Wypożyczalnia samochodów Barcelona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Barcelona za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Barcelona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Barcelona
EasyTerra Wynajem Samochodów Barcelona jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Barcelona

Wypożyczalnia samochodów Barcelona
Wypożyczalnia samochodów Barcelona

Wprowadzenie

Barcelona jest jednym z najpopularniejszych portów na Morzu Śródziemnym, stolicą Katalonii (będącą prowincją Hiszpanii. Co się tyczy kultury, handlu oraz sportu, Barcelona stoi na równi z innymi dużymi miastami europejskimi. To sprawia, iż Barcelona oraz Madryt rywalizują między sobą. Jednym z atutów, z którego Barcelona jest szczególnie dumna to dzieła Gaudiego. 

Ludność

Barcelona posiada około 1.5 miliona mieszkańców, co sprawia iż jest to drugie największe miasto w Hiszpanii.

Położenie

Barcelona jest położona w północno-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Miasto znajduje się około 100 kilometrów na północ od Pirenejów. W trochę większej odległości znajduje się granica z Francją oraz Andorą.

Gospodarka

Gospodarka Barcelony opiera się głównie o turystykę. Każdego roku, wielu turystów odwiedza miasto. Barcelona oferuje wiele w kontekście historii, architektury (np. dzieła Gaudiego), kultury, życia nocnego czy gastronomii. W 1992 roku, Barcelona była organizatorem Igrzysk Olimpijskich co przyczyniło się do unowocześnienia wielu części miasta. W 2004 roku, Barcelona była również gospodarzem Uniwersalnego Forum Kultur, co również przyczyniło się pozytywnie do rozwoju gospodarki miasta. Miejski port wpływa również znacząco na poziom rozwoju ekonomicznego.

Lotniska

Lotnisko del Prat  to międzynarodowy port lotniczy Barcelony. Znajduje się ono 12 kilometrów na południowy-zachód od miasta i obsługuje loty bezpośrednie z Ameryki Północnej i wielu innych miast europejskich. Wielu tanich przewoźników, w tym Ryanair, korzystają z Lotniska w Girony, które znajduje się 80 kilometrów na północ od Barcelony. 

Transport publiczny 

Metro jest najlepszym sposobem poruszania się po Barcelonie. 5 linii kolei podziemnej zabierze cię dosłownie "wszędzie". Bilety autobusowe nie są ważne w metrze i vice versa. Najtańszy bilet na autobus to tzw. T-2, który oferuje 10 przejazdów. Ponadto, w mieście kolejka linowa oraz tramwaj miejski, który dziś jest bardziej atrakcją turystyczną niż regularnym środkiem transportu.

Ruch uliczny i parkowanie

Barcelona posiada jednokierunkowe ulice w wielu miejscach, co sprawia, że jazda po mieście może być niekiedy naprawdę wolna. To z kolei nie musi być czymś negatywnym dla odwiedzających miasto. Jednakże, ważne, aby pozostać czujnym; jeśli miniesz zakręt, może zabrać trochę czasu zanim wrócisz do właściwego miejsca.

Znalezienie miejsca do zaparkowania w mieście może być stosunkowo trudne. Nie poddawaj się pokusie, aby zaparkować w miejscu, gdzie jest to zabronione, gdyż może być to kosztowna pomyłka. Najprostszym sposobem jest zaparkować na obrzeżach miasta i dalej poruszać się pieszo, taksówką lub transportem publicznym.

Hotele

W Barcelonie musisz zarezerwować hotel z wyprzedzeniem. Z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w 1992, w mieście powstało wiele nowych hoteli, ale to w niewielkim stopniu polepszyło sytuację. Warto zarezerwować hotel nie tylko w szczytowym okresie, dlatego, że poza sezonem często organizowane są targi a także wystawy, a tym samym hotele wypełniają się szybko i pozostawiając dostępne jedynie te najgorsze.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Barcelony, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujący linków:

Wypożyczalnie samochodów w Barcelona

EasyTerra Wynajem Samochodów Barcelona porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Barcelona, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.