Wypożyczalnia samochodów Katania

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Katania za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Katania

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Sycylia
  4. Wypożyczalnia samochodów Katania
EasyTerra Wynajem Samochodów Katania jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Katania

Wypożyczalnia samochodów Katania
Wypożyczalnia samochodów Katania

Wprowadzenie

Miasto Katania znajduje się u podnóża góry Etny. Pomimo faktu, iż miasto sprawia na początku wrażenie chaotycznego oraz mało atrakcyjnego, oferuje zarazem przyjemne niespodzianki. Nie może też dziwić, że to miasto leżące na Sycylii boryka się dużą przestępczością, wszak wyspa znana jest z działalności mafijnej.

Ludność

Katania jest dziesiątym największym miastem Włoch. Miasto posiada ponad 300,000 mieszkańców, co sprawia, iż jest ona trzecim największym miastem na Sycylii.

Położenie

Katania znajduje się na wschodnim wybrzeżu włoskiej wyspy Sycylii, na Morzu Jońskim. Z miasta, możesz podziwiać górę Etna mierzącą 3,000 metrów. Wielu ludzi wybiera Katanię jako bazę do odwiedzenia góry Etna.

Gospodarka

Katania posiada port handlowy, który leży nad Morzem Jońskim. Miasto chlubi się największą ilością profesjonalnych oraz amatorskich teatrów przypadających na metr kwadratowy we Włoszech. Od lat 1990-tych, miasto posiada również ciekawe życie nocne, które jest istotne dla gospodarki. Ponadto, sektor turystyczny odgrywa również ważką rolę. Wielu ludzi odwiedza Katanię w drodze do góry Etna. Miasto oferuje również wiele interesujących atrakcji. Jednocześnie, w mieście odczuwalna jest wysoka przestępczość. Jest to dość zrozumiałe na wyspie będącej ojczyzną mafii.

Lotniska

Lotnisko w Katanii, znane również jako Fontanarossa, leży na południowy-zachód od miasta. Obsługuje ono loty krajowe i zagraniczne. Loty międzynarodowe zawsze zatrzymują się w Rzymie lub Mediolanie, chociaż zdarzają się wyjątki w okresie letnim, z bezpośrednimi połączeniami, na przykład, przez Londyn.

Transport publiczny

Z Katanii, możesz wsiąść w autobus np. do Palermo (największego miasta Sycylii), a nawet do Rzymu. Ponadto, miasto oferuje połączenia miejskie oraz regionalne. Z dworca kolejowego, możesz również pojechać do innego miasta na Sycylii.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Mimo tego, że dojechać do Katanii jest stosunkowo łatwo, jazda po mieście jest już kompletnie inną kwestią. Rozbudowany system dróg jednokierunkowych w Katanii w połączeniu z wąskimi uliczkami, sprawia, iż jest to miejsce wyjątkowo trudne do prowadzenia auta. Ruch uliczny jest regularnie zatkany i trudno gdziekolwiek zaparkować. Zalecamy zatem zostawiać samochód na obrzeżach miasta i następnie poruszanie się pieszo lub transportem publicznym.

Hotele

Nie ma żadnych szczególnych informacji dotyczących hoteli w Katanii, poza faktem, że warto zarezerwować pokój przed przyjazdem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Katanii, zalecamy skorzystanie z Google, oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Katania

EasyTerra Wynajem Samochodów Katania porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Katania, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.