Wypożyczalnia samochodów Azory

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Azory za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Azory.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Azory

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Wypożyczalnia samochodów Azory
EasyTerra Wynajem Samochodów Azory jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Azory

Wprowadzenie

Azory są grupą wysp o pochodzeniu wulkanicznym położoną na Oceanie Atlantyckim. To duży archipelag o długości ponad 600 kilometrów. Cały obszar morski między tymi wyspami stanowi specjalną strefę ekonomiczną, która liczy w sumie 1.5 miliona kilometrów kwadratowych. Każda z wysp posiada swój własny charakter, ale wszystkie są skaliste i posiadają piękne zatoki oraz urocze laguny.

Ludność

Na 9 zaludnionych wyspach Azorów mieszka w sumie 250,000 mieszkańców. Ponad połowa z nich rezyduje na głównej wyspie São Miguel.

Położenie

Azory znajdują się na Oceanie Atlantyckim, około 1500 kilometrów na zachód od portugalskiej części kontynentalnej oraz około 3,300 kilometrów od wybrzeża Ameryki Północnej. Wulkan Pico znajdujący się na wyspie o tej samej nazwie jest nie tylko najwyższym szczytem Azorów, ale także samej Portugalii.

Gospodarka

Hodowla zwierząt (na potrzeby przemysłu mleczarskiego oraz produkcji mięsa) ma olbrzymie znaczenie dla miejscowej gospodarki. Jednakże mieszkańcy żyją też po trosze z uprawy roli na raczej mało "owocowych" wyspach azorskich: rosną tam między innymi winogrona, ananasy oraz banany. Uprawa herbaty oraz buraków cukrowych ma mniejsze znaczenie.

Komercyjne rybołówstwo skupia się głównie na tuńczyku, który jest puszkowany i wysyłany na eksport. Mieszkańcy wyspy Pico polują aktywnie na wieloryby. Dzisiaj, poszukiwanie wielorybów (oraz delfinów) to atrakcja turystyczna. Turystyka jest niezaprzeczalnym źródłem dochodów w Azorach.

Lotniska

Każda z 9 zaludnionych wysp posiada lotnisko, ale najważniejsze z nich to port lotniczy Jana Pawła II blisko stolicy Ponta Delgada na głównej wyspie São Miguel. Z wysp odlatują loty do Europy oraz Ameryki Północnej.

Transport publiczny

Wszystkie wyspy, poza Corvo, oferują transport autobusowy. Na São Miguel, Terceira oraz Pico autobusy odjeżdżają regularnie oraz na czas, ale na mniejszych wyspach autobus jeździ jedynie dwa lub trzy razy w ciągu dnia i nie w trakcie weekendu. Aby poruszać się między wyspami, możesz wybrać między samolotem lub promem. Prom pływa jedynie między głównymi wyspami.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Aby zwiedzać większe wyspy takie jak São Miguel czy Terceira, samochód do wynajęcia jest idealnym środkiem lokomocji. Weź pod uwagę, iż drogi są wąskie, strome i kręte.

Hotele

Na Azorach istnieje bardzo duża oferta zakwaterowania uwzględniająca wszystkie przedziały cenowe. Od bardzo podstawowych pól biwakowych poprzez luksusowe hotele na większych wyspach. Postaraj się spędzić noc w tzw. "quinta" (zwykle będącą domem bogatego rolnika).

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Azorów, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Azory

EasyTerra Wynajem Samochodów Azory porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: