Wypożyczalnia samochodów Bari

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Bari za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Bari

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Bari
EasyTerra Wynajem Samochodów Bari jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Bari

Wypożyczalnia samochodów Bari
Wypożyczalnia samochodów Bari

Wprowadzenie

Bari jest stolicą regionu o tej samej nazwie, a także jest najważniejszym miastem w Apulii (Puglia). Najstarsza część miasta znajduje się na północy na półwyspie pomiędzy starym i nowym portem. Znajduje się tu między innymi wspaniała Bazylika Świętego Mikołaja zbudowana w typowym stylu romańskiej Apulii. W XI wieku szczątki Świętego Mikołaja zostały w sekrecie przetransportowane z tureckiej Myry do Bari. Zamek Svevo jest teraz centrum nocnego życia w mieście. Na południe od starego miasta znajduje się bardziej nowoczesna część miasta ze sklepami (na przykład luksusowa Via Sparano) oraz piękny bulwar (Lungomare) ciągnący się wzdłuż morza, gdzie odbywa się wiele kulturowych wydarzeń.

Ludność

Ludność Bari sama w sobie maleje. Coraz więcej ludzi przeprowadza się na przedmieścia. Miasto posiada 320000 mieszkańców, jednakże na terenach miejskich żyje ponad milion ludzi. Ludność Bari uważana jest za progresywną lub przynajmniej mniej konserwatywną (katolicko) niż wiele innych regionów w południowych Włoszech.

Położenie

Bari znajduje się na południu Włoch nad Adriatykiem. Jeśli wyobrazimy sobie Włochy jako but. Bari znajduje się na pięcie tego buta. Po drugiej stronie morza znajduje się Albania. Wielu Albańczyków przepływa Adriatyk by osiąść we Włoszech (często nielegalnie). Foggia znajduje się na północny zachód od Bari, Brindisi na południowy zachód.

Gospodarka

Miasto stanowi ważny ośrodek gospodarczy południowych Włoch. Nowoczesne porty odgrywają istotną rolę wespół z rafineriami przemysłem maszynowym. Produkty z głębi lądu (oliwki, winogrona, zboża, migdały, figi i tytoń) są transportowane przez te porty. Ponadto znajduje się tu również dużo łowisk. Istnieje tu duży przemysł przetwórstwa żywności, który przetwarza warzywa, owoce i ryby. Jest to także ważny region ze względu na wino.  

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko w Bari leży 11 kilometrów na północny zachód od miasta, blisko Palese. Zostało nazwane po Papieżu Janie Pawle II: Lotnisko Karola Wojtyły. Znaleźć tu można dwa połączenia autobusowe z lotniskiem: regularną linię (AMtab linia 16), która zatrzymuje się na wielu przystankach, na przykład na Via Capitaneo, Via Ranieri i Via Diaz oraz linię minibusów (Tempesta), które kursują bezpośrednio do centrum miasta (Piazza Aldo Moro).
Do lotniska można sią dostać okrągłą drogą wokół Bari: Na północ zmierzasz ku Foggia, na południe podążasz drogą SP 271.

Transport publiczny

Główna stacja autobusowa znajduje się na Piazza Aldo Moro, które zostało nazwane po premierze partii chrześcijańsko-demokratycznej. Został on zamordowany przez Czerwone Brygady w 1978 roku. Znajdziesz tu nie tylko żółte autobusy międzymiastowe, ale także komunikację wewnątrzmiejską. 

Stacja kolejowa znajduje się obok stacji autobusowej. Znajdziesz tu doskonałe połączenia z resztą kraju, włączając szybkie koleje do Neapolu i Rzymu.

Ruch miejski i parkowanie

Bari jest połączona z resztą Włoch poprzez doskonałe autostrady, na przykład z Bolonią na północy. Znaczna ilość tych dróg podąża nad Wybrzeże Adriatyckie. Istnieje także wspaniała droga do Neapolu (a następnie do Rzymu). Na tych drogach musisz uiścić specjalną opłatę.

Wokół średniowiecznego centrum Bari znajduje się wiodąca wzdłuż dwóch miejskich portów. Nowsza część miasta posiada przejrzysty wzór dróg, co oznacza, że nie jest trudno znaleźć właściwą dla siebie drogę. Jednakże odkąd Bari stanowi ekonomiczne centrum południowych Włoch drogi mogą być naprawdę zatłoczone. 

W niebieskich strefach (Zona Disco) możesz parkować tylko przy użyciu specjalnego dysku oraz tylko na ograniczony czas, przeważnie nie dłużej niż godzinę. Przepis ten obowiązuje od poniedziałku do soboty pomiędzy 9 rano a 14:30 po południu oraz między 16:00 i 18:00. Dyski parkingowe można kupić na stacjach paliw. W zielonych strefach (Zona Verde) parkowanie jest zabronione w dni powszednie od 8 rano do 9:30 rano oraz między 14:30 i 16:00. Przestrzeń parkingowa blisko portu zawdzięcza swoją niesławę włamaniami do samochodów. Lepiej nie zostawiać tam swojego samochodu. Zasada ta ma także zastosowanie w przypadku portu w Brindisi.

Hotele

Większość hoteli znajduje się w nowej części miasta blisko starego centrum. Można też znaleźć kilka hoteli blisko obwodnicy miasta. Bari jest zarówno centrum gospodarczym jak i wzrastającym ośrodkiem turystycznym. Gorąco polecamy zarezerwować swój pokój w hotelu z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Bari polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Bari

EasyTerra Wynajem Samochodów Bari porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Bari, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.