Wypożyczalnia samochodów Minorka

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Minorka za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Minorka.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Minorka

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Minorka
EasyTerra Wynajem Samochodów Minorka jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Minorka

Wprowadzenie

Minorka zawdzięcza swoją nazwę faktowi, iż jest mniejsza niż jej sąsiednia Majorka. Minorka jest także dużo bardziej nastawiona na turystykę. To w sumie dość zaskakujące, ale czy wiedziałeś, że liczba plaży na Minorce jest zdecydowanie większa niż na Majorce oraz Ibizie razem wziętych? Jest to idealne miejsce na urlop dla osób, które chcą się nacieszyć pięknymi plażami, ale nie szukają tłumów.

W trakcie miesięcy letnich wyspa przyciąga wieloma kolorowymi festiwalami, których korzenie sięgają średniowiecza.

Ludność

Minorka posiada około 90,000 mieszkańców.

Położenie

Minorka leży na północny-wschód od Majorki i ma długość około 48 kilometrów oraz szerokość 16 kilometrów. Najwyższym punktem jest wzgórze El Toro (358 metrów).

Gospodarka

Chociaż Minorka ogólnie rzeczy ujmując jest mniej turystyczna niż Majorka, to i tak turystyka odgrywa bardzo ważną rolę w miejscowej gospodarce. Jednakże, miejscowe władze pilnują by turystyka nie miała zbyt dużego wpływu na środowisko. Trzy-czwarte wyspy znajduje się pod ochroną przynależąc do rezerwatu przyrody. Wiele rzadkich żółwi oraz gatunków ptaków żyje tutaj. Ponadto, na wyspie działają winnice i skromny przemysł obuwniczy.

Lotniska

Lotnisko na Minorce leży 4.5 kilometra na południowy-zachód od stolicy wyspy Maó, wzdłuż Me-14, która łączy się z Me-12 biegnącą do centrum miasta. Dzięki wypożyczonemu samochodowi możesz się dostać do centrum miasta w ciągu 10-15 minut.

Transport publiczny

Istnieje regularnie kursujący autobus na głównej trasie Minorki (Me-1), który łączy stolicę Maó z Alaior, Es Mercadal, Ferreries oraz Ciutadellą. Ponadto, zawsze znajdziesz wystarczającą liczbę taksówek. 

Ruch uliczny oraz parkowanie

W centrum stolicy oraz popularnych miejscach turystycznych ulice mogą być dość zatłoczone. Ponadto często są one bardzo wąskie. Niemniej jednak, wypożyczenie samochodu jest najlepszą opcją jeśli jesteś na Minorce. Tym sposobem możesz wjechać w małe drogi na wyspie i cieszyć się niezniszczoną przyrodą oraz sielankowymi wioskami.

Hotele

Minorka posiada dobrą ofertę hotelową. Na miejscu znajdziesz też kompleksy z apartamentami oraz, między innymi, jedyne na wyspie pole golfowe. Zakwaterowanie nie jest zwykle w całości zarezerwowane na Minorce, poza miesiącami letnimi. W tym okresie powinieneś lepiej wynająć pokój z wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Minorki, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących źródeł:

Wszystkie miasta w Minorka

EasyTerra Wynajem Samochodów Minorka porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: