Wypożyczalnia samochodów Teneryfa

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Teneryfa za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Teneryfa.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Teneryfa

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Teneryfa
EasyTerra Wynajem Samochodów Teneryfa jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Teneryfa

Wprowadzenie

Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich oraz jednym z najpopularniejszym miejsc urlopowych dla Europejczyków. Wyspy przynależą do Hiszpanii i sami Hiszpanie przybywają tu chętnie na kilka dni, szczególnie w trakcie Wielkanocy. Najwyższy szczyt Hiszpanii znajduje się właśnie na Teneryfie i jest nim Pico de Teide (3,718 metrów).

Ludność

Liczba mieszkańców na Teneryfie rośnie gwałtownie. W 2004 roku wyspa miała 900,000 mieszkańców, ale już w 2007 roku ma ona sięgnąć miliona.

Położenie

Wyspy Kanaryjskie znajdują się na zachód od wybrzeża Maroko, na Oceanie Atlantyckim. Na wschód od Teneryfy znajduje się Gran Canaria wraz ze stolicą Wysp Kanaryjskich, Las Palmas. Na zachód od Teneryfy znajdziemy z kolei La Palma.

Gospodarka

Głównym źródłem utrzymania Teneryfy jest przede wszystkim turystyka. Świadczy o tym fakt, iż co roku 4.5 miliona ludzi odwiedza tę wyspę. Szczególnie popularnym regionem jest południe, w tym plaże Playa de las Americas oraz Los Cristianos. Na północy leży Puerto de La Cruz, centrum turystyczne znajdujące się jedynie 35 kilometrów od Santa Cruz de Tenerife. Gospodarka Teneryfy jest oparta o handel, z portem będącym ośrodkiem dla eksportu oraz importu. Sam przemysł nie odgrywa dużej roli, za wyjątkiem silnego przemysłu rafineryjnego, blisko Santa Cruz de Tenerife.

Lotniska

Teneryfa posiada dwa duże międzynarodowe lotniska: Lotnisko Reina Sofia na południu oraz Lotnisko Los Rodeos na północy. Reina Sofia jest największym i najbardziej ruchliwym lotniskiem, które obsługuje wiele lotów w okresie wakacyjnym. Los Rodeos z kolei obsługuje głównie połączenia między samymi Wyspami Kanaryjskimi oraz częścią kontynentalną Hiszpanii, choć niekiedy może również oferować loty międzynarodowe.

Transport publiczny

Zielone autobusy Transportes Interurbanos de Tenerife S.A. (TITSA) dojeżdżają do wszystkich miejsc na Teneryfie. Autobusy są nowoczesne i wyposażone w klimatyzację. Ceny są niskie. Ze względu na fakt, iż trasy mają wiele przystanków, podróż może być dość długa. Istnieje szybkie połączenie autobusowe między Playa de las Americas na południu oraz stolicą Santa Cruz na północy.

Ruch uliczny i parkowanie

Drogi na Teneryfie są doskonałej jakości, choć na obszarach górskich mogą być bardzo wąskie, pod nachyleniem i kręte. Droga nadmorska składa się z dwóch autostrad: autopista del sur oraz autopista del norte. Razem stanowią one praktycznie zamknięty krąg. Jezdnia jest węższa jedynie na terenach górzystych. Istnieją plany poszerzenia węższych odcinków celem uzyskania szerokiej autostrady, jednak sprzeciwiają się temu bardzo aktywni działacze na rzecz ochrony środowiska. Pasy do wyprzedzania są bardzo krótkie.

Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich, zarówno z przodu jak i z tyłu. Na niektórych skrzyżowaniach możesz skręcić w prawo na czerwonym świetle. Pozwolenie na manewr będzie oznaczone migającą strzałką. Zwracaj uwagę na przechodniów!

Parkowanie może być dość problematyczne na Teneryfie. W stolicy i w centrach turystycznych parkowanie w dwóch liniach jest dość powszechne. Jeśli w praktyce okaże się, że nie możesz wyjechać, nie martw się: jedyne co musisz zrobić, to trąbić aż pojawi się kierowca, który ruszy swój samochód. Nie możesz parkować wzdłuż krawężników pomalowanych ciągłą linią żółtą; choć trzeba zaznaczyć, że ten zakaz jest dość często ignorowany przez miejscowych.

Jeśli nie chcesz zostawiać samochodu na dłuższy okres czasu, zalecamy skorzystanie z parkingów. Nie tylko jest to bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale również nie będziesz wystawiał auta na działanie bezlitosnego słońca.

Hotele

Na Teneryfie znajdziesz całe mnóstwo hoteli ponieważ jest to bardzo popularna destynacja urlopowa. Jednakże, ta sama popularność sprawia, iż czasem trudno zarezerwować nocleg w miejscu zgodnym z twoimi upodobaniami. Teneryfa przyciąga turystów przez cały rok, więc zaleca się zarezerwować pokój hotelowy z dużym wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Teneryfy, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących linków.

Wszystkie miasta w Teneryfa

EasyTerra Wynajem Samochodów Teneryfa porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: