

RPA jest republiką. Parlament składa się Narodowej Rady Prowincji (90 członków) oraz Zgromadzenia Narodowego (z 400 członkami). Co pięć lat, prezydent jest wybierany przez Zgromadzenie Narodowe. Od 1999 roku Thabo Mbeki jest prezydentem kraju. Prezydent wybiera wiceprezydenta spośród członków Zgromadzenia Narodowego. Od 2005 roku Phumzile Mlambo-Ngcuka jest wiceprezydentem Republiki Południowej Afryki.

Wszyscy obywatele powyżej 18 roku życia mają prawo do głosowania. Co cztery lata, ludzie wybierają przedstawicieli Zgromadzenia Narodowego. Kraj podzielony jest na dziewięć prownicji, każda z władzą legislacyjną. Członkowie rządów prowincjonalnych są również wybierani przez ludność.

Obecnie scena polityczna jest zdominowana przez ANC (Afrykański Kongres Narodowy). Partia została utworzona w 1912 roku i wspierała prawa ludności czarnoskórej. Sojusz Demokratyczny (DA) to największy rywal ANC. Niemniej jednak, podczas wyborów w 2005 roku ANC zdołał zapewnić sobie 70% głosów.

Gospodarka

Gospodarka kraju charakteryzuje się olbrzymią przepaścią między bogatymi oraz biednymi. W i wokół większych miast gospodarka jest rozwinięta i nowoczesna. Kapsztad, Port Elizabeth, Durban, Pretoria oraz Johannesburg to pięć najbardziej rozwiniętych obszarów. Poza tymi miastami, bieda jest przytłaczająca. Różnica między bogatymi i biednymi jest większa jedynie w Indiach i Brazylii. Jedną z konsekwencji tych nierówności jest fakt, że RPA jest uznawana za państwo rozwijające się. Na wsi większość ludzi żyje z uprawy roli albo pozostaje bez zatrudnienia. Sektor nieformalny (dla przykładu sprzedaż warzyw czy owoców lub ręcznie wykonanych produktów) rozwinęła się w znacznych stopniu z powodu dużego odsetka bezrobotnych w RPA.

W porównaniu z innymi afrykańskimi krajami, produkcja krajowa w RPA jest bardzo wysoka. Rząd zachęca wykształconą część ludności do zakładania własnej działalności lub fabryk. Ma to w rezultacie pomóc bezrobotnym oraz sprawić, że ludzie zaczną się bogacić. Kraj jest niesamowicie bogaty w różnego rodzaju złoża naturalne. Eksport tych złóż jest szczególnie ważny dla gospodarki południowo-afrykańskiej. Najważniejszymi minerałami są diamenty, mangan, złoto, srebro, miedź, złoża żelaza, chrom oraz uran. Ważnymi partnerami RPA są Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonia oraz Wielka Brytania. RPA importuje głównie środki transportu, maszyny, ropę oraz produkty chemiczne.

Ludność aktywna zawodowo działa głównie w przemyśle, górnictwie oraz usługach. Sektory energetyczny, transportowy oraz usług są wysoko rozwinięte. Ponadto, system prawny, komunikacyjny oraz ogólnie pojęta sieć dystrybucyjna jest dobrze rozwinięta. Rolnictwo dostarcza stosunkowo niewielkiej liczby miejsc pracy. Najpopularniejszymi uprawami jest kukurydza, pszenica oraz trzcina cukrowa. Ważnymi produktami uprawianymi są cytrusy, owoce tropikalne, warzywa, winogrona oraz ziemniaki. Ponadto, istotną rolę odgrywa produkcja mięsa oraz produktów mlecznych. Część ludności uprawia też małże, ostrygi oraz pstrągi.

Rząd południowoafrykański pragnie zwiększyć tempo wzrostu gospodarczego. Ta polityka ma głównie na celu zmniejszenie różnicy między bogatymi oraz biednymi. Niemniej jednak, różnica ta stoi na drodze do rozwoju ekonomicznego. Ponadto, wysoki poziom bezrobocia, epidemia AIDS jest poważnym problemem. Wiele osób umiera w młodym wieku. Korupcja oraz przestępczość są również problemami gospodarczymi.

Walutą w RPA jest Rand (ZAR). 1 euro jest warte około 10 Randów.

Geografia oraz klimat

RPA położone jest na południu afrykańskiego kontynentu. Kraj graniczy z Namibią, Botswaną, Zimbabwe, Mozambikiem, Swazilandem oraz Lesotho. Swaziland jest prawie całkowicie otoczony przez RPA. Ponadto, kraj posiada linię brzegową o długości niemal 3000 kilometrów. Na zachodzie Republika Południowej Afryki leży nad Oceanem Atlantyckim, a na wschodzie styka się z Oceanem Indyjskim. Całkowita powierzchnia lądu należącego do Republiki Południowej Afryki to 1.2 kilometrów kwadratowych. Rzeka Oranje jest najważniejszą rzeką kraju. Inne ważne rzeki to Vaal, Limpopo oraz Tugela.

RPA ma w sumie trzy stolice. Pretoria to stolica administracyjna. Kapsztad jest stolicą legislacyjną, natomiast Bloemfontein jest stolicą sądowniczą. Johannesburg jest najważniejszym miastem kraju. Innymi ważnymi miastami południowoafrykańskimi są Bisho, Kimberley, Mafiken, Nelspruit, Polokwane oraz Ulundi.

Krajobraz RPA jest bardzo zróżnicowany. Część śródlądowa państwa składa się głównie z wysokich płaskowyżów. Obszar ten jest słabo zaludniony. Równiny przybrzeżne są wąskie a wzdłuż brzegów występują urwiste zbocza. Doliny między pasmami górskimi są odpowiednie do uprawy owoców oraz winorośli. Na równinach przybrzeżnych często występują jeziora oraz ujścia rzek. Te obszary ogrywają istotną rolę w rybołówstwie. Północno-zachodnia część RPA to głównie pustynie. Wschodni odcinek wybrzeża to obszar subtropikalny. To tam uprawia się owoce.

Podobnie jak krajobraz, klimat RPA jest bardzo zróżnicowany. Występują różne strefy klimatyczne. Południe i wschód to głównie klimat morski. Cechą charakterystyczną jest to że opady występują w ciągu całego roku. Obszar otaczający Kapsztad posiada klimat śródziemnomorski z gorącymi latami oraz ciepłymi zimami z dużą ilością opadów. Na zachodzie występuje klimat pustynny. Na północy (blisko granicy z Zimbabwe z Mozambikiem) klimat jest subtropikalny z gorącymi latami oraz łagodnymi zimami. Blisko granicy z Botswaną z Zimbabwe występuje klimat stepowy. Wewnątrz lądu, najcieplejszym miesiącem jest styczeń. Na wybrzeżu luty jest najbardziej gorącym miesiącem. Zima rozpoczyna się w czerwcu i z reguły lipiec jest najzimniejszym miesiącem. W całym kraju średnia temperatura w skali roku to 21 stopni Celsjusza. Ogólnie rzecz biorąc występuje niewielka ilość opadów. Wielkość opadów przypada na lato, szczególnie we wschodniej części kraju.

Ruch uliczny oraz infrastruktura

Sieć transportowa w RPA jest bardzo szeroka i dobrze rozwinięta. Nowoczesne autostrady, pociągi oraz lotniska sprawiają, że podróż w tym kraju jest bardzo wygodna. Wiele statków jest przyjmowanych w nowoczesnych portach Republiki Południowej Afryki. Kraj posiada bardzo dogodną lokalizację między Ameryką a Azją. Durban jest najważniejszym portem Południowej Afryki. To także największy port na całym kontynencie. Poza Durbanem, istnieje też wiele innych portów morskich, na przykład: Kapsztad, Port Elizabeth, Wschodni Londyn oraz Richardsbaai.

W RPA, kolej jest używana głównie do transportu dóbr. Istnieją również pociągi pasażerskie. Te z kolei obsługują głównie dalekie dystanse. Spoornet to największa południowoafrykańska firma oferująca usługi kolejowe. Większe obszary zurbanizowane często posiadają własne autobusy oraz sieci kolejowe. Podróż pociągiem jest bardzo wygodna. Szczególnie na długich dystansach, podróż pociągiem jest bardziej popularna niż przemieszczanie się autobusem. Autobusy działają głównie w obrębie niewielkich obszarów. Można również pokonywać niewielkie odległości tzw. taxi-vanem.

Narodową linią lotniczą w RPA są Południowoafrykańskie Linie Lotnicze (SAA). Innymi liniami lotniczymi jest South African Express oraz South African Airlink. Największymi lotniskami są  Lotnisko w Johannesburgu, Lotnisko w Kapsztadzie oraz Lotnisko w Durbanie. Te lotniska operują połączeniami międzykontynentalnymi. Sześć najważniejszych lotnisk narodowych to Lotnisko w Port Elizabeth, Lotnisko w East-London, Lotnisko w George, Lotnisko w Kimberly, Lotnisko w Upington oraz Lotnisko w Bloemfontein. Te lotniska są głównie wykorzystywane do lotów wewnętrznych.

Długie dystanse w RPA mogą być pokonywane łatwo np. wynajętym samochodem. Kraj posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg. Główne miasta oraz sąsiadujące państwa często połączone są autostradami. Istnieją także drogi na których pobierane są opłaty, a także trasy szutrowe. Niestety na drogach RPA często dochodzi do wypadków. Zaleca się nie podróżować nocą. 

Strefa czasowa

RPA leży w strefie Czasu Środkowoafrykańskiego (CAST) (GMT+2). W związku z tym, europejscy turyści nie doświadczą żadnej różnicy czasowej. Warto wziąć pod uwagę, iż lato w RPA przypada na okres zimowy na półkuli północnej i vice versa!

Jedzenie i picie

Dzięki wielu imigrantom, kuchnia południowoafrykańska to prawdziwa mieszanka kultur. Wiele restauracji w RPA nie tylko serwuje tradycyjne dania lokalne, ale również te pochodzące z sąsiadujących krajów afrykańskich. Istnieją także restauracje chińskie oraz włoskie. Jedzenie w lokalach gastronomicznych jest stosunkowo tanie.

Mieszkańcy RPA uwielbiają grillować. To prawdziwi miłośnicy mięsa. 'Boerewors' jest jedynym z dań: mielona wołowina, która jest gotowana lub smażona. Na wybrzeżu można skosztować również dań z ryb. Znanymi afrykańskimi daniami są Bobotie, Potjiekos oraz Biltong. Bobotie to danie mięsne o smaku słodko-kwaśnym. W przeszłości, było ono szczególnie spożywane przez niewolników oraz biednych rolników. Potjiekos to gulasz. Warzywa oraz mięso jest przygotowywane w żeliwnym garnku ustawionym nad ogniskiem. Biltong to z kolei typowa południowoafrykańska przekąska: kawałki wysuszonego (i pikantnego) mięsa.

Południowoafrykańskie wina są doskonałe. Afrykańskie wina są znane na całym świecie. Niemniej jednak to piwo jest narodowym napojem i tym samym można znaleźć wiele jego rodzajów dostępnych na rynku. W wielu miejscach można pić wodę z kranu, ale zaleca się korzystać z wody butelkowanej.

Zakwaterowanie

Kraj oferuje noclegi jedyne w swoim rodzaju! W dużych miastach możesz znaleźć różnorodne hotele za średnią cenę ok. € 30 za dobę hotelową. Ponadto, istnieje wiele sposobów, aby odkryć afrykańską kulturę, np. można skorzystać z zakwaterowania na łonie pięknej, afrykańskiej przyrody. Można również skorzystać z opcji noclegów w rezerwatach dzikiej przyrody. Podróżujący z plecakiem mogą zatrzymać się w hostelach i w miejscowych gospodarstwach. Hostele często kosztują jedynie € 8 za noc. Pondato pensjonaty oferujące śniadanie wliczone w cenę występują na terenie całego kraju. Wzdłuż wybrzeża oraz wzdłuż głównych rzek można znaleźć wiele pól biwakowych. Ponadto, można znaleźć pola przystosowane do samochodów z przyczepami dla tych z podróżujących, którzy nie chcą spać w namiotach.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Republiki Południowej Afryki, zachęcamy do skorzystania z Google, oraz następujących linków:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  South African rand
 • Kierunek jazdy
  Linki
 • Maksymalna prędkość w mieście
  60 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  100 km/h
 • Język
  English, Tswana, Southern Sotho, Afrikaans, Southern Ndebele, Swati, Tsonga, Venda, Xhosa, Zulu
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Avis
 • Alamo
 • Bluu Car Rental
 • Enterprise
 • Bidvest Car Rental
 • Keddy By Europcar
 • First Car
 • Sixt
 • Thrifty
 • Budget
 • Hertz
 • Green Motion
 • FireFly Car Rental
 • Europcar
 • National Car Rental
 • U-Save Auto Rental
 • Carwiz rent a car
 • Bobo Campers
 • Britz Motorhomes
 • Bushlore Africa
 • KEA Campers
 • Maui Motorhomes
 • Dollar Rent a Car
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów RPA