Wypożyczalnia samochodów Lanzarote

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Lanzarote za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Lanzarote.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Lanzarote

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Lanzarote
EasyTerra Wynajem Samochodów Lanzarote jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Lanzarote

Wprowadzenie

Lanzarote jest najbardziej wysuniętą na wschód i zarazem jedną z czterech Wysp Kanaryjskich. Tak jak te pozostałe i ta ma pochodzenie wulkaniczne. Podstawą jej podłoża jest zatem czarna lawa, ale nie oznacza to, iż na miejscu znajdziesz plaże tylko z czarnym piaskiem; istnieją bowiem piękne białe plaże. Te najwspanialsza znajdują się na wschodzie i południu wyspy. To dzięki oporowi Manrique do masowej turystyki na wyspie nie ma pozwolenia na budowę wysokich konstrukcji. Tutejsza flora składa się głównie z kaktusów oraz palm.

Ludność

Wyspę zamieszkuje 110,000 ludzi, z których połowa rezyduje w stolicy Arrecife. Liczba turystów jest ograniczona i przyjmuje się, iż jednorazowo nie może ona przekraczać 80,000 (w tym samym czasie).

Położenie

Lanzarote posiada 60 kilometrów długości oraz 25 kilometrów szerokości. Znajduje się na wschód od Fuerteventura oraz 125 kilometrów od wybrzeży Maroka. Jest to najbardziej sucha z Wysp Kanaryjskich i niekiedy jest także dotykana przez silne burze piaskowe z Sahary. Na północ od wyspy leży archipelag Chinijo: kilka małych wysp, które tworzą naturalny rezerwat przyrody razem z  północnym wybrzeżem Lanzarote.

Gospodarka

Turystyka stanowi trzon tutejszej gospodarki. Około 90% pracującej ludności jest w jakiś sposób - bezpośrednio lub pośrednio - uzależnione od niej i od pół miliona turystów odwiedzających wyspę co roku. Wioska rybacka Puerto del Carmen rozwinęła się do rangi centrum turystycznego. Jednakże, pierwotny styl życia - oparty na rybołówstwie - nie zniknął całkowicie. Ponadto, na wyspie znajdziemy wiele winnic, wszak tutejsze wina uchodzą za najlepsze na Wyspach Kanaryjskich. Inne sektory rolnictwa (hodowla cebuli, pomidorów oraz ziemniaków) odgrywają drugorzędną rolę.

Lotniska

Lotnisko w Arrecife znajduje się pięć kilometrów na zachód od stolicy wzdłuż drogi do popularnej miejscowości nadmorskiej Puerto del Carmen. Większość lotów czarterowych przylatuje w czwartki, które są najbardziej ruchliwymi dniami w porcie lotniczym, co oznacza też, że ludzie niekiedy muszą długo czekać na odbiór bagażu. Między lotniskiem a Arrecife istnieje połączenie autobusowe, ale ostatni autobus odjeżdża o 19 wieczorem. Po tej godzinie musisz się zdecydować na taksówkę lub wynajęcie samochodu.

Traansport publiczny

Między wieloma miejscowościami morskimi oraz stolicą Arrecife istnieją regularne połączenia autobusowe. Ponadto, wszędzie znajdziesz taksówki, które są tu dużo tańsze niż na kontynentalnej części Hiszpanii. Czasem pojadą one za z góry określoną cenę do wybranych miasteczek, a czasem kierowca skorzysta z licznika. Upewnij się, że ustalisz to przez rozpoczęciem kursu!

Z Arrecife wypływa wiele połączeń promowych do innych Wysp Kanaryjskich oraz do Kadyksu na kontynentalnej części Hiszpanii.

Ruch uliczny i parkowanie

Do jazdy samochodem na Lanzarote trzeba się przyzwyczaić i zabiera to trochę czasu. Kierowcy mają zwyczaj gwałtownie hamować, wykonywać manewr skrętu lub zawracania bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Zachowuj odpowiedni dystans i spodziewaj się niespodziewanego - szczególnie na obszarach wiejskich - w tym ludzi i zwierząt na drodze.

W centrum Arrecife oraz popularnych miejscach wypoczynkowych może być problem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Samochodu nie można zostawiać tam, gdzie krawężnik jest pomalowany na żółto lub biało. Niebieska linia oznacza, iż musisz zapłacić za parkowanie. Miejscowi parkują tam, gdzie im jest najwygodniej. Nie korzystaj z ich przykładu! Ponadto, nie parkuj na wprost pojemników na śmieci. Są one opróżniane w ciągu całego dnia i jeśli twój samochód stoi na drodze, zostanie odholowany. Nie ma tam żadnych znaków mówiących o tym, że nie wolno parkować, ale miejscowi wiedzą.

Hotele

Wielu turystów decyduje się na wczasy na wybrzeżu. Puerto del Carmen to najbardziej popularna miejscowość, ale jak już było to wspomniane, nie ma tu wielkich hoteli jak na Gran Canaria czy Teneryfie. Jeśli zależy ci na spokoju, istnieje wiele możliwości aby wynająć domek wewnątrz lądu, ale czasem też na wybrzeżu.

Liczba turystów jest ograniczona w Lanzarote i w związku z tym także liczba opcji zakwaterowania. W szczycie sezonu musisz zarezerwować swój nocleg z wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Lanzarote, zalecamy skorzystanie z Google, oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Lanzarote

EasyTerra Wynajem Samochodów Lanzarote porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: