Wypożyczalnia samochodów Faro

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Faro za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Faro

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Faro
EasyTerra Wynajem Samochodów Faro jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Faro

Wypożyczalnia samochodów Faro
Wypożyczalnia samochodów Faro

Wprowadzenie

Faro to stolica Algarve (prowincja w Portugalii). Miasto jest prawdziwym ośrodkiem handlowym i transportowym. Ponadto, Faro jest miastem godnym odwiedzenia dla każdego turysty. 

Ludność

Faro posiada 42,000 mieszkańców, co sprawia, iż jest to 22 największe miasto w Portugalii.

Położenie

Faro znajduje się po środku południowego wybrzeża Portugalii. Stolica Algarve znajduje się u ujścia wielu wydm oraz plaż. Na północ od Faro znajduje się górzysty obszar, który jest również bardzo interesujący dla turystów. W odległości mniej niż 100 km na wschód od Faro znajduje się granica z Hiszpanią. 

Gospodarka

Gospodarka Faro zależy w dużej mierze od transportu. Faro to prawdziwie zagłębie transportowe ze swoimi doskonałymi udogodnieniami oraz lokalizacją. Do Faro można dostać się łódką, ciężarówką/samochodem, pociągiem oraz samolotem. Ponadto, wiele firm posiada swoje siedziby właśnie w tym nadmorskim mieście. To prawdziwe centrum handlowe dla całej prowincji Algarve.

Kolejnym filarem gospodarki Faro jest turystyka. Każdego roku, wielu turystów odwiedza portugalskie Algarve, wielu z nich podróżując przez Faro lub zatrzymując się tu celem spędzenia urlopu.

Lotniska

W ciągu całego roku, Lotnisko Faro oferuje loty do Lizbony. Te loty występują często kilka razy w ciągu dnia. W okresie szczytowym, między lipcem a wrześniem, istnieją także loty bezpośrednie między Faro a Porto (mimo że nie ma bezpośredniego lotu w druga stronę). Air Portugalia oraz TAP Air Portugal to dwie linie lotnicze, które korzystają z lotniska w Faro. W szczycie sezonu, istnieje także wiele połączeń lotniczych z innymi europejskimi miastami. 

Transport publiczny

Z Faro istnieje dobre połączenie kolejowe, między innymi, do Lizbony. Ponadto, dwa miasta łączy także dobrze utrzymana droga. Możesz dostać się do innych miast z Faro podróżując choćby łodzią. Z lotniska możesz dojechać do centrum i z powrotem dzięki autobusom kursującym kilka razy dziennie. Autobus Eva to autobus przewoźnika miejskiego w Faro, który oferuje między innymi bilety dzienne.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Ze względu na rozmiar miasta, jazda po Faro nie jest zbyt trudna, chociaż i tu dość przygodowy sposób jazdy Portugalczyków wymaga odrobiny cierpliwości i przyzwyczajenia się. Jednakże, nie będzie to zbyt dużym problemem. Jeśli chodzi o parkowanie, jest mało prawdopodobne aby mieć z tym trudności, chociaż w szczycie sezonu może to byś trochę bardziej skomplikowane (i trochę droższe). Mądrym rozwiązaniem może okazać się zostawienie samochodu na obrzeżach miasta i zwiedzanie go pieszo.

Hotele

W Faro, ceny i dostępność miejsc hotelowych zależą od sezonu. W lipcu i sierpniu ceny są najwyższe i dostępność jest najniższa. W styczniu i lutym sytuacja jest odwrotna. Oznacza to, iż w szczycie sezonu, zalecamy uprzednią rezerwację hotelu.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Faro, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Faro

EasyTerra Wynajem Samochodów Faro porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Portugalia, ale w mieście innym niż Faro, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Portugalia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Portugalia chciałabyś wypożyczyć samochód.