• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Portugalia za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Portugalia

EasyTerra Wynajem Samochodów Portugalia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Portugalia

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Portugalia.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Portugalia?

Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Informacja o lokalizacji dla Portugalia

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Portugalia, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 156 punktów odbioru w Portugalia. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Portugalia to popularna destynacja dla urlopowiczów. Ten kraj położony na zachodzie Europy oferuje przyjezdnym piękne plaże, dobrej jakości zakwaterowanie oraz niesamowitą przyrodę. Miasta takie jak Lizbona i Porto są z pewnością godne odwiedzenia, a na miejscu można skosztować też wyśmienitej kuchni śródziemnomorskiej. Słoneczna pogoda sprawi, że podróż do tego kraju będzie bez zarzutu.

Historia

Pierwszymi mieszkańcami dzisiejszej Portugalii byli Celtowie oraz Luzytanie. Od 200 r. p. n. e., kraj był zamieszkiwany przez Rzymian, którzy zostali w nim na kolejne 600 lat. Po krótkiej dominacji plemion germańskich, islamscy Maurowie przejęli kontrolę nad tymi terenami. Okupacja Maurów trwała wiekami.

Królestwo Portugalii pojawiło się na mapie w XII wieku. Portugalia odłączyła się od Galicji, a burgundzki rycerz Henryk ogłosił jej niepodległość. Kiedy rycerz umarł, zastąpił go jego syn Afonso Henriques. To on został pierwszym oficjalnym królem Portugalii. W 1385 roku, Jan I został królem Portugalii. Zdołał on zapobiec podbiciu kraju przez sąsiednie państwa. Henryk Żeglarz był synem Jana I. Odbył on wiele wypraw odkrywczych, które były istotne dla konstrukcji globalnego imperium Portugalii. 

W XV i XVI wieku, Portugalia stała się potęgą kolonialną. Na początku XVI wieku, Portugalia okupowała obszary Afryki, Ameryki oraz Bliskiego Wschodu. Niemniej, Filip II z Hiszpanii przejął kontrolę nad Portugalią w 1580 roku. Hiszpańska okupacja trwała do 1640 roku. Książę Bragançy dokonał zamachu stanu i przejął tron mianując się Janem IV. W 1775 roku stolica Lizbona została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi, które zniszczyło miasto oraz inne części kraju. 

W 1807 roku Portugalia została podbita przez Napoleona i jego armię. Z pomocą Wielkiej Brytanii Portugalia zdołała wyprowadzić ostatnie oddziały francuskie z kraju w 1812 roku. Między 1808-1821 Rio de Janeiro w Brazylii było stolicą Portugalii. W 1822 roku Brazylia ogłosiła niepodległość. To poskutkowało z kolei przeniesieniem stolicy Portugalii z powrotem do Lizbony.

Wiek później (1910 rok) monarchia przestała istnieć. Portugalia stała się republiką, a Teófilo Braga został pierwszym prezydentem. Ten okres charakteryzował się polityczną niestabilnością. Wiele rządów następowało jeden po drugim i niemniej niż dziewięciu prezydentów ustąpiło. Wkrótce doszło do wybuchu pierwszej wojny światowej. Niestabilna pod względem ekonomicznym Portugalia stanęła po stronie aliantów. W trakcie prawicowej rewolucji w 1926 roku doszło do obalenia republikańskiego rządu.

Antonio de Oliveira Salazar był prezydentem Portugalii do 1968 roku. Jego polityka była połączeniem katolickiego korporacjonizmu oraz faszyzmu. W trakcie hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939) wsparł on Franco. Podczas drugiej wojny światowej, Portugalia pozostała neutralną. Później, Portugalia stała się jednym z twórców NATO (Pakt Północnoatlantycki). Rządy Salazara charakteryzowały się wojnami kolonialnymi. Jego reżim pozostawał w izolacji na arenie międzynarodowej.

W trakcie Rewolucji Goździków w 1974 roku, prawicowe przywództwo Salazara dobiegło końca. Portugalia przyjęła ustrój demokratyczny. Prawicowe i lewicowe rządy następowały kolejno po sobie. W 1986 roku Portugalia stała się członkiem Unii Europejskiej (UE). W latach 90-tych państwo oddało Chinom swoją kolonię Macau. Od tego czasu Portugalia nie jest już potęgą kolonialną.

Społeczeństwo i kultura

Portugalia ma ponad 10 milionów mieszkańców. Kraj jest rzadko zaludniony oraz posiada ujemny przyrost naturalny. Wiele Portugalczyków wyemigrowało w latach 60-tych. W dekadzie lat 70-tych Portugalia znów stała się miejscem atrakcyjnym do życia i wiele osób wróciło. Obecnie, wielu Portugalczyków (około trzech milionów) przebywa z powodów ekonomicznych w krajach takich jak Francja, Niemcy, USA, Kanada czy Wenezuela. Imigranci stanowią pięć procent ludności w Portugalii. Większość imigrantów pochodzi z Ukrainy, Brazylii, Republiki Zielonego Przylądka oraz Angoli. Ponadto, wiele osób mieszka w Portugalii nielegalnie. Większość rezyduje w dużych miastach takich jak: Lizbona, Porto, Braga, Aveiro czy Coimbra.

Około 97% Portugalczyków jest wyznawcami religii rzymskokatolickiej. Ponadto, kraj zamieszkiwany jest przez protestantów, muzułmanów, hindusów oraz żydów. Portugalski jest oficjalnym językiem. Jest on używany na terenie całego kraju (za wyjątkiem małych wiosek). Portugalski jest językiem romańskim, który przypomina hiszpański. Na całym świecie, ponad 160 osób mówi po portugalsku.

Architektura jest jedną z cech charakterystycznych kultury portugalskiej. Łączy ona w sobie wpływy wielu kultur, które pojawiły się na obszarze kraju (szczególnie kultury rzymskiej i mauretańskiej). Ten wpływ jest także widoczny podczas portugalskich świąt, w muzyce czy literaturze. Portugalia słynie z Fado. Jest to rodzaj muzyki charakterystyczny dla tego kraju. Jest to także szczególny sposób śpiewania i odgrywa on ważną rolę w życiu ludności Portugalii. Piłka nożna jest najważniejszym sportem. Ponadto, wiele innych dyscyplin jest także praktykowanych. Portugalczycy kochają swoje święta i mają ich w nadmiarze. Są ludźmi przyjaznymi i są znani ze swojej pracowitości.

Sytuacja polityczna

Portugalia posiada ustrój demokracji parlamentarnej. Czterema filarami portugalskiej polityki są prezydent, parlament, rząd oraz sądy (wysokie). Konstytucja stoi na straży rozdzielności władzy. Rząd odpowiada przez prezydentem oraz parlamentem. Prezydent jest wybierany co pięć lat w wyniku wyborów powszechnych. Parlament składa się z jednej izby liczącej 250 członków.

Rząd został utworzony przez PS. Jest to partia socjalistyczna. Anibal Cavaco Silva jest prezydentem Portugalii od 2006 roku. Jest on członkiem PSD, tj. partii konserwatywnej. PS jak PSD są przyjazne gospodarce rynkowej a także jedności europejskiej. Od 2005 roku José Socrates jest premierem. Premier jest mianowany przez prezydenta.

Ogólnie rzecz ujmując, Portugalczycy mają pozytywny stosunek wobec Europy. Pomimo faktu iż aborcja jest nielegalna, kwestia ta będzie podnoszona w przyszłości. Prawa osób homoseksualnych także ulegają polepszeniu. Od 1976 roku kobiety mogą głosować w wyborach.

Gospodarka

Portugalia posiada gospodarkę rynkową. Członkowstwo w Unii Europejskiej od 1986 roku przyniosło Portugalii wiele korzyści. Bezrobocie spadło, a kraj stał się najszybciej rozwijającą się gospodarką UE. Jednakże, kraj posiada ujemny bilans handlowy a inflacja jest wysoka. Celem obecnego rządu jest wprowadzenie elementów liberalizmu do gospodarki, prywatyzacja a także ograniczenie biurokracji. To powinno poprawić konkurencyjność Portugalii.

Sektor usługowy jest bardzo ważny dla gospodarki tego kraju. Jego kluczową częścią jest turystyka. Każdego roku, 10-20 milionów odwiedza ten kraj. Wadą tej sytuacji jest możliwość oparcia tej ekonomii tylko na turystyce. Sektor przemysłowy również daje zatrudnienie dużej rzeszy profesjonalistów. Większość firm jest mała, a przemysł nie jest tak rozwinięty jak w innych krajach Unii Europejskiej. Ważnymi gałęziami przemysłu są tekstylia, przemysł stoczniowy, przetwórstwo rybne (puszki), produkcja wina oraz przemysł petrochemiczny. Istotnymi partnerami handlowymi Portugalii, między innymi, są USA, Hiszpania oraz Niemcy. Kraj eksportuje wino, tkaniny, ubrania, puszki rybne a także korek (Portugalia kontroluje 50% światowego rynku produkcji korka). Ważnymi produktami importowanymi jest ropa, maszyny, żelazo i stal.

Rolnictwo także odgrywa ważną rolę w gospodarce. Dzięki finansowemu wsparciu UE, Portugalia jest w stanie zmodernizować swój sektor rolniczy oraz zwiększyć produkcję. Rolnictwo oraz uprawa winorośli wytwarzają takie produkty jak oliwa z oliwek, wino, pszenica oraz kukurydza. Wino Porto jest szczególnie chętnie eksportowanym produktem. Rybołówstwo jest również istotnym elementem w krajowym przemyśle spożywczym. Przemysł wydobywczy dostarcza niewielu surowców.

Geografia i klimat

Portugalia znajduje się na zachodnim końcu Europy. Razem z Hiszpanią tworzy Półwysep Iberyjski. Na północy i wschodzie Portugalia graniczy z Hiszpanią, na południu i zachodzie styka się z Oceanem Atlantyckim. Powierzchnia Portugalii zajmuje ponad 92,000 kilometrów kwadratowych. Jej linia brzegowa liczy 950 kilometrów długości (włączając w to wyspy). Wybrzeże charakteryzuje się pięknymi plażami, wydmami oraz skałami. Pod tym względem szczególnie znany jest Algarve (południowy odcinek wybrzeża).

Azory oraz Madera są częścią Portugalii. Te wyspy znajdują się na Oceanie Atlantyckim. Na niektórych z wysp znajdują się czynne wulkany. Portugalia jest przedzielona na pół przez rzekę Tag (Tejo). Krajobraz na północy jest górzysty. Południe składa się głównie z obszarów ze wzgórzami (poza obszarami wybrzeża). Najwyższczy szczyt kraju znajduje się na wyspie Pico. Szczyt Ponta do Pico mierzy 2,351 metrów. Obok Tagu, Douro jest kolejną dużą rzeką. Inne rzeki to Guadiana, Minho, Mondego czy Sado. Stolicą Portugalii jest Lizbona, która posiada prawie trzy miliony mieszkańców. Inne ważne miasta to Porto, Amadora, Braga, Coimbra czy Funchal.

Największa część Portugalii posiada klimat śródziemnomorski. Latem jest gorąco i sucho, a zimy są chłodne i deszczowe. Algarve posiada ponad 3000 godzin słońca w roku. Na południu Portugalii klimat jest cieplejszy i suchszy niż na północy. Średnia temperatura na lądzie wynosi 15 stopni Celsjusza na północy i 18 na południu. To sprawia, ze Portugalia jest jednym z najcieplejszych krajów Europy. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem a temperatury na lądzie mogą osiągnąć nawet 40 stopni Celsjusza.

Częstsze susze są problemem, któremu kraj musi stawić czoła. Rosnąca ilość susz często prowadzi do pożarów lasów w okresie letnim.

Ruch uliczny oraz infrastruktura

Liczba samochodów oraz uprzemysłowienie zwiększyło się szczególnie w ciągu ostatnich lat. Od 1990 roku wprowadzono też wiele udoskonaleń w zakresie transportu. Sieć dróg liczy aktualnie 70,000 kilometrów i znajduje się w dobrym stanie. W szczególności drogi między dużymi miastami są dobrze utrzymane. W Portugalii jeździ się po prawej stronie. Ograniczenia prędkości są wyznaczone w kilometrach. Transport publiczny jest w dużej mierze w rękach państwowej firmy Rodoviária Nacional (RN). Ponadto, usługi są również świadczone przez prywatnych przewoźników. Transport publiczny jest rozbudowany zwłaszcza w dużych miastach.

Długość sieci tras kolejowych liczy ok. 2,850 km. Podróżowanie pociągiem nie jest zbyt drogie. Państwowe koleje (CP) oferują trzy rodzaje usług. Istnieją pociągi które zatrzymują się niemal wszędzie (regionalne) oraz te, które zatrzymują się tylko w dużych miastach (Intercidade). Między Lizboną a Porto istnieje szybki pociąg (Rapido). Lizbona oraz Porto posiadają także dobre połączenia metrem. Konstrukcja połączenia TGV między Porto, Lizboną a Madrytem (Hiszpania) została zaplanowana na 2008 rok.

Najważniejszymi lotniskami są Lizbona (Lotnisko Portela - Lizbona), Faro (Lotnisko Faro) and Porto (Lotnisko w Porto). Dwa ostatnie lotniska zostały ostatnio ulepszone. Najważniejszymi lotniskami na wyspach portugalskich są Madera (Lotnisko - Madera), Porto Santo (Lotnisko w Porto Santo) oraz Ponta Delgada (Lotnisko Ponta Delgada).

Porty morskie są szczególnie ważne dla Portugalii. Wiele produktów jest transportowanych drogą morską. Dwoma głównymi portami jest Lizbona oraz Porto. Z Lizbony co 15 minut odpływa prom do przedmieść Cacilhas przemierzający rzekę Tag.

Strefa czasowa

Portugalia leży w strefie czasu środkowoeuropejskiego (GMT). Oznacza to, że czas w Portugalii posiada godzinne przesunięcie (wcześniejsze) w stosunku do reszty kontynentu europejskiego. Wiosną, zegary są przesuwane o godzinę do przodu. 

Jedzenie & Picie

Kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana. Istnieje wiele dań śródziemnomorskich. Wiele z nich przygotowuje się ze świeżych ryb. Krab, homar, krewetki ale także tańsze sardynki są często spożywane. Posiłki są przygotowane na wiele sposobów. Często zależy to od regionu. Dobrze znanym portugalskim daniem jest bacalhau: ususzony i słony dorsz. Wielu Portugalczyków zaczyna swój posiłek od zupy. Kuchnia portugalska posiada również wiele dań mięsnych zawierających: wołowinę, wieprzowinę, jagnięcinę czy drób. Na północy kraju mięso jest często duszone w glinianym garnku (a pacura). Wiele posiłków jest przygotowywanych z oliwy z oliwek. W restauracjach istnieje zwyczaj zostawiania 10%-ego napiwku. Oficjalnie, napiwki są wliczone do rachunku.

Portugalia produkuje wiele wspaniałych win, które są popularnym napojem. Szczególnie wino Porto jest znanym produktem eksportowym, a Portugalczycy są z niego bardzo dumni. Wina są produkowane z winogron zbieranych z portugalskich zbocz górskich. Są z reguły bardzo dobrej jakości i charakteryzują się różnorodnością od zadawalających do bardzo ekskluzywnych. Jako regułę przyjęto picie wina z bieżącą wodą. Czasem posiada ona chlorowy posmak. W tym przypadku, zaleca się użycie wody mineralnej. Szczególnie poza miastami, warto korzystać z wody butelkowanej.

Zakwaterowanie

Portugalia jest ukierunkowana na miliony turystów, które odwiedzają ją co roku. Kraj posiada wiele rodzajów zakwaterowania. Istnieje możliwość skorzystania między innymi z domków wypoczynkowych, pokojów gościnnych, hoteli, zajazdów oraz pól kempingowych. Warto polecić wyjątkowe pola kempingowe pośród winnic, ale również bardzo duże i luksusowe pola dla biwakowiczów. Zakwaterowanie w Portugalii jest znane ze swojej dobrej jakości. Algarve jest popularną destynacją urlopową. To tutaj, wielu turystów korzysta z pięknych plaż, słońca oraz morza.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Portugalii, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  Portuguese
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • BeRent
 • Rent a star
 • Thrifty
 • Enterprise
 • Drivalia
 • Guerin
 • Europcar
 • Alamo
 • Keddy By Europcar
 • Budget
 • Drive On Holidays
 • Ilha Verde Rent a Car
 • Record Go
 • Sixt
 • YorCar
 • Dollar Rent a Car
 • wheego
 • Avis
 • Global Rent a Car
 • Goldcar
 • Hertz
 • Bravacar
 • OK Mobility
 • Turisprime
 • Goldcar Key'n Go
 • Centauro
 • SurPrice car rentals
 • Green Motion
 • Klass Wagen
 • FireFly Car Rental
 • InterRent
 • Payless Car Rental
 • Drive and go
 • Rhodium Car Rental
 • Drive4Less
 • Rent-A-Car Auto Turística Faialense
 • CRC car rental company
 • CITROEN
 • AVIS Car-Away
 • Unidas
 • Auto Rent
 • National Car Rental
 • Autounion Car Rental
 • Abbycar
 • McRent
 • Carwiz rent a car
 • Flizzr
 • Your Rent
 • Localiza Car Rentals
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia