Wypożyczalnia samochodów Las Palmas de Gran Canaria

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Las Palmas de Gran Canaria za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Las Palmas de Gran Canaria

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Gran Canaria
  4. Wypożyczalnia samochodów Las Palmas de Gran Canaria
EasyTerra Wynajem Samochodów Las Palmas de Gran Canaria jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Las Palmas de Gran Canaria

Wypożyczalnia samochodów Las Palmas de Gran Canaria
Wypożyczalnia samochodów Las Palmas de Gran Canaria

Wprowadzenie

Las Palmas to stolica Wysp Kanaryjskich a także ważny port. Miasto zostało założone w 1478 roku, kiedy to Hiszpanie przegonili tubylców (Guanczów) z Gran Canaria. Wyspa nazywana jest czasem "miniaturowym kontynentem" z powodu dużego zróżnicowania krajobrazu. W stolicy znajdują się interesujące muzea włącznie z muzeum dedykowanym odkrywcy Kolumbowi (Casa de Colón). Plaża Las Cateras mieści się w centrum miasta.

Ludność

Gran Canaria liczy ponad 800000 mieszkańców, prawie połowa z tego żyje w stolicy Las Palmas. Dzięki portowi stolicę otacza międzynarodowa atmosfera. Przez lata biznesmeni z innych krajów migrowali właśnie tu, z czego większość przyjęła narodowość hiszpańską.

Położenie

Gran Canaria znajduje się w środku archipelagu Wysp Kanaryjskich na północny zachód od wybrzeża Afryki. Wyspa znajduje się na wschód od Teneryfy i na zachód od Fuerteventura. Stolica Las Palmas znajduje się na północnych wschodzie Gran Canaria.

Gospodarka

Port wciąż odgrywa ważną rolę w gospodarce Las Palmas. Ponadto produkuje się tu dużo owoców: bananów, awokado, cytryn, oliwek i winogron, z których wytwarza się wina. Istnieją również duże plantacje trzciny cukrowej. Jednakże większość dochodu pochodzi pośrednio lub bezpośrednio od turystyki. Wyspę odwiedza co roku ponad 2,5 miliona ludzi z czego większość przyciąga południowa, cieplejsza część Gran Canaria.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Gran Canaria (lub Międzynarodowe Lotnisko Las Palmas) znajduje się 18 kilometrów na południe od stolicy. Znajdziesz tu połączenia do wielu europejskich miast oraz do Dakaru i Senegalu (Zachodnia Afryka). Z Las Palmas oraz kurortów turystycznych kursują autobusy w obie strony na lotnisko.

Transport publiczny

Dosłownie w każde miejsce na wyspie można dojechać autobusem. Większość linii autobusowych kursuje lub kończy się w Las Palmas. Oczywiście istnieje wiele połączeń autobusowych z centrami turystycznymi na południowym wybrzeżu, jednak do innych miejsc także można dotrzeć autobusem.

Z portu w Las Palmas kursuje wiele połączeń na inne Wyspy Kanaryjskie Lanzarote, Fuerteventura, Teneryfa i La Palma oraz do Hiszpanii na kontynencie (Kadyks) a także do Tarfaji w Maroku. W lecie są również połączenia z portugalską wyspą Madera na północ od Wysp Kanaryjskich.

Ruch miejski i parkowanie

Las Palmas posiada połączenie drogowe z innymi częściami wyspy Gran Canaria. GC1 biegnie z południa przez lotnisko do głównych kurortów turystycznych włącznie z Maspalomas i Playa del Inglés. GC2 łączy stolicę z zachodnią częścią wyspy a GC3 biegnie w kierunku centrum wyspy. Główne drogi mogą czasami być zatłoczone a mniejsze drogi często są wąskie i kręte. Jeśli planujesz zwiedzać wnętrze wyspy niezbędne jest doświadczenie w jeździe po małych górach.

Las Palmas to zatłoczone miasto i znalezienie miejsca do parkowania w centrum nie jest łatwe. Nie wolno Ci parkować wzdłuż krawężników z żółtymi liniami. Niebieska linia oznacza, ze musisz uiścić opłatę zwykle z wykorzystaniem parkometru.

Hotele

Gran Canaria to popularny kierunek podróży wakacyjnych, co oznacza, że nie brakuje tu hoteli. Większość turystów wynajmuje zakwaterowanie na południowym wybrzeżu a nie w stolicy Las Palmas. Niemniej jednak stolica również mieści wiele hoteli. Polecamy zarezerwować pokój w hotelu z wyprzedzeniem, szczególnie w trakcie lata.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Las Palmas polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Las Palmas de Gran Canaria

EasyTerra Wynajem Samochodów Las Palmas de Gran Canaria porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Las Palmas de Gran Canaria, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.