Wypożyczalnia samochodów Tel Awiw

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Tel Awiw za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Tel Awiw

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Izrael
  3. Tel Awiw
EasyTerra Wynajem Samochodów Tel Awiw jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Tel Awiw

Wypożyczalnia samochodów Tel Awiw
Wypożyczalnia samochodów Tel Awiw

Wprowadzenie

Pomimo, że Tel Awiw nie jest największym miastem w Izraelu to odgrywa najważniejszą rolę w państwie. Jest to również najbardziej wysunięte na zachód miasto, można nawet powiedzieć o nim, że jest pozytywnie kosmopolityczne. Miasto zostało założone w 1909 roku jako przeciwieństwo w stosunku do arabskiego miasta Jaffa. To historyczne miasto znajduje się w części południowej Tel Awiwu i znajduje się obecnie w jego obrębie. Miasto znajduje się nad przepięknym Morzem Śródziemnym i posiada piękne piaszczyste plaże. Wzdłuż plaż znajdują się bulwary z wieloma barami i restauracjami. 
W Tel Awiwie znajdziesz mnóstwo architektury w tak zwanym stylu Bauhaus: skromny, funkcjonalny i bez zbędnych elementów.

Ludność

Ludność miasta wzrasta w zastraszającym tempie. W 1922 roku miasto liczyło tylko 15000 mieszkańców. Prawie po 100 latach ta liczba włącznie z przedmieściami urosła do blisko 1,5 miliona, co stanowi jedną czwartą krajowej ludności.

Położenie

Tel Awiw znajduje się w Izraelu nad Morzem Śródziemnym. Miasto zostało zbudowane na południowym brzegu rzeki Jarkon. Stolicą kraju jest Jerozolima znajdująca się 60 kilometrów na południowy wschód od Tel Awiwu. Haifa leży około 100 kilometrów na północ.

Gospodarka

Tel Awiw to koło napędowe gospodarki Izraela. Szczególnie "nowa gospodarka" odgrywa ważną rolę: rozwój oprogramowania i biotechnologia. Ponadto wiele firm jest aktywnych w awionice, elektronice i farmaceutykach. Według Magazynu Newsweek Tel Awiw znajduje się w czołówce 10 miast na świecie zajmujących się technologią. Średni poziom wykształcenia jest bardzo wysoki.

Lotniska

Najważniejsze lotnisko w Tel Awiwie jest również najważniejszym lotniskiem w Izraelu: Międzynarodowe Lotnisko Ben-Gurion znajduje się 25 kilometrów na południowy zachód od miasta przy autostradzie do Jerozolimy. Kursują połączenia autobusowe i kolejowe pomiędzy lotniskiem i miastem, jednakże większość ludzi korzysta z tak zwanych "sherut", współdzielonych taksówek, które czekają, aż uzbiera się 7 pasażerów na pokładzie zanim odjadą. Czas podróży do miasta Tel Awiw z lotniska to około 20 minut.
Inne lotnisko miasta, Sde Dov, wykorzystywane jest wyłącznie do lotów krajowych. Kursuje tu między innymi regularne połączenie z nadmorskim kurortem Eliat nad Zatoką Akaba na samym krańcu południowego Izraela.

Transport publiczny

Z powodu poważnych problemów z ruchem miejskim w Tel Awiwie rozpoczęto budowę systemu metra. Pierwsze pociągi powinny jeździć od 2012 roku, jednakże tego rodzaju inwestycje często wiążą się z opóźnieniami w Izraelu. Na razie będziesz musiał skorzystać z autobusu. Jeżdżą one często i punktualnie, o ile duży ruch uliczny im na to pozwoli. Bilet dzienny ważny jest od 9 rano po godzinach szczytu. Większość autobusów kursuje po okręgu, który zaczyna i kończy się w centralnym dworcu autobusowym, obok głównej stacji kolejowej.

Autobusy regionalne odjeżdżają z gigantycznej stacji autobusowej na południu Tel Awiwu ("Tahana Merkazit") w  pobliżu stacji kolejowej Hahaganah.
Autobusy nie kursują w Szabat (od piątku po południu do soboty wieczorem), jednak wciąż dostępne są "sherut". Te minibusy kursują stałymi trasami i możesz wsiąść lub wysiąść gdziekolwiek będziesz chciał.

Ruch miejski i parkowanie

Tel Awiw ma szerokie ulice i bulwary, jednak w trakcie godzin szczytu ruch miejski ma tendencję do korkowania się. Oprócz tego kierowcy w Tel Awiwie mają niecierpliwy i agresywny styl jazdy. Nie jest rzadkim zjawiskiem, by kierowca wyprzedzał poboczem. Większość atrakcji, barów i restauracji znajduje się obok siebie, co oznacza, że jazda samochodem do centrum miasta nie jest konieczna.

Miasto jest węzłem ruchu drogowego w Izraelu. Doskonałe autostrady prowadzą na północ (Haifa, autostrada numer 2), na wschód (Jerozolima, autostrada numer 1) i na południe (Beer Sheva, autostrady 4 i 20).

Znalezienie miejsca do parkowania może sprawiać trudności. Parkuj tylko tam, gdzie są niebieskie lub białe linie na chodniku. Wszystkie inne kolory wskazują na zakazy parkowania. Potrzebujesz specjalnej karty, która będzie wskazywała, którego dnia i o której godzinie zaparkowałeś swój samochód. Można je kupić w kioskach, na stacjach benzynowych i pocztach.

Lepiej jest parkować samochód na jednym z wielu nieformalnych stref parkowania na przykład w pobliżu plaży na południe od Opera Tower i wzdłuż drogi do Jaffa.

Hotele

W centrum miasta dostępny jest szeroki zakres zakwaterowania: od prostych schronisk młodzieżowych po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele. Szczególnie na słynnej ulicy Hayarkon i w jej okolicy dostępnych jest wiele zakwaterowań. Niemniej jednak polecamy zarezerwować pokój w hotelu z wyprzedzeniem. Tel Awiw to popularny kierunek podróży zarówno dla krajowych jak i zagranicznych turystów. Przyciąga również wielu podróżujących biznesmenów.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Tel Awiwie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Tel Awiw

EasyTerra Wynajem Samochodów Tel Awiw porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Izrael, ale w mieście innym niż Tel Awiw, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Izrael stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Izrael chciałabyś wypożyczyć samochód.