Wypożyczalnia samochodów Korfu

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Korfu za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Korfu.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Korfu

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Grecja
  3. Wypożyczalnia samochodów Korfu
EasyTerra Wynajem Samochodów Korfu jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Korfu

Wprowadzenie

W języku greckim wyspa Korfu znana jest jako Kérkyra. Historycznie rzecz ujmując, to bardzo interesująca wyspa, która ze względu na swoje strategiczne położenie była często obiektem zaciętych walk. Podczas drugiej wojny światowej, wiele szkód zostało tam poczynionych w wyniku bombardowań niemieckich. Podczas zimy na wyspie spada dużo deszczu co sprawia, że Korfu jest bardzo zielonym regionem. Ponadto, wyspa posiada piękne, piaszczyste plaże, krystaliczną wodę oraz urokliwe wioski. Na północy wyspy znajduje się wysoka góra Pandokrator (906 metrów).

Ludność

Wyspa posiada 115 tysięcy mieszkańców z których połowa mieszka w mieście, którego nazwa pochodzi od nazwy samej wyspy. Część mieszkańców to obcokrajowcy, szczególnie Brytyjczycy żyjących w związku z Greczynkami bądź Grekami. Ponadto, wyspę zamieszkuje grupa Holendrów, którzy ufundowali na miejscu holenderską szkołę. Stolica wyspy ulokowana jest na wschodnim wybrzeżu.

Położenie

Korfu znajduje się na Morzu Jońskim, na zachód od greckiej części kontynentalnej a także częściowo wybrzeża albańskiego. Wyspa posiada 62 kilometry długości, a także maksymalnie 28 kilometrów szerokości. To najbardziej na północ wysunięta wyspa spośród Wysp Jońskich, w których skład wchodzą także Zakynthos oraz Kefalonia. Wokół Korfu znaleźć można wiele małych wysepek, czasem nie wiele większych niż zwykle skały. 

Gospodarka

Korfu jest bardzo popularnym miejscem urlopowym już od dłuższego czasu. Bogaci Włosi oraz reszta Europejczyków odwiedzali już wyspę na początku zeszłego wieku, a wraz z nimi niemiecki cesarz Wilhelm II. A zatem nie jest to wyspa, która zaczęła być chętnie odwiedzana dopiero po eksplozji masowej turystyki. Rocznie, wyspa jest obierana za cel przez miliony obcokrajowców. Oznacza to, iż turystyka jest bardzo ważnym źródłem dochodów, tj. takim, który dostarcza zatrudnienia ponad połowie aktywnej zawodowo ludności.

Pierwotnie, uprawa oliwek była głównym zajęciem mieszkańców. Wyspa jest pełna drzew oliwnych. Wielu ludzi, którzy latem pracują w turystyce, zimą przerzuca się na oliwki. Większość oliwek jest przetwarzanych na oliwę z oliwek. Ponadto, na terenie wyspy znajdują się plantacje pomarańczy oraz cytryn,  a także oczywiście winnice. Ostatecznie, rybołówstwo w mniejszym stopniu przyczynia się również do poziomu dochodów wyspy.

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko na Korfu (Ioannis Kapodistrias) znajduje się 3 kilometry na południe od stolicy. Oferuje ono głównie połączenia lokalne do Aten oraz Salonik znajdujących się na greckiej części kontynentalnej. W okresie letnim z wyspy wylatuje też wiele lotów czarterowych.

Transport publiczny

Dworzec autobusowy Korfu znajduje się przy skrzyżowaniu Platia i Theotoki, również znanym jako Plac San Rocco. Niebieskie autobusy oferują głównie połączenia wewnątrz miasta i w jego najbliższych okolicach. Niedaleko znajduje się kolejny dworzec autobusowy, skąd odjeżdżają zielone autobusy do innych miejscowości takich jak Sidari, Ipsos, Kavos oraz Palaiokastritsa.

Wyspa posiada wiele połączeń promowych. Niewielkie, tradycyjne promy odpływają ze starej zatoki (Paleo Limani) do wyspy Paxos oraz do Igoumenitsa znajdującej się na kontynencie. 

Nowe promy, a wśród nich szybkie poduszkowce ("latające delfiny") opuszczają nową zatokę (Nea Limani) i płyną do miejscowości na greckim kontynencie oraz innych miejscowości we Włoszech (Wenecja, Ankona, Bari, Brindisi) oraz Albanii (Sarande).

Ruch uliczny oraz parkowanie

Na wyspie znajdują się dwie główne drogi, GR-24 (z Korfu do Palaiokastritsa na północnym-zachodzie) oraz GR-25 (ze stolicy do Lefkimi na południowym-wschodzie). Te drogi znajdują się w dobrym stanie. Jeśli ktoś chce cię wyprzedzić, powinieneś trzymać się prawej strony najbardziej jak to możliwe. Osoba, która będzie cię chciała wyprzedzić da ci znać trąbiąc uprzednio bądź korzystając ze świateł.

Poza głównymi drogami, na terenie wyspy znajdziesz tylko niewielkie, szutrowe drogi. Jedź ostrożnie, gdyż niewielkie kamienie mogą zniszczyć  podwozie twojego wypożyczonego samochodu. W wioskach oraz samej stolicy ruch może być naprawdę znaczący. W niektórych wioskach zainstalowano światła, aby zapobiec zastojom. Czasem zabiera naprawdę dużo czasu zanim pojawi się ponownie zielone światło.

Poza samym miastem Korfu, parkowanie jest łatwe na terenie całej wyspy. Czasem możesz zaparkować swój samochód nawet na plaży!

Hotele

Jako typowa wyspa turystyczna, Korfu posiada wiele hoteli. Okres szczytowy przypada na kwiecień-październik. W tym okresie koniecznie zarezerwuj swój pokój z wyprzedzeniem. Zimą nie jest to aż tak koniecznie, ale na pewno zalecane jeżeli masz upatrzony jakiś konkretny hotel. Większość kurortów oraz pól z bugalowami znajduje się na północnym-wschodzie wyspy. Na południowym-zachodzie, w okolicach Kavos, przebywają głównie młodzi turyści.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Korfu, zalecamy skorzystanie z Google (Korfu) oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Korfu

EasyTerra Wynajem Samochodów Korfu porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: