• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Korsyka

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Korsyka za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Korsyka

EasyTerra Wynajem Samochodów Korsyka jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Korsyka

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Korsyka.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Kiedy zarezerwować wynajem samochodu w Korsyka

Lokalizacje wynajmu samochodów w Korsyka

EasyTerra Wynajem Samochodów porównuje ceny za wypożyczenie samochodu w poniższych lokalizacjach

Informacja o lokalizacji dla Korsyka

Wprowadzenie

W przeszłości Korsyka była polem rozgrywek o wpływy w regionie. Dopiero od 1768 roku jest francuską wyspą. Zanim do tego doszło, była zarządzona przez Genuę przez 500 lat, a jeszcze wcześniej należała do Królestwa Pizy. To piękna wyspa o różnorodnym krajobrazie, gdzie zarówno miłośnicy sportów wodnych (plaże, nurkowanie, żeglarstwo), wędrowcy jak i wspinacze mogą znaleźć coś dla siebie.

Ludność

Na Korsyce zamieszkuje ponad 300 000 ludzi. Ponad połowa żyje w dwóch miastach: Ajaccio i Bastia (oba mające ponad 75 000 mieszkańców).

Położenie

Korsyka ma ponad 180 kilometrów długości oraz maksymalnie 83 kilometry szerokości. Wyspa znajduje się na południe od włoskiej Sardynii. Jest od niej oddzielona Cieśniną Świętego Bonifacego. W najwęższym punkcie wyspy oddziela jedynie 11 kilometrów. Korsyka jest bardzo górzystą wyspą, której najwyższym szczytem jest Monte Cinto (2706 m). Ponadto na wyspie znajduje się jeszcze 20 innych szczytów, których wysokość przekracza 2000 metrów. Większość terenu jest chroniona w ramach rezerwatu przyrody (Parc Naturel Régional de Corse).

Gospodarka

Przyjazny klimat, piękny krajobraz i atrakcyjne plaże czynią Korsykę typową atrakcją turystyczną. Turystyka skoncentrowana jest głównie wokół Porto Vecchio i Bonifacio na południu oraz blisko Calvi na północnym zachodzie. Pozostałe tereny wyspy nie są wyraźnie naznaczone wpływem turystyki.

Na Korsyce wytwarza się wina, specjalne sery i wyśmienity miód. Miód jest nawet oficjalnie sklasyfikowany jako produkt regionalny, dokładnie jak francuskie wina.

Lotniska

Korsyka posiada trzy ważne lotniska turystyczne. Najbliższe stolicy Ajaccio lotnisko jest położone pięć kilometrów na wschód od miasta. Główna droga N194 wiedzie z lotniska do centrum miasta. Ponadto istnieją również lotniska blisko Bastia (dwadzieścia kilometrów na południe od miasta, wzdłuż głównej drogi N193) oraz blisko Calvi (siedem kilometrów na południe od miasta). To ostatnie z lotnisk jest używane przede wszystkim przez tanie linie lotnicze.

Transport publiczny

Wyspa posiada dobre połączenia autobusowe pomiędzy najważniejszymi miejscami na Korsyce, jednakże niektóre z linii autobusowych kursują jedynie dwa razy dziennie. Ponadto Korsyka posiada sieć linii kolejowych. Istnieją połączenia pomiędzy miastami Bastia, Corte, Ajaccio, Calvi i Ponte Leccia.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeśli chcesz naprawdę poznać Korsykę, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu. Wynajętym pojazdem możesz dotrzeć do miejsc, do których trafiają tylko nieliczni turyści. Tam też można w spokoju cieszyć się imponującą przyrodą tej wyspy. Korsyka posiada główne drogi, nie ma jednak autostrad. Miej również na uwadze, że wyspa jest górzysta, a drogi są kręte. Główne szlaki komunikacyjne są w dobrym stanie, jednak pomniejsze drogi mogą sprawić niespodzianki. Latem centra turystycznych miast potrafią być bardzo zatłoczone.

Hotele

Korsyka posiada bogatą ofertę hoteli i apartamentów w centrach turystycznych. Poza nimi możesz trafić na podstawowo wyposażone domy gościnne oraz pokoje w domach prywatnych. Na wyspie jest również wiele miejsc kempingowych. Sierpień jest najbardziej ruchliwym miesiącem. W tym okresie wyspę zamieszkuje 2 lub 3 razy tyle turystów ile jest ich w również popularnym lipcu. Jeśli planujesz odwiedzić Korsykę w sierpniu, musisz zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

By dowiedzieć się więcej na temat Korsyki polecamy Google oraz poniższe źródła:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  French
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Avis
 • Sixt
 • Hertz
 • Enterprise
 • Budget
 • Rent a car
 • National Car Rental
 • Europcar
 • Alamo
 • ADA
 • Dollar Rent a Car
 • Thrifty
 • Keddy By Europcar
 • AVIS Car-Away
 • wheego
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Francja
 3. Wypożyczalnia samochodów Korsyka