Wypożyczalnia samochodów Korsyka

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Korsyka za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Korsyka.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Korsyka

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Wypożyczalnia samochodów Korsyka
EasyTerra Wynajem Samochodów Korsyka jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Korsyka

Wprowadzenie

W przeszłości Korsyka była polem rozgrywek o wpływy w regionie. Dopiero od 1768 roku jest francuską wyspą. Zanim do tego doszło, była zarządzona przez Genuę przez 500 lat, a jeszcze wcześniej należała do Królestwa Pizy. To piękna wyspa o różnorodnym krajobrazie, gdzie zarówno miłośnicy sportów wodnych (plaże, nurkowanie, żeglarstwo), wędrowcy jak i wspinacze mogą znaleźć coś dla siebie.

Ludność

Na Korsyce zamieszkuje ponad 300 000 ludzi. Ponad połowa żyje w dwóch miastach: Ajaccio i Bastia (oba mające ponad 75 000 mieszkańców).

Położenie

Korsyka ma ponad 180 kilometrów długości oraz maksymalnie 83 kilometry szerokości. Wyspa znajduje się na południe od włoskiej Sardynii. Jest od niej oddzielona Cieśniną Świętego Bonifacego. W najwęższym punkcie wyspy oddziela jedynie 11 kilometrów. Korsyka jest bardzo górzystą wyspą, której najwyższym szczytem jest Monte Cinto (2706 m). Ponadto na wyspie znajduje się jeszcze 20 innych szczytów, których wysokość przekracza 2000 metrów. Większość terenu jest chroniona w ramach rezerwatu przyrody (Parc Naturel Régional de Corse).

Gospodarka

Przyjazny klimat, piękny krajobraz i atrakcyjne plaże czynią Korsykę typową atrakcją turystyczną. Turystyka skoncentrowana jest głównie wokół Porto Vecchio i Bonifacio na południu oraz blisko Calvi na północnym zachodzie. Pozostałe tereny wyspy nie są wyraźnie naznaczone wpływem turystyki.

Na Korsyce wytwarza się wina, specjalne sery i wyśmienity miód. Miód jest nawet oficjalnie sklasyfikowany jako produkt regionalny, dokładnie jak francuskie wina.

Lotniska

Korsyka posiada trzy ważne lotniska turystyczne. Najbliższe stolicy Ajaccio lotnisko jest położone pięć kilometrów na wschód od miasta. Główna droga N194 wiedzie z lotniska do centrum miasta. Ponadto istnieją również lotniska blisko Bastia (dwadzieścia kilometrów na południe od miasta, wzdłuż głównej drogi N193) oraz blisko Calvi (siedem kilometrów na południe od miasta). To ostatnie z lotnisk jest używane przede wszystkim przez tanie linie lotnicze.

Transport publiczny

Wyspa posiada dobre połączenia autobusowe pomiędzy najważniejszymi miejscami na Korsyce, jednakże niektóre z linii autobusowych kursują jedynie dwa razy dziennie. Ponadto Korsyka posiada sieć linii kolejowych. Istnieją połączenia pomiędzy miastami Bastia, Corte, Ajaccio, Calvi i Ponte Leccia.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeśli chcesz naprawdę poznać Korsykę, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu. Wynajętym pojazdem możesz dotrzeć do miejsc, do których trafiają tylko nieliczni turyści. Tam też można w spokoju cieszyć się imponującą przyrodą tej wyspy. Korsyka posiada główne drogi, nie ma jednak autostrad. Miej również na uwadze, że wyspa jest górzysta, a drogi są kręte. Główne szlaki komunikacyjne są w dobrym stanie, jednak pomniejsze drogi mogą sprawić niespodzianki. Latem centra turystycznych miast potrafią być bardzo zatłoczone.

Hotele

Korsyka posiada bogatą ofertę hoteli i apartamentów w centrach turystycznych. Poza nimi możesz trafić na podstawowo wyposażone domy gościnne oraz pokoje w domach prywatnych. Na wyspie jest również wiele miejsc kempingowych. Sierpień jest najbardziej ruchliwym miesiącem. W tym okresie wyspę zamieszkuje 2 lub 3 razy tyle turystów ile jest ich w również popularnym lipcu. Jeśli planujesz odwiedzić Korsykę w sierpniu, musisz zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

By dowiedzieć się więcej na temat Korsyki polecamy Google oraz poniższe źródła:

Wszystkie miasta w Korsyka

EasyTerra Wynajem Samochodów Korsyka porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: